oświetlenie LED

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

koko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 06 sie 2012, 9:32
Re: oświetlenie LED

autor: koko » 19 lut 2013, 14:40

Jako główne oświetlenie Led polecam paski. Dają bardziej równomierne światło i posiadają dość duże moce w porównaniu do żarówek led. Dla pasków produkowane są profile i osłony by zachować estetykę wyglądu.

instalatorLED
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:17
Lokalizacja: Rzeszow
Re: oświetlenie LED

autor: instalatorLED » 02 mar 2013, 14:55

Rowniez mam pewnego dostawce oswietlenia LED.

Polecam oswietlenie LED ze sklepu www.greenled.com.pl .

Stosunek jakosci do ceny bardzo pozytywmy. Zalozylem juz kilkadziesiat metrow tasmy i jak dotad klienci zadowoleni.

Wszelkie pytania mozna kierowac do zespolu na maila. Szybka odpowiedz.

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: oświetlenie LED

autor: grrregg » 18 mar 2013, 21:24

ostatnio widzialem nawet ledy w fugach między płytkami w łazience, fajny pomysł, ciekawe czy lepiej się sprawdzają przy czymś takim taśmy czy pojedyncze diody

kacper1978
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2013, 14:53
Re: oświetlenie LED

autor: kacper1978 » 21 mar 2013, 15:15

Oświetlenie Led to temat rzeka. Jedno jest pewne Ledy są trwałe i energooszczędne. Jakiś czas temu zmieniałem oświetlenie w łazience. Zdemontowałem stare lampy na świetlówki (39W każda miałem ich cztery)i zamontowałem taśmę LED tego typu.
http://www.luxiva.pl/led/tasma-112led-2 ... 4v-cw-3528
Całe 5M tej taśmy pobiera mi jakieś 40W a świeci lepiej niż wszystkie świetlówki które miałem zamontowane w łazience.
Warto zwrócić uwagę na napięcie potrzebne do zasilania takiej taśmy. Taśmy LED zasilane napięciem 12V pobierają więcej mocy z jednego metra niż taśmy zasilane napięciem 24V. Jednocześnie z taśmy zasilanej napięciem 24V uzyskamy więcej światła ( jakieś20-30%) niż z taśmy o tej samej ilości diod zasilanej napięciem 12V.
Do kuchni i łazienek z własnego doświadczenia polecam zimną barwę światła czyli od 3500-4000K , dają zdecydowanie więcej światła niż ciepła barwa. Oczywiście jest to indywidualna kwestia gustu.

Ekspert FIBARO
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwie 2013, 9:51
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: oświetlenie LED

autor: Ekspert FIBARO » 03 wrz 2013, 13:33

Szanowni Państwo,

Oświetlenie LED staje się coraz popularniejsze w aranżacji wnętrz i stanowi element dekoracji wielu domów i ogrodów. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy za pomocą świateł tworzyć coraz ciekawsze efekty. By uzyskać pożądaną barwę wykorzystuje się specjalny kontroler służący do obsługi trzy- i czterokolorowych taśm LED. Takie urządzenie pozwala na pracę z nawet czterema dowolnymi czujnikami analogowymi, poszerzając w ten sposób funkcjonalności inteligentnego domu. Po zintegrowaniu kontrolera z systemem inteligencji budynkowej pozwala on na zarządzanie oświetleniem za pomocą telefonu lub tabletu. W ten sposób definiujemy kolory i ich nasycenie oraz przypisujemy je do poszczególnych wnętrz lub domowników. Możemy dowolnie zmieniać ustawienia lub korzystać z przygotowanych schematów tematycznych, by uzależnić oświetlenie od warunków panujących za oknem lub dopasować je do okazji i na przykład inaczej oświetlić salon w zależności od tego, czy spędzamy wieczór z książką czy też odwiedzają nas znajomi.
Ekspert FIBARO

siwa75
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:52
Re: oświetlenie LED

autor: siwa75 » 12 wrz 2013, 9:14

A ja polecam http://sklep-furnika.pl/ - mało że podpowiedzą co i jak to jeszcze mają dobry towar!

Agnieszka E
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 04 kwie 2013, 12:15
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: oświetlenie LED

autor: Agnieszka E » 12 wrz 2013, 13:09

czy w dużych pomieszczeniach dadzą odpowiednio dużo światła?

Tomasz Klapa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: oświetlenie LED

autor: Tomasz Klapa » 27 lis 2013, 16:07

Mieszkam w bloku i wymieniłem wszystkie żarówki na LED. Na początku szukałem po marketach i niejednokrotnie się rozczarowałem, ponieważ nie dawały zbyt mocnego światła... Zacząłem więc szukać oświetlenia na sklepach internetowych i trafiłem na mitraled.pl. Tutaj sprawa zaczęła wyglądać dużo lepiej, do kuchni o powierzchni 12m^2 zamontowałem żarówkę 7,5W (700 lumenów) i świetnie daje rade. Rachunki za prąd zmalały szybciej niż myślałem!

mortor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:37
Re: oświetlenie LED

autor: mortor » 11 gru 2013, 15:40

Na parametry można patrzeć,ale producenci często je ubarwiają niestety ( typu 5w LED to 50w normalnej, gdzie naprawdę przy dobrych wiatrach mamy odpowiednik 25W) aczkolwiek z LEDami się już trochę poprawiło za 25zł można dostać już jakieś sensowniejsze modele. A i pamiętać najlepiej diody SMD5050


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości

Gotowe projekty domów