Smród z ujścia od pralki

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kuba1941
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:37
Smród z ujścia od pralki

autor: kuba1941 » 15 sty 2010, 18:38

Witam, ostatnio poczułem że z odpływu od pralki który znajduję się w ścianie dochodzi nieprzyjemny zapach. Nie wiem w jaki sposób sie go pozbyć, czy stosuje sie jakieś środki chemiczne jak np kret do ujścia ze zlewu czy prysznica? Czy problem tkwi w czymś innym? Nie chce eksperymentować i czegoś tam wlewać żebym później nie żałował :P

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: czajnik » 16 sty 2010, 9:29

Ja znałem takiego, który lał wodę do wanny i dziwił się, że się nie napełnia. Dopiero po trzech dniach zauważył, że nie było korka.

Odpływ do pralki u Ciebie nie jest zasyfonowany (bo nie może być), więc nic nie da wlewanie czegokolwiek. Możesz jedynie postępować tak, jak wspomniany powyżej mój znajomy, ale smrodu i tak nie zlikwidujesz.

Należy się zaopatrzyć w specjalną kształtkę do podłączenia odpływu z pralki. Znajdziesz ją w dobrych sklepach instalacyjnych ze specjalnymi kształtkami do podłączenia odpływu z pralki.

Pozdrawiam serdecznie.

kuba1941
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:37
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: kuba1941 » 16 sty 2010, 10:24

Zastanawia mnie tylko jedno, dotychczas tego zapachu nie było. Mieszkam juz tu kilka lat. Gdy wyciągnąłem wąż z ujścia zauważyłem a właściwie poczułem że z ujścia wydostaje się to powietrze dość mocnym strumieniem jeśli tak można to określić. Jak by coś je wypychało. Nie wiem czy wcześniej też tak było i czy to normalne. Ujście jest zakończone taką nakładką z tworzywa w którą dość szczelnie wchodzi wąż.

cichy8520
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2010, 20:21
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: cichy8520 » 16 sty 2010, 17:17

to jest normalne zjawisko poprostu powietrze dostaje sie poprzez wywiewkę na dachu budynku wystarczy zatkac podejście kan. od pralki

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: adamis » 16 sty 2010, 21:30

Smród w kanalizacji jest rzeczą normalną. Dlatego wszelakie połączenia syfonów, czy pralek są uszczelniane.
Z tym, że z kanalizacji czasem wieje a czasem zasysa - zależnie od ciśnienia atmosferycznego i pogody.
Wsadź ten wąż z powrotem i się niczym nie przejmuj. Można go ewentualnie doszczelnić pogrubiając go taśmą i wtedy wejdzie ciaśniej, czyli szczelniej.
adam

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: Paweł_Małek » 17 sty 2010, 11:33

Zalozyc "syfon" do pralki - jest to taki zaworek zwrotny z kulka gumowa i sprezynka.
Waz pralki na krociec syfonu zacisnac opaska zeby nie spadl

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: czajnik » 18 sty 2010, 9:24

Paweł_Małek pisze:Zalozyc "syfon" do pralki - jest to taki zaworek zwrotny z kulka gumowa i sprezynka.l


O to, to! Dokładnie o to mi chodziło, kolego Pawle.

Pozdrawiam.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: adamis » 19 sty 2010, 18:47

Uważam, że syfon pralkowy, to zupełnie zbędny wydatek. Wąż z pralki i tak ma zasyfonowanie wynikające ze sposobu prowadzenia go za pralką.
adam

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: UNICOM » 19 sty 2010, 18:59

A Ja montuje syfony do pralek potem wystarczy szklanke wody wlac do syfonu zeby go napalnic i jest po problemie zero smrodu i nie trzeba pralki podlaczac albo korki zakladac.
UNIKOM WSZELKIEJ PRACY!!!!

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: adamis » 19 sty 2010, 21:23

Nie bardzo rozumiem. :roll:
A jak nie ma syfonu, to jest smród?
Dlaczego nie trzeba podłączać pralki? Jak to mam rozumieć?
O co chodzi z tymi korkami? :roll:
adam

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: czajnik » 20 sty 2010, 8:21

Właściwie, to jeden z użytkowników nieprawidłowo użył sformułowania "syfon" i tak to się ciągnie.

Taki zaworek do pralki to zwykła, plastikowa kształtka z kulką w środku, która w Castoramie kosztowała mnie osobiście około 5 złotych, a chromowana 10-15 zł (to było jakieś 8 lat temu). Pisanie o tym, że to jest zbędny wydatek, jest śmieszne. Tym bardziej, że i tak, jeśli nie kupimy tego zaworka, to trzeba kupić inną gumową kształtkę, prawdopodobnie za te same, albo niewiele mniejsze pieniądze.

Pozdrawiam.

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: PiotrNiski » 22 lis 2013, 13:22

Nieprzyjemna sprawa, znam to doskonale. Słuchaj mój sposób na ten problem jest prosty - po prostu stosuj Calgon. Może to brzmi jak reklama, ale to nie jest reklama, po prostu sam miałem taki problem i wiem z czym to sie je. Podrzucam stronę gdyby ktoś chciał zobaczyć na co ten Calgon działa http://calgon.pl/faq.php

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: adamis » 22 lis 2013, 22:46

Czuję się wywołany do tablicy. :wink:
Tak, ten specjalny "zaworek" z kulką jest zbędnym wydatkiem. Podłączyłem już setki pralek, i tylko może 2 - 3 z tym ustrojstwem. Wszystkie te pralki od lat działają bez zapaszków kanalizacyjnych, i bez wycieków z miejsca wejścia węża spływowego do kanalizacji.
Zupełnie nie rozumiem, po co komplikować sobie życie, skoro rozwiązanie jest banalnie proste - redukcja gumowa 50x25 za 3 zł. Każdy mniej, czy bardziej złożony element w naszym domu kiedyś w końcu się zepsuje, dlatego jestem zwolennikiem prostych i sprawdzonych rozwiązań. Mamy wokół siebie wystarczająco dużo przeważnie zbędnych gadżetów, żeby jeszcze dokładać kolejne.
Sam "zaworek" z kulką nie kosztuje na pewno 5zł. Do tego trzeba jeszcze dodać opaskę zaciskową, którą trzeba zacisnąć wąż na króćcu "zaworka".
Taki "zaworek" z kulką kiedyś zapchał się tak skutecznie różnymi śmieciami u jednego mojego klienta, że trzeba było go wykuwać ze ściany, bo jakiś mądrala stwierdził, że jest to element niezniszczalny i wieczny, więc go za kafelkował. Zresztą, takie było też zalecenie producenta tego "zaworka".
Poza tym, po co ze ściany ma wystawać takie niezbyt estetyczne "coś"? W wielu łazienkach liczy się każdy centymetr przestrzeni, wiec odsuwanie pralki od ściany, bo jakiś "zaworek" tam wstawiony nie zawsze jest możliwe.
adam

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Smród z ujścia od pralki

autor: Bolas » 24 lis 2013, 10:28

Każde urządzenie podłączone do kanalizacji powinno być zasyfonowane a syfony dostępne i poddawane okresowym kontrolom. Jeżeli ktoś zabudował syfon bo miał taki kaprys to świadczy tylko o jego profesjonalizmie. Kocioł też da się powiesić do góry nogami co nie znaczy że jest do bani.
W przypadku pralek czy zmywarek sprawa ma się dość prosto syfon tworzy się sam na wężu bo pompa w pralce nie jest w stanie wypchnąć całości wody z węża problem pojawia się wtedy gdy w instalacji kanalizacyjnej pojawia się pod/nadciśnienie i tak mały syfon nie wystarcza lub woda po prostu wyparowuje z węża.
Osobiście jestem za bezwarunkowym stosowaniem syfonów i nie są drogie:
http://sklep.interam.pl/SYFON-PRALKOWY-NADTYNKOWY-KULKOWY-10310,1,pr,lang.html

Nie jest to może wspomniane 5zł ale jak się odkopuje temat sprzed 3lat to tak już jest.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów