2 pytania - zmiana sposobu użytkowania domu i odbiór

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

polpol8585
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2014, 9:24
2 pytania - zmiana sposobu użytkowania domu i odbiór

autor: polpol8585 » 04 lut 2014, 9:26

Witam. Chciałbym się Was poradzić w 2 tematach.
Buduję dom. Zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę cały parter miał być pod działalność gospodarczą. Piętro zaś - mieszkalne. Piętro jest już gotowe, kierownik budowy wpisał w dziennik możliwość odbioru częściowego. Ostatnio jednak plany się zmieniły i chcę zmienić by parter był również mieszkalny i nie robić odbioru częściowego tylko całkowity. W związku z tym z tego co się orientuje jest to zmiana istotna zamierzonego sposobu użytkowania i powinienem to gdzieś zgłosić. Czy orientujecie się jakie formalności muszę załatwić ?? zmiana projektu ?? zmiana pozwolenia na budowę ?? Chciałbym zasięgnąć informacji od Was przed kontaktem z kierownikiem budowy.
Kolejne pytanie to czy mają otynkowany dom, z oknami, drzwiami, piętro jest w 100% wykończone łącznie z łazienkami, pomalowanymi scianami kuchnia barierki itp. ale parter poza oknami jest pusty (brak wylewki, instalacji itp) - nie chcę go narazie wykańczać bo nie będę go używał - czy mogę pomimo tego wnioskować o odbiór całkowity po załatwieniu sprawy z przekwalifikowaniem parteru z działalności gospodarczej na mieszkalny ??

Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam !

adam_50
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 354
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:34
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
Re: 2 pytania - zmiana sposobu użytkowania domu i odbiór

autor: adam_50 » 04 lut 2014, 18:46

ad. pytanie nr 1 - konieczny nowy projekt i nowe pozwolenie.
ad pytanie nr 2 - teoretycznie inwestycja musi być całkowicie ukończona


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów