Ubytki w ścianie - jak wykończyć?

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

starkowna
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2014, 21:14
Ubytki w ścianie - jak wykończyć?

autor: starkowna » 14 sty 2014, 21:33

Witam,
Miałam kompletnie zniszczone narożniki ścian - pies zaczął je obgryzać do profilu aluminiowego, a później wyszarpał go ze ściany. Postanowiłam odbudować narożnik - kupiłam gips budowlany (ze względu na szybki czas schnięcia), profil aluminiowy i zabrałam się do roboty. Wyszło całkiem nieźle, ale gips ma kolor szary i zastanawiam się czy jak go zagruntuje i pomaluje to czy nie będzie przebijał? Chciałabym położyć na tą ścianę gładź, ale wtedy będzie "za grubo". Proszę o poradę co zrobić w takiej sytuacji - gruntować i malować czy najpierw gładź? Jeśli gładź to jak się za to zabrać na tym etapie robót? Załączam zdjęcia "przed" i "po". Bardzo proszę was o wskazówki! To wynajmowane mieszkanie, które muszę oddać pod koniec miesiąca


Obrazek

matskl
Re: Ubytki w ścianie - jak wykończyć?

autor: matskl » 14 sty 2014, 21:39

Wystarczy zagruntować i pomalować, tylko będzie trzeba malować z 2-3 razy zależy od koloru.

starkowna
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2014, 21:14
Re: Ubytki w ścianie - jak wykończyć?

autor: starkowna » 14 sty 2014, 21:42

Dziękuję za szybką odpowiedź! Kolor ściany jest dość jasny i chciałabym uniknąc malowania całego pomieszczenia a jedynie taśmą malarską odkleić pas kilkucentymetrowy i przejechać farbą 2-3 razy. Czy to wystarczy? Obawiam się że ten paskudny szary przebije


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów