Jakie nowe okna??

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

EMKAUK
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:51
Re: Jakie nowe okna??

autor: EMKAUK » 20 sie 2013, 14:14

Witam serdecznie,

W ostatnim czasie zamawialam okno do nowego wybudowanego domu, mieszkam za granica, nad wyborem firmy dlugo sie zastanawialam, czytajac opienie na ronych forach, ostecznie wybralam AMOKNA Gorzow Wielkopolski. Zamowienia obejmowalo okna PCV oraz drzwi tarasowe aluminiowe. Niestety z przykroscia musze stwierdzic ze calym serwisem jak i jakoscia okien jestem bardzo rozczarowana. Termin realizacji zamowienia znaczaco opozniony o czym nie bylismy informowani przed podpisaniem umowy, brak poprawnym elementow okien tj klamek, ktore zostaly nam doslane dopiero po miesiacu!!! Pozasiegnieciu opini specjalisty, okazalo sie tez ze okna niestety nie sa najwyzszej jakosci, ponadto obsluga klienta na bardzo niskim poziomie! absolutnie nie polecam, my z tej firmy zdecydowanie nie skorzystaliysmy wiedzac ile przyniesie nam to stresow i problemow. Brak profesjonalizmy i wysokiej jakosci produktow!!!

Oknobyt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 sie 2013, 9:27
Re: Jakie nowe okna??

autor: Oknobyt » 27 sie 2013, 11:02

Warto zainwestować w okna PCV,ich wybór na rynku mamy bardzo szeroki,jednak nie kierujmy sie tylko i wyłącznie ceną,ponieważ w wielu przypadkach płacimy za samą firmę,a jakość schodzi na drugi plan.
Okna dla każdego !

WojCiechan
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2013, 8:52
Re: Jakie nowe okna??

autor: WojCiechan » 24 wrz 2013, 8:02

okna pcv to dobre rozwiązanie. Ich ceny sa na rynku zróżnicowane, więc każdy znajdzie coś na swoją kieszeń, ponad to są prote i zasadniczo tanie w dalszym utrzymaniu w przeciwieństwie np. do okien drewnianych. ze względu na swoją popularność dostępnee są w wielu kolorach. jak ktoś woli styl "klasyczny" albo np. ma domek jednorodzinny zawsze może zdecydować się na okna pcv z drewnopodobną okleiną. miałem okazję widzieć takie okna "na żywo" i rzeczywiście, tego typu okeliny bardzo dobrze imitują strukturę drewna.

speeker
lubie spamować
Posty: 127
Rejestracja: 13 cze 2009, 22:46
Re: Jakie nowe okna??

autor: speeker » 20 paź 2013, 14:38

kiedyś czytałam artykuł ile ciepła może uciec z domu, przez nieszczelne okna więc trzeba się dobrze zastanowić nad tym, jakie wybrać. Dla mnie ważne jest to, żeby właśnie chroniły mnie przed zimnem, a te http://www.ekoplast-krakow.pl/ spełniają moje oczekiwania.

WojCiechan
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2013, 8:52
Re: Jakie nowe okna??

autor: WojCiechan » 21 paź 2013, 9:04

Tak to prawda, żle dobrane okna (nieszczelny montaż, kiepski wspólczynnik Uw) mogą sprawić, że stracimy nawet 20% energii. Dlatego bardzo często stosowane są obecnie wzmocnienia termiczne, aby poprawić właściwości okien. Dla właściwego oświetlenia i ogrzania domu znaczenie ma również samo położenie okien i ich powierzchnia w porównaniu do powierzchni samego mieszkania. Dlatego jeśli ktoś buduje się od zera i może zadecydować o rozmieszczeniu okien, warto mieć to na uwadze.

Diku
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2013, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jakie nowe okna??

autor: Diku » 28 paź 2013, 10:57

Polecam okna wykonane z naturalnego drewna. Są droższe, ale trwalsze i wyciszają pomieszczenie.
Życie jest piękne ;-)

alek14
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 05 gru 2012, 16:40
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jakie nowe okna??

autor: alek14 » 28 paź 2013, 17:00

miałem kiedyś okna drewniane i nie polecam, miałem przy nich bardzo dużo pracy. Sama ich konserwacja pochłaniała masę czasu. Teraz mam PCV i nie narzekam
Determinacja jest wezwaniem budzącym ludzką wolę.

WojCiechan
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2013, 8:52
Re: Jakie nowe okna??

autor: WojCiechan » 31 paź 2013, 11:49

@Dicku

Jasne, tylko jest kilka ale. Okna najwyższej jakości nie są wykonane z gatunków dostępnych np. w Polsce. Przez to są jeszcze droższe. Ne masz pewności czy nie ma żadnej skazy. a na sam koniec to, co było już wielokrotnie wspomniane - cena zarówno okien jak i materiałów, których potem używasz do konserwacji/pielęgnacji.

mlody81
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2013, 8:43
Re: Jakie nowe okna??

autor: mlody81 » 03 lis 2013, 8:55

Witam, a co sądzicie o oknach Aluprof, MB86 i MB77?
_

designerka
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2010, 22:28
Re: Jakie nowe okna??

autor: designerka » 06 lis 2013, 0:42

ja mam alusy i bardzo sobie chwalę - tak się prezentują tańsze od drewnianych, trwałe i ładne, a przynajmniej nie trzeba poświęcać tyle czasu na konserwację

mlody81
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2013, 8:43
Re: Jakie nowe okna??

autor: mlody81 » 06 lis 2013, 8:35

dziękuję bardzo za odpowiedź

TomaszDomasz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2013, 9:41
Re: Jakie nowe okna??

autor: TomaszDomasz » 29 kwie 2014, 11:26

Podstawowe pytanie powinno brzmieć drewniane czy PCV czyli wybór pomiędzy Ekologią, a Ekonomią

brick
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 cze 2009, 10:41
Re: Jakie nowe okna??

autor: brick » 04 sie 2014, 10:02

no tak muszą być i solidne i szczelne. Jak ktoś z was się będzie zastanawiał na jakie postawić to warto zajrzeć tutaj http://styleline.pl/

konieczny-jackowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:45
Kontaktowanie:
Re: Jakie nowe okna??

autor: konieczny-jackowska » 27 paź 2014, 13:58

Polecam wejść na stronę http://rabatybudowlane.pl/ . W obecnej chwili jest ciekawy kupon rabatowy na zakup materiałów budowlanych w firmie Salon Wnętrz w Węgrzcach. Posiadają bardzo dobrej jakości drzwi, okna oraz podłogi.

BurczejKarolina
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 17 wrz 2014, 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Jakie nowe okna??

autor: BurczejKarolina » 21 lis 2014, 18:40

ja jestem zadowolona z firmy z Łodzi. Ostatnio wymieniałam okna w swoim domu, na całym parterze i znajomy mi polecił ich usługi. Zrobiał reaserch na rynku i wybrałam ostatecznie ich firmę. Okna szczelne, niektóre nie były wymiarowe i myślałam, że trzeba będzie dłuźej czekać, a poszło szybko i solidnie. Nie wiem, czy ktos z Was korzystał z usług tej firmy, ja jestem zadowolona i polecam z czystym sumieniem. Daję link do ich strony, żeby poczytać i zapoznać się z ofertą: http://www.okna.gpsystem.pl/


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], theme i 39 gości

Gotowe projekty domów