Który deweloper jest najlepszy?

Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, często na długie lata. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy deweloper, od którego chcemy je kupić jest rzetelny, a budowane przez niego mieszkania ? funkcjonalne i dobrze wykonane. W tym dziale możesz poznać opinie na temat różnych deweloperów.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: grrregg » 28 lip 2013, 15:20

wybór mieszkania to w sumie 3 czynniki: cena, lokalizacja, solidny deweloper. Każdy z tych czynników jest ważny przy zakupie bo często mieszkanie to inwestycja na długie lat związana z kredytem

Agent Nieruchomości
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2013, 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: Agent Nieruchomości » 30 lip 2013, 17:28

kapsel79 pisze:
Gumri pisze:Wybór solidnego dewelopera to bardzo ważna sprawa, dlatego nie można podejmować pochopnych decyzji. Niedawno kupowałem mieszkanie i dość długo zastanawiałem się nad tym wyborem. Postanowiłem kupić mieszkanie od dewelopera Ronsona, dodam że jestem bardzo zadowolony.

a to nie wybiera się raczej po mieszkaniach, okolicy a nie deweloperach?


Wszystko jest ważne, bo co z tego, że znajdziesz tanie mieszkanie w dobrej lokalizacji, jak developer splajtuje i Ci tego osiedla nie wybuduje. Swoją drogą zdecydowanie pewniej i taniej jest kupić gotowe M niż dziurę w ziemi.
Agent ds. Nieruchomości

printer
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 31 maja 2012, 12:40
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: printer » 12 sie 2013, 12:17

Pytanie z tematu dosyć ogólne, ile użytkowników tyle opinii jak widać. Ale to chyba dobre miejsce do opowiedzenia o własnych doświadczeniach, albo tego co się wie od bliskich. Moja siostra z rodziną przeprowadziła się niedawno do nowego domu, wcześniej mieszkali w 4 osoby na 45 metrach w standardowym bloku z wielkiej płyty i od dawna marzył im się własny domek. Pomagałem im trochę w przeglądaniu ofert u różnych deweloperów, bo jak już uzbierali część kasy i dostali kredyt to chcieli kupić coś gotowego, a nie pakować się jeszcze w budowę. Sister zakochała się w domkach na Wawrze, znalazła w necie ofertę firmy Aras Developer i ich osiedle na Zabielskiej. W sumie nie słyszeliśmy wcześniej o tej firmie więc obaj ze szwagrem podeszliśmy z rezerwą tylko co-uparła się i już. No i jak się teraz okazuje bardzo dobrze, mają bardzo elegancki domek, wszystkie formalności załatwili bardzo szybko i mogli się wprowadzać. Aras to rodzinna firma i taka też atmosfera u nich panuje, mają na swoim koncie już parę udanych realizacji, biuro mają też na Wawrze więc blisko. Domek ma ponad 150 metrów i własny ogródek, okolica spokojna. Mają już nowe osiedla na sprzedaż. Osiedle Stoczniowców prezentuje się rewelacyjnie.

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: grrregg » 16 sie 2013, 9:52

znajoma teraz kupuje mieszkanie w innym mieście, niestety sporo wybudowanych mieszkań jest już zajętych a boi się kupować te które jeszcze nie są skończone bo nie chce się pakować w koszty tzn. musiała by spłacać kredyt, płacić wynajem i czekać aż skończą a wiadomo zawsze może być obsuwa czasowa

Morgie
lubie spamować
Posty: 41
Rejestracja: 16 maja 2013, 9:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: Morgie » 19 sie 2013, 10:32

Wracając do głównego wątku: dużo dobrego wyczytałe na temat dewelopera Dolcan (http://skierniewickacity.dolcan.com.pl). Wiadomo, że zawsze będziemy się kierowali lokalizacją, ale nie możemy też wybierać pierwszego lepszego dewelopera :)

flavio
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2013, 11:51
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: flavio » 02 wrz 2013, 11:55

No właśnie. Wybór dewelopera jednak ma znaczenie. Ile razy się słyszy różne historie tu czy tam. Ktoś trochę wyżej pytał o KIG w Krakowie. Też się w sumie zastanawiam. Jak dotąd nie spotkałem się jeszcze z jakąś negatywną opinią, a z tego co wiem, mają dosyć ciekawe mieszkania choćby w Krowodrzach. Bardzo chętnie usłyszałbym jakąś konkretną opinię.

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: grrregg » 02 wrz 2013, 17:11

szukaj info na forach regionalnych o konkretnym deweloperze, warto szukać opinii ale też trzeba mieć do nich dystans bo jednak negatywne emocje są główną siłą napędową komentarzy, zadowoleni ludzie nie mają takiej motywacji do pisania dobrze

flavio
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2013, 11:51
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: flavio » 03 wrz 2013, 8:44

Przyznaję rację. Przewertowałem internet i znalazłem parę zdań na temat KIG.

http://www.deweloper.fora.pl/forum-o-deweloperach,1/deweloperzy-krakow,3.html#22
http://krakowm.pl/forum/Watek-Koziol-Invest-Group-developer

Jest więc kilka osób, które można osobiście zapytać co i jak.

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: grrregg » 03 wrz 2013, 16:29

to najlepsza droga, pytać, szukać na wątkach, ja bym się przeszedł na ich dni otwarte albo na jakieś inne inwestycje żeby zobaczyć na własne oczy co i jak

Agent Nieruchomości
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2013, 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: Agent Nieruchomości » 26 wrz 2013, 20:23

Dni otwarte, albo weekend z wyprzedażą mieszkań. Gdzie? Tu w najbliższy weekend na przykład: www.naszeosiedla.pl/lewandow
Agent ds. Nieruchomości

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: grrregg » 09 paź 2013, 18:43

a będą teraz u nich jakieś dni otwarte, bo znajoma z pracy pytała, chce coś kupić przed nowym rokiem

kapsel79
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2013, 13:35
Lokalizacja: Mazowieckie
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: kapsel79 » 10 paź 2013, 18:10

no ale taki developer jak Skanska np. nie splajtuje, nie taka firma, chociaż gant mnie zaskoczył ostatnio.
A mieszkanie warto kupić przed nowym rokiem bo są te nowe zasady kredytów.
Czas na budowę

modern777
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 21 wrz 2009, 9:54
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: modern777 » 23 paź 2013, 16:17

ciężko jest jasno i jednoznacznie powiedzieć, który developer najlepszy. Ale ja bym się sugerowała przede wszystkim własnymi odczuciami, tym, gdzie nam się będzie mieszkać najlepiej oraz tym, jak się prezentują mieszkania. A jeśli o takich mowa to mnie bardzo podobają się te inwestycje http://koneser.co/ pięknie wyremontowane kamienice w samym centrum Krakowa.

Agent Nieruchomości
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2013, 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: Agent Nieruchomości » 23 paź 2013, 20:59

"Najlepszy" jest pojęciem dość szerokim i dla każdego znaczy coś innego, dla jednego będzie to cena, dla innego renoma, jeszcze dla innego jakość mieszkań i inwestycji. Czy są developerzy idealni? Pewnie nie, ale np. takie JWC może się pochwalić i wieloma inwestycjami i wieloma transakcjami, czyli zainteresowaniem i najlepszymi cenami.
Agent ds. Nieruchomości

jajaga
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 07 lis 2013, 18:28
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: jajaga » 07 lis 2013, 18:30

Który najlepszy to nie wiem, bo póki co korzystałem z jednego, ale śmiało mogę go polecić - B & W Deweloper. Kupowałem od nich mieszkanie w Tarnowo Park i problemów żadnych nie było. Dobry kontakt, odpowiadają na każde pytanie.


Wróć do „Opinie o deweloperach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów