Czy warto osuszać?

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
dawid_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2013, 6:36
Czy warto osuszać?

autor: dawid_k » 30 wrz 2013, 6:54

Witam.

Jestem (szczęśliwym?) posiadaczem mieszkania na parterze. Obecnie jestem na etapie poprawy wentylacji, która nie działa zbyt dobrze. W mieszkaniu jest tez zdecydowanie zbyt duża wilgotność powietrza i ścian. W niektórych miejscach wilgotność ścian dochodzi nawet do 20%. Z tego co wyczytałem są już uznawane za po prostu mokre. Wcześniej mieszkanie było zamieszkiwane przez ludzi, którzy zatykali kratki (bo wiało) i raczej oszczędzali na ogrzewaniu zdecydowanie. Moje pytanie brzmi, czy warto w takiej sytuacji przeprowadzić osuszanie murów, np. osuszaczami kondensacyjnymi? Dodam jeszcze, że ściany w piwnicach są pozbawione wszelkiego rodzaju plam, zacieków, itd. Nie widać aby wilgoć była podciągana przez fundamenty.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam forumowiczów :)

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Czy warto osuszać?

autor: Enerbau » 30 wrz 2013, 22:39

W takiej sytuacji najpierw należy osuszyć mieszkanie. Jeżeli nie ma jeszcze grzyba, to moze być najprostsza i najtańsza droga do suchego mieszkania. Warto zainwestować w profesjonalne osuszanie.

dawid_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2013, 6:36
Re: Czy warto osuszać?

autor: dawid_k » 01 paź 2013, 6:23

No niestety nie jest tak kolorowo. Grzyb już w niektórych miejscach zdążył się pokazać. Został potraktowany chemią póki co... Cz y to coś zmienia w kontekście suszenia?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Czy warto osuszać?

autor: Enerbau » 01 paź 2013, 9:28

Najpierw trzeba osuszyć, a potem można walczyć z grzybem.

dawid_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2013, 6:36
Re: Czy warto osuszać?

autor: dawid_k » 01 paź 2013, 9:48

Dzięki wielkie, już coś wiem ;) Ale chciałbym jeszcze zapytać, czy jeśli będę osuszał to powinienem zerwać przy ścianach listwy, albo i w ogóle panele? Mam 2 rogi gdzie widać, iż są lekko podsadzone. Reszta wygląda ok, ale jak już mam to robić i płacić to chciałbym aby było przeprowadzone jak należy... Niestety w Rzeszowie nie ma oprócz wynajmujących, takich którzy doradzą, itp. A jeśli są to nie mogę znaleźć w necie :)

IWUBE
Re: Czy warto osuszać?

autor: IWUBE » 02 paź 2013, 11:50

uderz do Klimateo coś więcej Ci powie ja sugeruję wykonać pomiary zawilgocenia na początek albo badanie kamerą termowizyjną pomieszczeń w celu eliminacji poszczególnych przyczyn

Awatar użytkownika
Doktor-Osuszanie
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2013, 13:25
Kontaktowanie:
Re: Czy warto osuszać?

autor: Doktor-Osuszanie » 16 paź 2013, 13:36

Hej. Jestem tu nowy ale coś mogę podpowiedzieć. Na rynku pojawiły się dobrej jakości osuszacze domowe. Np taki TTK 30 S - cena poniżej 600 zł a robotę już zrobi. Przyda się nie tylko do pomieszczenia ale pranie też osuszysz :)

Pozdrawiam


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości

Gotowe projekty domów