Jaki grzejnik będzie odpowiedni?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Helpless
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2013, 9:10
Jaki grzejnik będzie odpowiedni?

autor: Helpless » 06 lis 2013, 11:33

Serdecznie witam wszystkich. Jako amator budownictwa potrzebuję porady/opinii ekspertów. :)

Mam w planach wymianę starego grzejnika żeliwnego, lecz nie mam bladego pojęcia na jaki się zdecydować. Spotkałem się z dwoma typami grzejników - aluminiowe oraz metalowe. Który z nich lepiej nadaje się do mieszkania w bloku (35m2) i czy jest jakaś różnica w związku z trzymaniem ciepła przez oba typy.

Pozdrawiam, Helpless.

jetek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 01 paź 2013, 14:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki grzejnik będzie odpowiedni?

autor: jetek » 09 lis 2013, 15:34

u mnie w domu żeliwne wymieniliśmy na aluminiowe. Jeżeli chodzi o wielkość mieszkania to nie wiem jak to się liczy ale mam mały pokój z dużym grzejnikiem i jak ustawiam ogrzewanie w zimie na max to jest za gorąco. Nie wiem też jak wygląda sprawa z metalowymi ale może jeszcze ktoś się wypowie a w castoramie akurat widziałem promocje na grzejnik aluminiowy

hydraul
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2013, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Jaki grzejnik będzie odpowiedni?

autor: hydraul » 09 lis 2013, 16:57

Kwestia gustu są zwolennicy aluminiowych ale też panelowych. Generalnie muszą mieć odpowiednią wytrzymałość na ciśnienie min 10bar są też 16bar. Widziałem takie w castoramie ale to trzeba dopytać sprzedawce czy mają jeszcze.
Usługi hydrauliczne to między innymi wykonywane instalacje sanitarne, grzewcze i gazowe oraz usuwanie w nich awarii.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaki grzejnik będzie odpowiedni?

autor: Bolas » 09 lis 2013, 21:27

Jeżeli to mieszkanie i ciepło masz z PECu to jesteś uzależniony od Administracji lub Zarządcy budynku u których zgłaszasz chęć wymiany takiego grzejnika. Przeważnie nie mają nic przeciwko tyle że dadzą ci warunki jakie ten grzejnik musi spełniać - przeważnie chodzi o moc i ciśnienie jak kolega powyżej wspomniał. Potem możesz się zastanawiać co kupić. Ja jestem za stalowymi ale rzecz gustu. Grzejnik nie ma trzymać ciepła ma je oddawać. Jeżeli grzejnik stygnie wolno znaczy ze wolno oddaje ciepło a nie go "trzyma".


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 134 gości

Gotowe projekty domów