Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ewaa00
Aktywny
Aktywny
Posty: 214
Rejestracja: 19 lip 2013, 11:01
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: ewaa00 » 19 lip 2013, 21:28

To chyba zależy kto jaką ma kuchnię. Jeżeli ma standardowe wymiary to kuchnię można kupić już gotową. Jednak myślę, że coraz bardziej staje się to rzadkością. Ja bym mogła mieć w kuchnię kupną w salonie, ale po prostu nie mogłam znaleźć jakiejś, która bym mi odpowiadała. Postanowiłam więc zrobić ją na wymiar w firmie iKuchnie. DO dziś nie żałuję tej decyzji. Wszystkie koleżanki mi zazdroszczą i pytają gdzie kupiłam :) A że firma dobra to polecam wszystkim.

non-paris
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: non-paris » 22 lip 2013, 8:35

Wyżej ktoś wspominał, że nie warto brać litego drewna, ale ja się z tym nie zgodzę. Może z początku różnicy nie widać, ale po kilku latach już ją widać, więc lepiej zainwestować w coś droższego, ale lepszego jakościowo. A co do tego, czy wymiar czy gotowe - to jest kwestia indywidualna i zależy od tego czy chcemy mieć wszystko ładnie dopasowane, czy nie. Ja osobiście wolę mieć rzeczy na wymiar i zastanawiam się czy nie skorzystać z tej firmy co ewaa00 poleciła http://www.blog.ikuchnie.pl/ , ponieważ teraz mają świetną promocję, można zgarnąć drogie gratisy.

adam_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 03 lip 2013, 12:38
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: adam_k » 22 lip 2013, 17:48

W meblach drewnianych na pewno czuć tradycję, czuć stabilność. Jednak może się odkształcać, mogą pojawiać się rysy, obdrapania, etc. Poza tym jest dużo droższe, alternatywą na pewno jest fornir, którego wzór, odpowiada naturalnemu rysunkowi drewna, ale pozbawiony jest niedoskonałości - które oczywiście niektórzy uważają za zaletę. Na pewno są firmy, które kuchnię "podobną do drewnianej" zrobią tak, że nie będzie widać różnicy ;)

Ky25
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:20
Kontaktowanie:
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Ky25 » 20 sie 2013, 12:23

Osobiście uważam, że lepiej sprawdzają się meble na wymiar. Wiadomo, można wówczas osiągnąć maksimum zagospodarowania przestrzeni. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, kiedy nasza kuchnia jest raczej małych rozmiarów.
Podaję adres do strony gdzie znalazłam bardzo fajne meble do kuchni.
http://galeria-wnetrza.pl/produkty.php

adam_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 03 lip 2013, 12:38
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: adam_k » 20 sie 2013, 17:10

To prawda, maksimum wykorzystania miejsca jest istotnym czynnikiem przy wyborze kuchni na wymiar. Zwłaszcza, jeśli mają to być meble drewniane czy fornirowane, to takich gotowców lepiej nie kupować. Fajnie opisano kuchnie drewniane tutaj: http://www.blog.ikuchnie.pl/2013/07/3199/
wprawdzie są w konkretnym stylu, ale można znaleźć tam też inne realizacje i wskazówki co do aranżacji.

Irka55
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:37
Lokalizacja: Tarnów
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Irka55 » 21 sie 2013, 11:17

Ja też zastanawiałam się nad gotowymi meblami do kuchni. Ale po odwiedzeniu paru sklepów i zasięgnięciu opinii od znajomych, którzy niedawno urządzali kuchnię zdecydowałam się na meble robione na zamówienie. I jestem obecnie na etapie uzgadniania z firmą wyglądu mebli kuchennych.
Firmę polecili mi znajomi. Na stronie internetowej tej firmy jest formularz do wstępnej wyceny mebli .
Jak na razie jestem zadowolona.

joannam82
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 17 kwie 2013, 15:19
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: joannam82 » 24 sie 2013, 0:23

meble w dobrej cenie znajdziesz w każdym sklepie www, mogę polecić osobiście meble kuchenne. Dduży wybór, możliwość przeróbek oraz wykonania na wymiar. polecam

LUK_miel
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2013, 6:51
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: LUK_miel » 27 sie 2013, 12:40

Wszystko zależy jaka kuchnia. Ogólnie jestem zwolennikiem kupowania gotowych rzeczy. Jeśli jednak kuchnia ma takie wymiary że ciężko dobrać gotowe meble, to lepiej zainwestować w takie robione na zamówienie. Osobna kwestia dla wybrednych: też na zamówienie :lol:

fire
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 19 wrz 2013, 9:45
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: fire » 08 paź 2013, 8:15

Dokładnie, tak jak wyżej. Zależy od kuchni i od funduszów. Jeśli kuchnia jest piękna, wymiarowa, przestrzenna, to nie trzeba brać mebli na wymiar, bo można sobie spokojnie manewrować. Jednak przestrzegam prze IKEĄ czy BRW ponieważ oni nie mają dobrych jakościowych mebli, proponuję znaleźć mniejszą firmę, ale nastawioną na jakość. Jeśli natomiast kuchnia ma załamania, albo jest ciasna, mamy np. wysoki sufit i pełno miejsca niekorzystanego do góry to warto pomyśleć o meblach na wymiar i generalnie próby podjęcia się zaprojektowania takiej kuchni i wykorzystania każdej przestrzeni.

Awatar użytkownika
Bregi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Łódź
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Bregi » 08 paź 2013, 14:46

Coraz więcej jest gotowych zestawów, które można zaadaptować do tradycyjnych kuchni. Jeżeli masz standard to czemu nie, jak jakaś fikuśna to niestety ale musisz kombinować i potrzebujesz projekt.

ewaa00
Aktywny
Aktywny
Posty: 214
Rejestracja: 19 lip 2013, 11:01
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: ewaa00 » 08 paź 2013, 20:52

Ja miałam standardową kuchnię a i tak zdecydowałam się na meble na wymiar. Przynajmniej mam to, co w 100% mi się podoba i co chciałam. Meble są bardzo dobrze wykonane, wszystko do siebie przylega, itp. Nie rozważałabym nawet gotowców.

fire
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 19 wrz 2013, 9:45
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: fire » 10 paź 2013, 8:27

No tak, jeśli masz szczególne wymagania i nie odpowiadają Tobie materiały czy kolory oferowane w standardowej ofercie to wszelkie zamówienia w takim sklepie wydłużają czas realizacji oraz podnoszą cenę. Wówczas już naprawdę jest korzystniej wybrać firmę, która zajmie się całą zabudową kuchenną na wymiar. Moja mama miała taki przypadek, że koniecznie zależało jej na pewnym odcieniu metaliku i nigdzie nie mogła takiego dostać. Zamówiła wówczas w pewnym sklepie ten kolor, czekała kilka tygodni, a cena sporo wzrosła. Jak później sobie porównywałyśmy to się okazało , że mogła od razu zlecić projektantom wykonanie tej kuchni, bo cenowo wyszłoby podobnie, a przynajmniej nie miałaby takich problemów jak teraz, że gdzieś tam została pusta przestrzeń niewykorzystana, a nic tam się z oferty meblowej sklepu nie zmieściło.

amelcia21
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 11 wrz 2013, 11:30
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: amelcia21 » 10 paź 2013, 13:53

Moim zdaniem na wymiar, zawsze pasują do siebie a także wszystko można w nich pomieścić. Słyszałam teraz o fajnych półkach do szafek narożnych . Fajne nowe rozwiązania do nowoczesnych kuchennych mebli.

anija35
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:25
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: anija35 » 11 paź 2013, 8:25

Masz na myśli te półki carego ?

adam_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 03 lip 2013, 12:38
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: adam_k » 11 paź 2013, 12:35

Anija, co to są szafki CAREGO? chyba cargo? I o jakie rozwiązania Tobie chodzi, bo ja cargo znam tylko jako kuchenną spiżarnię, czyli to: http://www.blog.ikuchnie.pl/2013/08/spo ... spizarnia/


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów