Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz Jaros
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2013, 12:29
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: Tomasz Jaros » 22 wrz 2013, 13:16

Witam wszystkich,
Tak jak w tytule chce pomóc swoją wiedzą i kontaktami przy wyborze kolektorów Słonecznych lub
Fotowoltaice.
Firmą i osobą prywatnym z Województwa Łódzkiego.
Oferuje kontakt z osobami, które już posiadają te rozwiązania.

Tomasz Jaros
667-163-103
Przedstawiciel handlowy wykorzystujące Polskie rozwiązania.
Współpraca z firmą Watt, odnośnie kolektorów słonecznych.
(Największy producent w tej części Europy)
Dla zainteresowanych w ofercie posiadamy fotowoltaikę.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: szari » 23 wrz 2013, 7:19

Kolejny który zarejestrował się tylko po to aby "błysnąć" swoją wiedzą na forum i próbować zaganiać klientów właśnie do siebie. Już na tym forum mamy więcej "ekspertów" niż świadomych użytkowników ale co tam.

Jeśli dobrze sprawdzam brakuje nam jeszcze specjalisty od turbin ( wiatrowych i wodnych ).

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 wrz 2013, 7:47

... Ale nie pisze, ze kolektory się opłacają!
A Pan zachwala kolektory, nie wiedząc ile kWh zużywa na ogrzanie cwu rocznie!
Wg mnie propagowanie drogich i energochłonnych technologii jest bezczelnością lub niewiedzą. U Pan to drugie.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: szari » 23 wrz 2013, 8:49

Tomek między nami jest taka różnica że jestem użytkownikiem solarów, Ty jesteś teoretykiem który promuje swoje wyimaginowane twierdzenia o izolacji domu. Taki człowiek jak Ty mieszkający w Warszawskim blokowisku którym ogrzewa Cię każdy sąsiad troszeczkę mija się z celem.
Czym chcesz mnie przekonać do Twojej koncepcji teorią że jak wybudujesz mi dom to ogrzeje mi go Twoje dobre myśli czy to że z Tobą podpisałem umowę? Chyba że w Twoich domach ciepło bierze się z przyrody i nic nie kosztuje.

Ja zaproszę Cię do domu pokaże jak solary ogrzały wodę która jest mi niezbędna. A Ty pokażesz mi przepływowy podgrzewacz wody czy swoje baterie bezdotykowe za 2k PLN każda?
U mnie weźmiesz prysznic u Ciebie zanim odkręcę wodę będę musiał przeliczyć bilans zysków i strat energii.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: Bolas » 06 paź 2013, 9:20

Więc pytanie ile kosztuje cię podgrzanie 1000L wody do 50'C? Mnie z PC 7,5zł.

A kolejny rzetelny fachowiec będzie przydatny albo sam sobie dołek wykopie tymi wpisami.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: bachus » 06 paź 2013, 20:56

Bolas pisze:Więc pytanie ile kosztuje cię podgrzanie 1000L wody do 50'C? .

A ja mogę odpowiedzieć?
Witold

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: szari » 07 paź 2013, 9:23

Bolas pisze:Więc pytanie ile kosztuje cię podgrzanie 1000L wody do 50'C? Mnie z PC 7,5zł.


Chwile strachu ;)

A tak serio ciężko jednoznacznie określić wczoraj niedziela 400l słońce ugrzało górę zbiornika do 71 stopni, dół 64 stopnie.
Ile to kosztowało pompka od solarów średnio bierze około 40w słonce świeciło około 7,5h dla równego pompa wzięła 0,5kWh czyli ugrzanie 400l kosztowało mnie jakieś 32gr. Wieczorem cały bufor został puszczony na CO ( podłogówkę ).
A jak nie ma słońca to trzeba nawalić ze 20kg węgla do pieca i też będzie 60 stopni więc tymi 20 kg węgla ogrzeje dom i cwu.
Ty jesteś uzależniony od cen prądu w większym stopniu niż ja i ja za 1 zamachem grzeje co i cwu a Ty do Twoich kalkulacji musisz doliczyć jeszcze co.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 paź 2013, 9:34

Szkoda, że nie rozpatruje Pan instalacji w skali roku. Wiedziałby Pan co znaczy
do 20kWh/m2 rocznie na ogrzewanie - 170kWh/osobę ciepła woda.
Tak się buduje normalne, ekonomiczne domy , bez kolektorów, buforów i GWC.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: szari » 07 paź 2013, 10:17

Tomek jak widzisz prośba Bolasa dotyczyła:
"ile kosztuje cię podgrzanie 1000L wody do 50'C?"
Proste i konkretne pytanie na które udzieliłem konkretnej odpowiedzi.

Co do domów ekologicznych porozmawiamy tym za 7 lat bo to właśnie od 2020r mamy tylko takie domy/mieszkania budować. I tu warto zaznaczyć że na taki dom też są dofinansowania co kłóci się z Twoim przekonaniem że trzeba dofinansowywać rzeczy niesprawdzone patrz kolektory słoneczne. A warto też zaznaczyć aby takie dofinansowanie na dom ekologiczny/pasywny dostać musisz budować z najdroższych materiałów. Źródło wczorajsze wiadomości TVN.

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: RobertKGB » 07 paź 2013, 10:51

W tym samym źródle wczoraj podano tez ile np. wniosków o taką dopłatę złożono we Wrocławiu bodajże - całą jedną sztukę, bo taka jest z tym biurokracja, dodatkowo drogie materiały, wykwalifikowane ekipy i obowiązek wielokrotnego angażowania rzeczoznawcy na koszt własny, do tego kredyt, przecież to się nie opłaca w ogóle. A przydomowej elektrowni wiatrowej Kowalskiemu za kilkanaście tyś nie dofinansują. Gdzie tu sens i logika ?

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: szari » 07 paź 2013, 11:58

Przecież zgodnie ze stwierdzeniem Tomasza taki około 100m2 dom na mojej działce ma kosztować 150k PLN do tego dotacja ma wynieść 50k PLN. odliczając ww. koszty dom ekologiczny postawie za około 125k PLN. Jednym słowem żyć nie umierać.
A ja za większe pieniądze zrobiłem remont a bój się Boga za 1/6 tej sumy zainstalowałem solary - ale jak to mówią mądry jestem po szkodzie.

Tomek jak wyburzę to co tam stoi, zhandluje te solary nadal postawisz mi ten dom za 150 k PLN. Dasz papiery o dotację

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: RobertKGB » 07 paź 2013, 12:06

Z tym że domu za dotacje nie wybudujesz za taka cenę. Za dotacje masz budować drogi dom taki jak oni chcą, aby ktoś na tym zarobił, przecież tacy "fachowcy', rzeczoznawcy, doradcy i banki też chcą zarobić i to mnie mało.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: szari » 07 paź 2013, 13:07

w ogóle nie postawisz domu za 150k pln ;) a co dopiero ekologicznego. wiec jaki moze byc orientacyjny koszt postawienia takiego domu? chodzi tylko o rząd wielkości 300-450k pln?

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Dla tych którzy chcą założyć Solary bądź Fotowoltaikę

autor: RobertKGB » 07 paź 2013, 13:26

Dlaczego nie postawisz? systemem gospodarczym, bez udziwnień , mając już działkę, dom 100m2, stan zamknięty , myślę że jak najbardziej możliwe. Poza tym gdzieś już były wątki na ten temat.


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów