Norma 2000 problem z reklamacją

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

bsp
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2009, 9:32
Norma 2000 problem z reklamacją

autor: bsp » 18 lis 2009, 9:43

Witam.
Niedawno zakupiłem okno balkonowe w firmie Norma 2000 we Wrocławiu. Po montażu okazało się, że jest kilka niedoróbek, m..in:
- wygięcie parapetu wewn na całej jego długości (śmigło)
- parapet nie jest wypoziomowany w płaszczyźnie szerokości (ucieka 4mm na dł. 20cm od poziomu)
- wydaje mi się, że drzwi balkonowe nie zostały skręcone z oknem
- wybrzuszenie profilu okna (kołyska po przyłożeniu linijki - okno ciężko się domyka)
- szpara między parapetem a ramą okna
- szpary między ramą okna i listwą PCV pod sufitem

W związku z tymi wadami złożyłem ustną reklamację firmie, jednak szykuję reklamację pisemną. Chcę powołać się na normy budowlane, jednak od kilku godzin nie mogę nic znaleźć i tu właśnie proszę o pomoc:
- czy istnieją normy określające poprawny montaż okien pcv
- czy ktoś potrafi wskazać numer normy a jeszcze lepiej gdzie ją odnalźć :)

Btw. odradzam firmę, okno osadzone przeszło 3 tyg temu i do dzisiaj roboty nie zostały zakończone.

tomaszek66
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2013, 22:19
Re: Norma 2000 problem z reklamacją

autor: tomaszek66 » 28 gru 2013, 22:28

Ja też mam z nimi problemy. Sprzedano mi okna z innymi parametrami , niż mieli w ofercie, zgadza sie tylko wygląd profilu. Nie widzą nic w tym złego ,że oferują co innego ,a co innego sprzedają.Ciekawa jestem ile jeszcze osób zostało przez Nich oszukanych.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów