Montaż pompy cieplnej.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Montaż pompy cieplnej.

autor: Bolas » 04 paź 2013, 12:59

U nas w gminie są dziś podpisałem. Dofinansowanie na wymianę źródła ciepła ale tylko do produkcji CWU. Najlepiej pytać w wydziale Ochrony Środowiska gminy czy miasta. Można dostać też niskooporocentowany kredyt w BOŚ Banku ale to graniczy z cudem wystarczy zajść do banku i się dowiedzieć.

pompa24
3 - ostatnie ostrzeżenie !!!
Posty: 141
Rejestracja: 13 wrz 2012, 20:16
Lokalizacja: Kraków
Re: Montaż pompy cieplnej.

autor: pompa24 » 04 paź 2013, 20:51

Ciekawy jestem czy lobby weglowe pozwoli sobie na to by zlikwidować mozliwośc ogrzewania domów węglem , tak jak to chcą w Krakowie
Mimo ,,brudnych,, własciwości wegla jest on jednym z tańszym źródłem ciepła .

www.pompaciepla-24.pl

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Montaż pompy cieplnej.

autor: Bolas » 04 paź 2013, 21:00

He. Dziś rozmawiałem ze znajomym z OŚ i powiedział że Krakowiaki przyjęły możliwość takiego postanowienia tylko w rejonach gdzie jest możliwość podpięcia pod sieci ciepłownicze (a te są opalane głównie węglem) ew. instalacje gazowe.

beret182
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 sie 2012, 0:47
Re: Montaż pompy cieplnej.

autor: beret182 » 23 paź 2013, 19:18

Tu możesz zlokalizować serwis Junkersa: [więcej informacji poprzez PW]
beret182

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Re: Montaż pompy cieplnej.

autor: mazi88 » 30 paź 2013, 19:32

z tego co już troszkę poczytałem i wiedzy wyszukałem to taki montaż pomp ciepła nie jest łatwą i tanią sprawą na początku. Ale z biegiem lat użytkowania to się wszystkie wydatki zwracają. A powiedzcie jak wygląda okres użytkowania takich pomp?? Po ilu latach trzeba rozglądać się za nowymi??

pompa24
3 - ostatnie ostrzeżenie !!!
Posty: 141
Rejestracja: 13 wrz 2012, 20:16
Lokalizacja: Kraków
Re: Montaż pompy cieplnej.

autor: pompa24 » 30 paź 2013, 20:05

W Szwecji , tak gdzie kolebka pomp ciepła jest , pracują podobno juz ok 40 lat .
Jak porządnie pompa poskładana i z markowych elementów to tez długo bedziesz zadowolony ,
chyba ze bedziesz miał pecha , tak jak z kazdym towarem który sie moze popsuć.


www.pompaciepla-24.pl

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Montaż pompy cieplnej.

autor: Rafał Cichocki » 31 paź 2013, 12:00

Witam,
wszelkie informacje odnośnie rodzaju dofinansowania oraz kwoty można znależź w Urzędzie Miasta lub Gminy, oraz w miejscowym wydziale Ochrony Środowiska. Urzędy te udzielą informacji na temat wymogów jakim trzeba sprostać aby móc otrzymać dofinansowanie. Polecam pompy ciepła Logatherm WPS K-1 lub Logatherm WPS-1 marki Buderus. W celu konsultacji w sprawie doboru proszę o kontakt z jednym z autoryzowanych partnerów handlowych marki Buderus. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Polecam również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki Buderus, wystarczy zadzwonić pod numer infolinii: 660 301 801.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Maciej Budzyński
________________________________
Konsultant Buderus

beret182
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 sie 2012, 0:47
Re: Montaż pompy cieplnej.

autor: beret182 » 28 lis 2013, 13:44

A propos Junkersa, to zauważyłem na ich stronie promocję na m.in. kotły kondensacyjne, może się komuś przyda. Można zaoszczędzić do 1600 zł. Korzystaliście może z ich aplikacji JunkersHome, bo też mi mignęła, do czego to w ogóle jest ;)
beret182


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości

Gotowe projekty domów