Kładzenie glazury pod kabinę prysznicową

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

szalonykon
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:02
Kładzenie glazury pod kabinę prysznicową

autor: szalonykon » 04 sty 2014, 20:31

Witam,
Prawie cała moja łazienka jest już w glazurze, został tylko narożnik, gdzie chcę zamontować kabinę. I tu mam pytanie: Sprawdzałem poziomicą pion ścian i okazało się , że na długości 1,8 m jest odchylenie około 4-5mm. Dam radę to nadrobić glazurą?.
Czy mogę zrobić tak , że położę dwie kolumny kafelek (jedna na jednej ścianie, druga na drugiej) idealnie w pionie, w miejscach gdzie będzie przykręcona kabina?. A resztę kafelek ku środkowi w miarę prosto. Dobry to pomysł?.

matskl
Re: Kładzenie glazury pod kabinę prysznicową

autor: matskl » 05 sty 2014, 11:23

Jeżeli położysz te dwie kolumny pierwsze "osobno", może nie wyjść prosto. Najlepiej jechać całą ścianę od razu. Tak trzeba rozmierzyć żeby było prosto nawet jeśli trzeba się odsunąć od ściany i dać więcej kleju.

tukil
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:33
Re: Kładzenie glazury pod kabinę prysznicową

autor: tukil » 07 sty 2014, 23:51

Najlepiej jak pisał przedmówca jechać równo całą ścianą ale jak nie czujesz się na siłach i najważniejszy jest dla Ciebie fakt możliwości zamontowania kabiny a resztę nierówności na ścianach jesteś w stanie przełknąć to Twój pomysł z ułożeniem najpierw płytek pod kabinę nie jest taki zły:)


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 26 gości

Gotowe projekty domów