Wymiana starych drzwi zewnętrznych

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pioyr
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:33
Wymiana starych drzwi zewnętrznych

autor: pioyr » 24 lis 2013, 19:22

Witam

Planuję wymienić bardzo stare drzwi wejściowe, problem w tym, że otwór posiada wnękę taką jak na rysunku, czerwone prostokaty to obecna ościeżnica.

Obrazek


Chcę pozbyć się starej ościeżnicy, zamurować tą wnękę, bo chyba nie wypada wstawiać drzwi prawie w środku ściany. Zmieści się tam tylko połowa czerwonej cegły, więc dla wzmocnienia co kilka warstw cegły wbiłbym w ścianę kawałki prętów. Co sądzicie o tym pomyśle?

Pozdrawiam
Piotr

xfinlandia
Re: Wymiana starych drzwi zewnętrznych

autor: xfinlandia » 27 lis 2013, 8:50

No to może ktos ze styline, ekolastu czy hanbudu (ostatninajaktywniejsci spamerzy na forum) cos zaproponuje??

To sa drzwi wejsciowe do mieszkania? Co chcesz osiągnac zamurowując te dziury po starej furynie? Ma byc ladniej - wg mnie chcesz to zrobic bardzo solidnie. Dzis wiekszosc fachowcow wkleila by tu kawalek płyty kg.

Jesli chcesz wstawic nowe drzwi, to pamietaj ze teraz zrobia Ci sie o rozmiar mniejsze - np byly 80- beda 70...

pioyr
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:33
Re: Wymiana starych drzwi zewnętrznych

autor: pioyr » 27 lis 2013, 18:47

Tak, to są drzwi wejściowe, dokładniej do kotłowni. Ta ściana jest chyba trójwarstwowa, z pustką, ma 40cm grubości, dom poniemiecki. A przeczytałem, że w przypadku ściany trójwarstwowej drzwi nalezy montować w warstwie izolacji, czyli tutaj gdzieś w środku muru, czyli to murowanie byłoby zbędne. Dobrze myślę?

xfinlandia
Re: Wymiana starych drzwi zewnętrznych

autor: xfinlandia » 28 lis 2013, 8:18

Jesli to bedzei na zewnatrz domu, to faktycznie k/g odpada. Wiec - "fachowyc" dzis zrobiliby to styropianem + siatka i klej:) .
Co do samego montazu masz dobra wiedze, ale zestawilbym ja z praktyka uzywania. Czy mniejsze drzwi bede wygodne? szczegolnie jesli nie otworza sie na cala szerokosc a co najwyzej na kat prosty? Ta ktlownia jest ogrzewana (tzn. wiem ze jest:) ) ale czy poprawienie energoszczednosci samych drzwi sprawi, ze uzyskasz komfort termiczny? Smiem watpic:)


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów