Nieszczelny taras

Właściwe uszczelnienie poszczególnych elementów konstrukcyjnych domu ma kolosalne znaczenie dla jego trwałości i późniejszych warunków mieszkania w domu. Właściwego zabezpieczenia wymagają też, np. tarasy. Zdarzają się również sytuacje, kiedy musimy użyć materiałów uszczelniających do napraw czy remontów. W tym dziale znajdziesz praktyczne porady na temat wszelkiego rodzaju uszczelnień.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

stefanstd
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:44
Lokalizacja: Gdańsk
Nieszczelny taras

autor: stefanstd » 18 lut 2007, 17:58

Mam problem z tarasem. Taras nad pokojem jest pokryty płytkami.
Do pokoju nie ma przecieów, ale pod rynną na ścianie pojawiają się wilgotne zacieki.
Myślę, że woda przechodzi pod płytki i spod płytek wypływa na ścianę.
Czy ktoś może mi poradzić jak zabezpieczyć się od tej wilgoci.
Czy to dobrze aby te płytki pokryć warstwami folii w płynie a na nich położyć drugą warstwę płytek? (Niechciałbym zrywać obecnych płytek)
stefanstd

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 19 lut 2007, 9:01

Jeżeli płytki bardzo dobrze trzymają się podłoża to możesz taką operację wykonać. Nie folia w płynie a zaprawy uszczelniające np. Aquafin-2k, Ceresit CR-166, Deitermann Superflex D1. Na to klej upłynniony elastyczny Np.Ceresit CM17 lub 18 lub 19, Atlas Cal-N lub plus. ZERO powietrza pod płytkami. W narożach taśmy uszczelniające. Uszczelnienia inne nie silikonem a uszczelniaczem poliuretanowym np. Ceresit CS 29.
Jak zobaczysz co jest pod płytkami to...zmienisz zdanie.
Pozdrawiam
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

stefanstd
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:44
Lokalizacja: Gdańsk

autor: stefanstd » 19 lut 2007, 14:55

Dziękuję za radę
A czy zastosowanie Sikafloor-400 N Elastic+
może też być skuteczne?
Może ktoś ma doświadczenie z tym produktem?
stefanstd

Andy
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2007, 13:07

autor: Andy » 30 kwie 2007, 14:07

Widzę, że taras jest problemem...Jakoś nie wierzę, że znajdę fachowca, który będzie umiał położyć jak trzeba płytki - czy istnieje jakaś alternatywa dla płytek czy innych okładzin na zewnętrzne powierzchnie betonowe typu taras czy schody, coś co jakoś wygląda i nie będzie odpadać? Słyszałem o powłokach epoksydowych, ale podobno nie można ich stosować na zewnątrz?

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 30 kwie 2007, 17:32

Płytki na tarasie są jedynie estetyczno użytkowym elementem i to nie one decydują o szczelności tarasu.
Czy znajdziesz fachowca?
Będzie bardzo ciężko, dlatego lepiej wynająć firmę, która to zrobi i da na wszystko gwarancję. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia nie da się poprawnie wykonać tarasu.
Pozdrawiam
folia kubełkowa... czemu nie

robota będzie za parę lat...

i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

stefanstd
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:44
Lokalizacja: Gdańsk
Nieszczelny taras

autor: stefanstd » 01 sie 2007, 17:27

fruzin pisze:Jeżeli płytki bardzo dobrze trzymają się podłoża to możesz taką operację wykonać. Nie folia w płynie a zaprawy uszczelniające np. Aquafin-2k, Ceresit CR-166, Deitermann Superflex D1. Na to klej upłynniony elastyczny Np.Ceresit CM17 lub 18 lub 19, Atlas Cal-N lub plus. ZERO powietrza pod płytkami. W narożach taśmy uszczelniające. Uszczelnienia inne nie silikonem a uszczelniaczem poliuretanowym np. Ceresit CS 29.
Jak zobaczysz co jest pod płytkami to...zmienisz zdanie.
Pozdrawiam


Zdania nie zmieniłem
Zgodnie z radą udało się bardzo dobrze
DZIĘKUJĘ
Pozdrawiam
stefanstd


Wróć do „Materiały uszczelniające”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów