Wielofunkcyjne rozwiązania dla niewielkiej łazienki.

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jerzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:42
Wielofunkcyjne rozwiązania dla niewielkiej łazienki.

autor: jerzi » 11 paź 2013, 11:15

Chciałbym zebrać w tym wątku wszystkie możliwe rozwiązania typu 2w1 czy coś podobnego. Jakieś ciekawe rozwiązania i połączenia, aby zaoszczędzić miejsce, przestrzeń jak również media.

Awatar użytkownika
Siver
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2013, 18:02
Re: Wielofunkcyjne rozwiązania dla niewielkiej łazienki.

autor: Siver » 13 paź 2013, 18:48

Osobiscie nie jestem zwolennikiem rozwiazan typu wanna ze sluchawka prysznicowa, wiec te opcje pomine. Jezeli masz niewielka lazienke to wybor sprowadza sie do:

1) Prysznic
Oszczednosc miejsca i wody (prysznic zuzywa jej zdecydowanie mniej niz wanna). Wedlug niektorych jest praktyczniejszy (odkrecasz wode, ustawiasz temperature i gotowe, wanna musi sie najpierw napelnic). Jezeli chodzi o dodatki to istnieja mozliwosci urozmaicenia mozesz np. zastosowac brodzik z siedziskiem ( np. http://www.ceneo.pl/1566996 ) albo deszczownice.

2) Nieduza wanna
Na rynku sa dostepne wanny miniaturowe, ktore zmieszcza sie nawet w nieduzej lazience ( np. http://www.sanitbuy.pl/Poolspa/wanna_po ... ,5041-pr-1 ). Jezeli bardzo zalezy Ci na wannie a masz mala lazienke to model taki jak powyzszy moze byc odpowiedni.

Ostatecznie wszystko zalezy od tego ile dokladnie masz miejsca. Napisz cos wiecej odnosnie wymiarow i ukladu Twojej lazienki to pomyslimy :)

remonterier
Re: Wielofunkcyjne rozwiązania dla niewielkiej łazienki.

autor: remonterier » 14 paź 2013, 6:48

Tak na szybko (numery będę kontynuował za poprzednim wątkiem)

3) Gdzieś kiedyś widziałem pralkę zamontowaną na solidnej szafce. Tak,żeby dało się z jednej strony uzupełniać pojemniki na detergenty a z drugiej strony pod pralką było miejsce na kosze na bieliznę lub szafka na łazienkowe "przydaśki".

4) Jeżeli masz taką możliwość, to podłącz do spłuczki wodę ze zbiornika na deszczówkę.

5) Wysokie półki/szafki na ścianie nad/za toaletą, pralką itd.

6) Linki do suszenia bielizny nad wanną. Pamiętam z bloku u moich rodziców (ogromnym minusem jest kąpiel pod kapiącą wodą z prania :lol: )

7) Zabudowa wanny z przesuwnymi drzwiczkami, żeby wykorzystać przestrzeń pod wanną na proszki, płyny, mopy itd.

Agnieszka79
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2013, 7:28
Re: Wielofunkcyjne rozwiązania dla niewielkiej łazienki.

autor: Agnieszka79 » 15 paź 2013, 7:33

Ja też mam niewielką łazienkę, ale jako typowa kobieta, nie mogłam sobie odmówić przyjemności posiadania wanny i długich, wieczornych kąpieli... :) Dlatego zdecydowałam się na wannę asymetryczną - dzięki nietypowemu kształtowi pasuje do każdej łazienki, nie zajmuje dużo miejsca, ale jednocześnie jest głęboka, więc zapewnia wygodę. Dla mnie to optymalne rozwiązanie. Duży wybór wanien asymetrycznych oferuje Sanplast, ja zdecydowałam się na ten model: http://www.sanplast.pl/produkty/produkt/3466/ .

marcelek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:02
Re: Wielofunkcyjne rozwiązania dla niewielkiej łazienki.

autor: marcelek » 15 paź 2013, 9:56

Jeżeli dwa w jednym to może być jeszcze szafka z lustrem. Dodatkowa przestrzeń na jakieś kosmetyki. Energooszczędne oświetlenie led wbudowane w sufit nie potrzebuje dużej przestrzeni do zabudowania więc sufit możemy obniżyć nawet o zaledwie 5cm i zyskać optyczną przestrzeń rezygnując z montażu natynkowych lamp.

mefisto
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 26 wrz 2013, 10:48
Re: Wielofunkcyjne rozwiązania dla niewielkiej łazienki.

autor: mefisto » 17 paź 2013, 13:38

Moja propozycja tu urządzenie montowane na misce wc posiada regulację temperatury i ciśnienia wody, funkcję suszenia z regulacją temperatury powietrza czyli deska sedesowa z funkcją bidetu. I jeszcze taki mały szczegół stosowny w łazience przez kobiety to suszarko lokówka. Można zaoszczędzić miejsce np w szafce za lustrem.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 132 gości

Gotowe projekty domów