Dobór koloru ścian w kuchni.

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mati_323
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:35
Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: mati_323 » 06 sie 2013, 15:29

Witam jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.
Moi rodzicie zdecydowali się na remont kuchni. Po ułożeniu podłogi i płytek na ścianie, pojawił się problem: - Jaki kolor wybrać na ściany?
Regał kuchenny jest biały (jest to stary regał, będzie wymieniany w przyszłości, a razem z nim kolor)
Pytacie, po co malować skoro będzie wymieniany kolor po raz drugi? Położony jest tynk więc trzeba czymś pomalować. (na regał zabrakło funduszy)
Dorzucam zdjęcia podłogi i płytek na ścianie.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo proszę o pomoc, mama kupiła taki jasny kremowy , a dokładnie pustynny szlak - firmy Dulux ,który zlewa się z płytkami na ścianę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
mati_323
P.S sufit będzie malowany w jednolitym kolorze (tym co ściany)

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: JanekC » 07 sie 2013, 13:36

Ten kremowy moim zdaniem będzie bardzo w porządku, tym bardziej, że kobiety mają lepszą intuicję do tego niż mężczyźni.

maryjan11
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 15 sty 2013, 13:51
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: maryjan11 » 08 sie 2013, 12:37

Też jestem zdania, że kremowy kolor bedzie w porzadku. Ewentualnie biel lub jasny żółty. PS A kiedy te meble będą wymiene? Określenie przyszłość może mieć kilka znaczen - miesiac, 3 lata?

Plastyczka1720
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2013, 12:33
Kontaktowanie:
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: Plastyczka1720 » 19 sie 2013, 9:45

Biały nie bardzo, łatwo się brudzi. Ale faktycznie jakiś ciepły byłby najlepszy, bo w kuchni jednak spędza się dużo czasu i dobrze by było, jakby było przytulnie. Podobno zielony wzmaga głód, co w połączeniu z lodówką może prowadzić do zwiększonych wydatków na jedzenie :lol:

Krytek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 08 mar 2013, 9:39
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: Krytek » 19 sie 2013, 10:29

Ja bym dał albo bardzo delikatny brzoskwiniowy, albo biały- prosty i zawsze na czasie :) Fakt, ze ten kolor płytek, który wybrali Twoi rodzice jest troche problemowy, bo ciężko do niego dobrać coś konkretnego. Powodzenia w poszukiwaniach :)

remonterier
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: remonterier » 21 sie 2013, 17:08

mati_323, sprawdź proszę zestawy aranżacji tutaj: [Remonterier]
Dla twoich potrzeb zostały wybrane zdjęcia ograniczające się do opcji:
- pomieszczenie: kuchnia
- materiał na podłodze:płytki
- odcień podłogi: jasny, ciepły.
Mam nadzieję, że pomoże Ci to podjąć decyzję w sprawie doboru koloru do płytek podłogowych które pokazałeś na swoich zdjęciach.
Oczywiście możesz dobrowolnie pozmieniać kategorie wyboru, dopasowując je do swoich potrzeb.
Pozdrawiam i powodzenia

Awatar użytkownika
radekplytki
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2013, 10:26
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: radekplytki » 03 wrz 2013, 10:59

Tak jak ktoś napisał powyżej, polecam kolor brzoskwiniowy, przechodzący w czerwień, który podobno rozbudza w człowieku apetyt. Kremowy w połączeniu z kolorem płytek wydaje mi się mdły.

Pozdrawiam
Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

formedia
1 - ostrzeżenie!
Posty: 32
Rejestracja: 26 lut 2013, 9:43
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: formedia » 03 wrz 2013, 11:20

jak już wyżej pisali beżowy to dobry kolor do kuchni, będzie się dobrze komponował z resztą wyposażenia :)






http://jajunior.pl/

Gumri
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2013, 19:52
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: Gumri » 07 wrz 2013, 12:00

A co sądzicie o pomalowaniu jednej ściany w farbą magnetyczną?

sato83
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2013, 12:30
Kontaktowanie:
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: sato83 » 22 paź 2013, 12:43

Moim zdaniem brzoskwiniowy wpadający w czerwień będzie super. Mi podobałyby się jakies dodatki w bardzo intensywnym kolorze-żeby ozywić, ale wiadomo, że to kwestia gustu.

krystek87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2012, 14:06
Kontaktowanie:
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: krystek87 » 23 paź 2013, 11:29

Płytki są w takim kolorze, że faktycznie nie bardzo jest opcja na kolorystyczne szaleństwo. Mnie podobałby się cytrynowy sorbet Dulxa w połączeniu z takimi płytkami http://outbud.pl/obrazy/Dulux_Kolory_Swiata_Paleta.jpg

mortor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:37
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: mortor » 30 paź 2013, 15:32

Szary i czerwony :) moim zdaniem połączenie marzeń byle tylko dobrać odpowiednie odcienie, dla równowagi można dać jakąś klimatyczną [urlhttp://megastore.pl/szukaj.php?fraza=fototapety&cid=6473] fototapetę[/url]

Piwona
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2013, 15:02
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: Piwona » 07 lis 2013, 15:12

U mnie bez w kuchni sprawdza się doskonale. Bardziej wyrazistych kolorów bym się obawiała.

mortor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:37
Re: Dobór koloru ścian w kuchni.

autor: mortor » 27 lis 2013, 17:26

Fioletowy z białym dobrze współgra, wiadomo zalezy co bardziej lubimy stonowane kolory czy jednak coś bardziej wyrazistego.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości

Gotowe projekty domów