POMPA CIEPŁA - OPINIE

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

KrzysiekKa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 25 mar 2013, 10:50
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: KrzysiekKa » 18 cze 2013, 14:01

Każdy ma swoje zdanie , ja jestem za ogrzewaniem ekogroszkiem, zresztą Keller Dual pozwala jeszcze w trybie ręcznym możliwe jest również palenie sezonowanym drewnem lub węglem kamiennym większej granulacji. Na pompę ciepła bym się nie zdecydował, ale to jest każdego indywidualna decyzja ;)

ypsilon
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2013, 10:13
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: ypsilon » 15 lip 2013, 8:38

A moim zdaniem Panowie trochę za bardzo generalizujecie. Każdy dom jest i inny, dlatego oceną taki rzeczy, jak dobór ogrzewanie powinni zająć się specjaliści. Firmy takie jak 3E- HEATING, która na co dzień współpracuje z Viessmann, mają na pewno o wiele lepsze pojęcie. Sam miałem się przekonać, że ich wiedza i doświadczenie są naprawdę imponujące i myślę, że człowiek, który nie zajmuje się tym zawodowo, nie ma szans im dorównać.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 lip 2013, 8:51

ypsilon pisze:A moim zdaniem Panowie trochę za bardzo generalizujecie. Każdy dom jest i inny, dlatego oceną taki rzeczy, jak dobór ogrzewanie powinni zająć się specjaliści. Firmy takie jak 3E- HEATING, która na co dzień współpracuje z Viessmann, mają na pewno o wiele lepsze pojęcie. Sam miałem się przekonać, że ich wiedza i doświadczenie są naprawdę imponujące i myślę, że człowiek, który nie zajmuje się tym zawodowo, nie ma szans im dorównać.

To dziwne... bo w domach izolowanych nie da się zamontować centralnego (pośredniego ) ogrzewania . To czy aby na pewno fachowo doradza?

ypsilon
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2013, 10:13
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: ypsilon » 23 lip 2013, 13:00

A co ma piernik do wiatraka? Ja mówię, żeby się zgłosił do specjalisty typu 3e-heating, a nie kombinował sam, bo tylko może sobie naszkodzić.

beret182
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 sie 2012, 0:47
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: beret182 » 22 paź 2013, 10:34

@KrzysiekKa: A czy w tym Twoim Kellerze można też palić pelletem? Rozumiem, że to model Buderusa?
beret182

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: mazi88 » 30 paź 2013, 20:39

jakie są roczne koszty utrzymania pompy ciepła?? I ile lat powinna dziłać zanim ją wymienimy na nową??

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Bolas » 30 paź 2013, 20:49

Nie wiem czy ktokolwiek potrafi odpowiedzieć na pytanie ile lat wytrzyma agregat (bo to serce) w PC. Wszystko zależy od bardzo wielu czynników podobnie jak z lodówką. Jeżeli będziemy go żyłować to będzie lipa. Oczywiście typ agregatu też ma znaczenie.
Koszt serwisu podstawowego to kwota ok 100-300zł co roku w zależności od tego co będzie jeszcze trzeba zrobić i jak daleko dojeżdża serwisant.

hydraul
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2013, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: hydraul » 31 paź 2013, 20:34

Montowałem już kilka pomp ciepła i z tego co sami właściciele mówili to średnio opłacalny to biznes ale w porównaniu do gazu ziemnego.
Usługi hydrauliczne to między innymi wykonywane instalacje sanitarne, grzewcze i gazowe oraz usuwanie w nich awarii.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Bolas » 31 paź 2013, 21:46

Jeżeli mowa o dużych PC na gruntowym dolnym źródle to cena inwestycji sięga absurdu ale jeżeli już spojrzymy na fakt iż jej działanie jest zależne tylko od jednego źródła energii (prądu) i wygodę w sterowaniu systemem to nie wychodzi tak źle. Ale owszem jest to drogi biznes. Ja jestem posiadaczem gruntówki od 2tyg więc wielu faktów z samego działania nie mogę powiedzieć bo to za krótki okres.

Sofath
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2010, 10:27
Lokalizacja: Polska
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Sofath » 25 lis 2013, 15:14

[color=black]Proszę nie zapominać, że przy wyborze instalacji grzewczej istotna jest zarówno wysoka jakość urządzeń, komfort użytkowania, ale i źródło poboru energii. Jeśli urządzenie jest tanie, a wykorzystywane przez nie źródło będzie drożało z roku na rok to po kilku latach z początkowej oszczędności pozostaną jedynie rosnące koszty. W przypadku pomp ciepła sytuacja jest odwrotna.

Przede wszystkim koszt inwestycji jest zależny od dostępnego terenu, zapotrzebowania budynku na ciepło oraz wybranej technologii pozyskiwania energii (powietrze, woda lub grunt). Choć wydatek jest porównywalny do innych oferowanych na rynku nowoczesnych rozwiązań warto pamiętać, że jest jednorazowy. Z kolei dzięki pozyskiwaniu przez pompy bezpłatnej energii z otoczenia, koszt eksploatacji jest nieporównywalnie bardziej atrakcyjny od innych systemów grzewczych. W ten sposób również czas zwrotu inwestycji jest stosunkowo szybki. Szacunkowe obliczenia można wykonać na stronie: sofath.pl/zwrot_inwestycji

Dodatkowo, pompy ciepła są niezwykle komfortowymi urządzeniami i praktycznie nie wymagają obsługi. Jeżeli użytkownik chce zmienić temperaturę w pomieszczeniu lub zaprogramować ją na okres kilku miesięcy, korzysta w tym celu z przyjaznego panelu sterującego.

W dłuższej perspektywie pompy ciepła są więc oszczędne, ekologiczne i wygodne w obsłudze. Warto jednak zapytać o indywidualną wycenę Autoryzowanych Koncesjonerów Sofath. Prowadzą oni bezpłatne doradztwo na terenie całego kraju, chętnie odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania i dobiorą odpowiednie urządzenia.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Bolas » 25 lis 2013, 15:22


ypsilon
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2013, 10:13
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: ypsilon » 30 sty 2014, 12:24

Takich rzeczy nie kupuje się online. Nawet nie warto czytać tylko przejść się do realnego, konkretnego sklepu. Już pisałem ja polecam sklep stacjonarny 3e-heating we Wrocku. Fachowo doradzają i znają się na swojej pracy.

pompa24
3 - ostatnie ostrzeżenie !!!
Posty: 141
Rejestracja: 13 wrz 2012, 20:16
Lokalizacja: Kraków
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: pompa24 » 30 sty 2014, 18:12

Tu sie z przedmówcą nie zgodze,
Warto czytać , zdobywać wiedzę i opinie użytkowników pomp ciepła.
Jest to stosunkowo nowy sposób ogrzewania .
Jestem tego żywym przykładem , przez 2 lata tylko czytałem opinie w internecie , poprostu nie miałem
nikogo w okolicy bym mógł zobaczyć na żywo działanie PC.
Nawet w średniej wielkości sklepie instalacyjnym sprzedawcy mają jeszcze małą wiedze na temat PC.
Wracałem dzis z Katowic do Krakowa ,,bocznymi drogami,,
Z ciekawosci wstąpiłem do 2 sklepów instalacyjnych
Wspólny wniosek jaki moge wyciągnąć po rozmowach ze sprzedawcami był jeden......
..........nie zawracaj pan sobie d,,,,,,,, PC , zamontuj pan kocioł na ekogroszek i bedzie pan ,,zadowolony,,
:)

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: aseba » 30 sty 2014, 20:00

PC jest OK ale nie u nas w polsce. Polak zarobi na wszystkim! A więc; zwykły kocioł tzw śmieciuch kosztuje ok 2000-4000zł. Dodając do niego podajnik ze zbiornikiem i komputerkiem płacimy od 6000-12000zł! Skąd takie sumy? Sam kocioł jest prawie w ogóle nie zmodyfikowany pod względem konstrukcyjnym,podajnik? rurka,ślimak,silnik...to są za bardzo proste rzeczy konstrukcyjne,komputer... No nie! W MediaMarkt zawsze są promocje... Zbiornik! Kawałek grubszej blachy stalowej,z którą poradzi sobie każdy spawacz amator... I co!!! Cena trzy i więcej krotnie za kocioł z bajerami! To samo jest z pompami ciepła! 8)

Awatar użytkownika
_papa_
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 25 sty 2014, 17:27
Lokalizacja: Sierpc
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: _papa_ » 30 sty 2014, 23:09

aseba pisze:PC jest OK ale nie u nas w polsce. Polak zarobi na wszystkim! A więc; zwykły kocioł tzw śmieciuch kosztuje ok 2000-4000zł. Dodając do niego podajnik ze zbiornikiem i komputerkiem płacimy od 6000-12000zł! Skąd takie sumy? Sam kocioł jest prawie w ogóle nie zmodyfikowany pod względem konstrukcyjnym,podajnik? rurka,ślimak,silnik...to są za bardzo proste rzeczy konstrukcyjne,komputer... No nie! W MediaMarkt zawsze są promocje... Zbiornik! Kawałek grubszej blachy stalowej,z którą poradzi sobie każdy spawacz amator... I co!!! Cena trzy i więcej krotnie za kocioł z bajerami! To samo jest z pompami ciepła! 8)


polać mu bo dobrze gada!!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów