Dach o różnych kątach pochylenia

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Janek411
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2013, 20:52
Dach o różnych kątach pochylenia

autor: Janek411 » 14 wrz 2013, 21:18

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowym użytkownikiem. Mój problem jest pewnie prosty dla Was.
Chodzi mi o wyliczenie więźby o dwóch kątach spadku przy dachu kopertowym. Może znacie sposób jego wyliczenia. Dokładnie mam problem z krokwiami narożnymi i zwykłymi oraz kulawkami. Przy dachu o jednym kącie pochylenia nie mam problemów z wyliczeniem, jednakże dach o dwóch kątach staje się dla mnie problemem.

Pozdrawiam!

gunar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 447
Rejestracja: 18 kwie 2009, 18:49
Lokalizacja: Koszalin
Re: Dach o różnych kątach pochylenia

autor: gunar » 23 wrz 2013, 10:47

kolego przed tobą dużo nauki i praktyki zacznij od dachów o jednej płaszczyźnie murłat -okap co prawda jest różny, ale ty zaczniesz łykać temat. 8)
Szczerze powiedziawszy sam nie wiem jeszcze kilku rzeczy przy takiej kombinacji kątów ale ogarniałem już trudne bardzo dachy.
Bądź uparty i napisz jak ci idzie aha i kup ciesielstwo kopkowicza
gunar-wycinam dachy z pasją

Janek411
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2013, 20:52
Re: Dach o różnych kątach pochylenia

autor: Janek411 » 27 wrz 2013, 19:09

Dzięki za porady, ale źle mnie zrozumiałeś. Dachy robię już kilkanaście lat , w tym również dachy o różnych spadkach. Chciałem zmienić swoją technikę i wycinać więźby poza placem budowy.
Robię tak z dachami o jednym kącie pochylenia i idzie super, jednak przy dwóch spadkach jest problem z obliczaniem wymiarów.
Pozdrawiam.

docent56
rekomendowany doradca
Posty: 482
Rejestracja: 03 sty 2007, 18:53
Lokalizacja: Łask
Re: Dach o różnych kątach pochylenia

autor: docent56 » 27 wrz 2013, 19:35


arekpolak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 82
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:39
Lokalizacja: małopolska
Re: Dach o różnych kątach pochylenia

autor: arekpolak » 05 paź 2013, 16:52

Witam.
Janek jesli chcesz zmienić swoją technike wyliczania/ yrasowania więźby mogę Ci z czystym sumieniem polecić geometrię wykreślną i jakiś program typu CAD, choćby najpopularniejszy Autocad w najuboższej wersji (najtańszej). Jeśli masz odrobinę wyobraźni przestrzennej i znacz podstawy Autocada , żaden dach nie powinien Ci sprawić problemu. Końcowym efektem pracy nad więźbą w autocadzie jest kilka rysunków z wszystkim potrzebnymi informacjami do wytrasowania poszczególnych elementów więźby.
pozdrawiam

gunar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 447
Rejestracja: 18 kwie 2009, 18:49
Lokalizacja: Koszalin
Re: Dach o różnych kątach pochylenia

autor: gunar » 06 paź 2013, 8:47

dietrichs wpadł na to pierwszy
gunar-wycinam dachy z pasją

arekpolak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 82
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:39
Lokalizacja: małopolska
Re: Dach o różnych kątach pochylenia

autor: arekpolak » 06 paź 2013, 14:49

Kolego chyba nie za bardzo mnie rozumiesz ... porównywanie programu dietrischa do prostego systemu Cad jak np. Zwcad nie za bardzo jest udane. To tak jakbyś porównywał jazdę na rowerze z pilotowaniem odrzutowca. poza tym spójrz na cenę jednego i drugiego systemu.
pozdrawiam

Janek411
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2013, 20:52
Re: Dach o różnych kątach pochylenia

autor: Janek411 » 12 paź 2013, 20:45

Witam.
Dzięki za dobre rady, ale po lekcji u mistrza w tej dziedzinie i kilka wieczorów spędzonych przy kalkulatorze
więźba powstała niczym jak z klocków lego.

Pozdrawiam.


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów