Do kiedy kierownik budowy

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

GREGOR__Z
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009, 20:35
Do kiedy kierownik budowy

autor: GREGOR__Z » 23 sty 2014, 10:05

Witam
Czy mógłby ktoś wyjaśnić krok po kroku jak wygląda sprawa budowy domu od strony prawnej?
Chodzi o to że chciałem się dowiedzieć w którym momencie kierownik budowy kończy swoją pracę? Do stanu surowego zamkniętego czy do całkowitego ukończenia?
Jak wygląda sprawa gdy mam wykończony parter domu i chcę w nim zamieszkać a w późniejszym czasie wykańczać poddasze użytkowe?

Yaskier
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 03 sty 2013, 22:40
Lokalizacja: Łódź
Re: Do kiedy kierownik budowy

autor: Yaskier » 23 sty 2014, 13:19

kierownik budowy jest potrzebny do końca budowy - czyli do momentu zgłoszenia budynku do użytkowania. Na koniec budowy składasz w nadzorze komplet dokumentacji budowy - przygotowany przez kierownika (dziennik, protokoły odbioru poszczególnych robót, sprawdzenia, opinie, oświadczenie o doprowadzeniu terenu do właściwego stanu itd zależnie od zakresu budowy). Dopiero jak nadzór skontroluje twój wybudowany i skończony budynek (lub nie skontroluje - zależnie od widzimisia urzędu) możesz zdjąć tablice informacyjne i zamieszkać w budynku.

Wcześniej (teoretycznie) nie można mieszkać w takim budynku. Złamanie tego zakazu może się wiązać z karą (coś ok. 10tys). Można natomiast doglądać i pilnować placu budowy - z czego skrzętnie korzysta wielu budujących rodaków.

GREGOR__Z
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009, 20:35
Re: Do kiedy kierownik budowy

autor: GREGOR__Z » 28 sty 2014, 18:05

Mam trzech znajomych którzy mieszkają w niewykończonym domu tzn. maja parter zrobiony natomiast na poddaszu całkowita pustka. Jedni nie mają nawet ocieplenia ani tynku. Dlatego pytam czy gdybym zrobił parter tzn. dwa pokoje, łazienka i kuchnia czy byłoby możliwe zamieszkanie zgodnie z prawem?

Big09
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Do kiedy kierownik budowy

autor: Big09 » 29 sty 2014, 9:32

Do czasu uzyskania pozwolenia użytkowania, w sytuacji pojawienia się na budowie problemów będzie potrzebny.

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: Do kiedy kierownik budowy

autor: tekla62 » 21 maja 2016, 8:18

W tekacie kierownika budowy warto rzucić okiem na artykul tutaj http://blog.brata.pl/index.php/kierownik-budowy/. Są tam chyba wszystkie niezbędne informacje w temacie. Sama wiem, jak ważny jest wybór takiej osoby, bo niestety ja na kierowniku "wtopiłam" i sporo problemów z tego było.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 33 gości

Gotowe projekty domów