Pokój Na Poddaszu Co i jak?

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Ekowsky
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2013, 15:23
Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: Ekowsky » 28 paź 2013, 15:30

Witam. Jestem nowym użytkownikiem więc proszę o powstrzymanie się z negatywnymi komantarzami itp.
Od dawna planuje zrobić pokój na poddaszu tylko jestem kompletnie zielony w budownictwie czegoś takiego.
Mianowicie chciałbym zrobić pokój z płyt regipsowych(wywnioskowałem to czytając forum).
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś rozjaśnił mi sytuację od czego zacząć i w jaki sposób robić coś takiego.
Mam świadomość że piszę bardzo ogólnikowo i wielu nie zrozumie sentencji mojej wypowiedzi, lecz jeżeli znajdzie się ktoś na tyle dobromyślny i przybliży mi struktury budownictwa takiego pokoju będę bardzo wdzięczny ;)

Pozdrawiam ;)

remonterier
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: remonterier » 29 paź 2013, 21:22

Taki pokój to dosyć łatwa sprawa jest, ale nie aż taka żeby Ci to opisać w poście na forum.
Trochę szczegółów na rysunkach które powiedzą Ci więcej znajdziesz np. tutaj:
1. Zabudowa poddasza
http://norgips.pl/index.php?hps=sub_zabudowa_poddasza
2. Ścianki działowe
http://norgips.pl/index.php?hps=sub_sciany_dzialowe
3. Podłogi
http://norgips.pl/index.php?hps=sub_suche_jastrychy
4. Sufity podwieszane
http://norgips.pl/index.php?hps=sub_sufity_podwieszane


A w temacie planowania, kosztorysowania i nadzorowania budżetu na remont to polecam program do samodzielnego kosztorysowania online;
[Remonterier]

Awatar użytkownika
kamita
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:58
Lokalizacja: Śląskie
Kontaktowanie:
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: kamita » 07 lis 2013, 21:50

Witam,Pokój na poddaszu to świetny pomysł.Zapraszam do zapoznania się z krótkim opisem adaptacji poddasza.
Pozdrawiam
Zakład Remontowo-Budowlany KAMITA

Awatar użytkownika
Andrzej_monter_g/k
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 07 cze 2013, 16:10
Kontaktowanie:
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: Andrzej_monter_g/k » 11 lis 2013, 12:29

Na początku musisz wszystko zaplanować - to po pierwsze. Gdzie mają być ściany, gdzie drzwi, a może mała łazienka. Jak widzisz u siebie oświetlenie, czy sufit chcesz opuścić itp. To wszystko składa się na Twój pokój. Oczywiście najłatwiej sucha zabudowa :lol: Jeśli będziesz miał pytania, to pytaj

Pozdrawiam

Andrzej

http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/

tom_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2013, 8:55
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: tom_k » 13 lis 2013, 11:50

Taki pokój to super sprawa no i pole do popisu. Można zrobić naprawde fajne rzeczy. Ze swojej strony dodam, żebyś nie zapomniał o dobrym projekcie instalacji elektrycznej, oświetlenia i komputerowej. Zaczynasz projektować, to może warto gdzieś przewidzieć podświetlanie ściany ledami kolorwymi.

jks
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 15 paź 2013, 5:24
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: jks » 18 lis 2013, 6:44

Pokój na poddaszu - super.
Zastanów się nad gotowymi lukarnami. Świetna sprawa, gdyż pozwalaja zyskac dodatkową przestrzeń i zmienić nieużytkowe poddasze w pełni użytkowe pomieszczenia.

bzyk85
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2013, 14:29
Lokalizacja: Białystok
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: bzyk85 » 18 lis 2013, 11:13

jak dla mnie pokoj na poddaszu to prywatny gabinet. musze czasami pracowac w domu, więc sprawdza sie idealnie i nikt nie przeszkadza

amca
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:22
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: amca » 29 lis 2013, 11:56

Możesz zastanowić się nad wykorzystaniem płyt mfp. To bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie.
Polecam artykuł na ten temat: http://jakbudowac.com.pl/budowa-i-remon ... sza-z-mfp/

monika12345
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2014, 16:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: monika12345 » 03 sty 2014, 16:15

Ja również uważam, że pokój na poddaszu to świetna sprawa.

Darek12
lubie spamować
Posty: 45
Rejestracja: 31 paź 2013, 8:42
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: Darek12 » 08 sty 2014, 15:28

ewamalowana pisze:Podepnę się pod temat b oz mężem na wiosnę planujemy adaptację poddasza. Czy stuconet będzie dobrym wyborem? Bo słyszałam dużo dobrego o całej tej metodzie czy systemie.


Tak, Stucanet to dość specyficzny, ale dlatego fajny pomysł\patent. generalnie daje dużą elastyczność i możliwość pobawienia się formą i stworzenie czegoś ciekawego. Poczytaj o samym systemie - jak mówię, bardzo fajne rozwiązanie.

Oknobyt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 sie 2013, 9:27
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: Oknobyt » 09 sty 2014, 10:58

Generalnie rzecz biorąc jest to bardzo fajny patent na pokój,może być to gabinet lub też nawet zwykły pokój dzienny o nietypowych wymiarach i wyposażeniu. Świetnie sprawdzają się tutaj okna dachowe.
Okna dla każdego !

roboczogodzina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 10 kwie 2013, 7:33
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: roboczogodzina » 30 sty 2014, 9:48

Bierz Stucanet. Nie wychodzi wcale dużo drożej niż konwencjonalne metody a efeklt i możliwości masz dużo większe. Jakby co na privie dostałaś namiary na ekipę która robiła u mnie. Pzdr!

Kamil Baczyński
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 08 gru 2013, 14:44
Lokalizacja: Oleśnica
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: Kamil Baczyński » 17 lut 2014, 21:35

Ja na poddaszu zrobiłem 2 małe pokoje i użyłem pustaków ceramicznych. W moim przypadku porotherm 8 cm. Nie mam odniesienie do płyt regipsowych, ale mi zależało na wyciszeniu i pomyślałem, że ceramika będzie chyba lepsza. Chętnie się dowiem, jak się sprawdza płyta regipsowa.

mpbud
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2014, 11:49
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: mpbud » 25 lut 2014, 11:27

Ja bym chyba się zdecydował na poradę jakiś specjalistów, bo nigdy nie byłem jakąś złotą rączką, niestety.

Przemek Wipler
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 paź 2015, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: Pokój Na Poddaszu Co i jak?

autor: Przemek Wipler » 19 paź 2015, 14:13

Trzeba też zobaczyć w papierach jaką wagę ściany można zastosować aby się nie okazało że przeciążymy w jakiś sposób konstrukcję


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów