Zejście do piwnicy, jak wykończyć

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

markus269
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:24
Zejście do piwnicy, jak wykończyć

autor: markus269 » 29 paź 2013, 11:44

Witam, remontuje sobie budynek z lat 70, nie mam pojęcia jak zorganizować przedpokój. Z lewej strony widać jest wejście do łazienki, z prawej gdzie drabina będzie kuchnia, natomiast nie wiem jak zrobić zejście do piwnicy, tak jak jest teraz, jest to nie bezpieczne dla dziecka, barierki nie chcę, ponieważ cały ten kurz z pieca będzie leciał do mieszkania oraz w zimie możliwe jest że będzie tam chłodno. Zastanawiałem się nad ścianką działową z płyt gipsowych, natomiast żona mnie męczy żeby tam zrobić drzwi przesuwne i od góry w miare możliwości zrobić półki coś ala pawlacz, jak myślicie, jakie rozwiązanie tu było by najlepsze.

P.S Za bardzo nie wiedziałem do którego działu to przypasować

Nie wiem, dlaczego nie mogę dodać zdjęcia do galerii forum, podaję odnośnik


http://imageshack.us/photo/my-images/209/7cbv.jpg/

Uploaded with ImageShack.us

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Re: Zejście do piwnicy, jak wykończyć

autor: cookiemonster » 21 lis 2013, 21:25

Kurcze, po tym zdjęciu to trochę trudno jest się rozeznać jaki jest układ tego miejsca... A resztę domu masz wykończoną jako tako czy też jest taki stan? Mi w takich miejscach podobają się naklejone płytki klinkierowe. Imitują pełną cegłę, są łatwe do czyszczenia (a mówisz, że się będzie kurzyć od pieca) i dają ogólnie fajny klimat. U mnie w domu mam płytki Terca przyklejone od drzwi wejściowych przez cały przedpokój aż do salonu i dalej na tej samej ścianie do drzwi od piwnicy. Tyle że u nas jest właśnie taka konwencja wnętrza kaflowo-płytkowa i to wygląda moim zdaniem fajnie. Tercę możesz sobie dopasować według uznania i nawet jak to zestawisz z panelem podłogowym albo i luksferą to będzie to wyglądać akceptowalnie. Klinkier jak czarny kolor - pasuje zawsze i każdemu... :D

Ale daj może więcej zdjęć tego miejsca i całego pomieszczenia - wtedy może coś pomozemy :)

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Zejście do piwnicy, jak wykończyć

autor: theme » 09 sty 2014, 10:44

Najrozsądniejszym wyjściem wydaje się postawienie ścianki z GK wypełnionej wełną dostosowaną parametrami ogniotrwałymi do kotłowni oraz montaż drzwi otwieranych do pomieszczenia.
Obrazek

Oczywiście zważając na przepisy budowlane drzwi montowane w kotłowni muszą być otwierane zgodnie z kierunkiem ucieczki z pomieszczenia, czyli na zewnątrz. U Ciebie takie wyjście kolidowałoby z innymi drzwiami oraz kierunkiem ich otwierania.

Zgodnie z przepisami budowlanymi takie rozwiązanie powinno wyglądać mniej więcej tak:

Obrazek

Odnośnie zamków w takich drzwiach aby dzieci nie mogły niechcący wpaść w przepaść do kotłowni możesz zastosować zamek z rolką.

Martwisz się kurzem wydostającym z kotłowni? Podklej pod skrzydło uszczelkę z włosami - możesz ją dostać za kilka zł w sklepie lub alle***.pl
Estetyczne rozwiązanie, którego nie widać a swoją rolę spełnia ;)
P.S. do kotłowni raczej szukaj drzwi jak najprostszych, pełnych z pełną ościeżnicą, np takie coś:
http://drzwiklamki.pl/315-drzwi-zewn%C4 ... B3r-1.html
(oczywiście bez kryptoreklamy sklepu :) )
__________________________
pozdrawiam
The_Me


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów