Brak pomysłu na zagospodarowanie ściany, potrzebuję pomocy:)

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Kubaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2013, 22:04
Brak pomysłu na zagospodarowanie ściany, potrzebuję pomocy:)

autor: Kubaaa » 15 wrz 2013, 20:38

Witam, jestem już na etapie końcowym pokoju i zastanawiam się nad zagospodarowaniem jednej ściany, która moim zdaniem będzie ciekawie się prezentować, jeśli oczywiście dobrze się to wszystko wykona.

Macie jakieś ciekawe pomysły na tą ścianę (zdjęcie pod spodem ) ? Bo szczerze mówiąc myślałem nad umieszczeniem płyty OSB( z płytą gipsową) i łat na środku tej ścianki trochę wyżej niż dolna wystająca "ścianka", a po prawej,lewej stronie, a także na dole umieścić taśmy LED.
Dodatkowo umieściłem tam kabel do omawianych taśm LED(włącznik w puszcze, a na dole gniazdko)

Do wykorzystania mam

Płytę OSB - 125x94
Płytę Gipsowo-kartonową (całą)
Łaty drewniane (łącznie 5m)

Wymiary tej ściany - 1,96m, wysokość - 2,6m

Oczywiście nie muszę tam robić nic, a materiały schować, albo wyrzucić, ale po co mają się marnować.

Pozdrawiam

http://oi43.tinypic.com/16j4pso.jpg

remonterier
Re: Brak pomysłu na zagospodarowanie ściany, potrzebuję pomo

autor: remonterier » 17 wrz 2013, 19:28

Pomysł jest całkiem OK, nie zapomnij tylko dodać "boków" do tej płyty g-k, bo sama płyta jest za cienka, żeby dawała ładny efekt przy takim odsadzeniu. Jak dodasz niewielkie boki to wizualnie pogrubisz płytę i dodasz wrażenie przestrzeni. Coś podobnego jak tutaj: http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/ ... y-gipsowej
Jeżeli lubisz takie efekty i zabawy z LED, to sprawdź oświetlenie światłowodowe o nazwie "gwiaździste niebo", może Ci się spodoba: www.gwiezdziste-niebo.pl/index.php
A na resztę remontu, do zaplanowania i utrzymania w ryzach budżetu polecam program do kosztorysowania online: [Remonterier]

monis1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2013, 13:41
Re: Brak pomysłu na zagospodarowanie ściany, potrzebuję pomo

autor: monis1988 » 18 wrz 2013, 13:50

Hej :)
w niedrogi sposób i fajny można zagospodarować ścianę nakleją :), npObrazek albo , Obrazek na allegro od paru złotych :) , ja już u siebie mam :)

monis1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2013, 13:41
Re: Brak pomysłu na zagospodarowanie ściany, potrzebuję pomo

autor: monis1988 » 18 wrz 2013, 13:53

albo biokominek , udzielałam się parę minut w tym temacie :-) , ciekawa propozycja, tymbardziej, że mało miejsca zajmuje, i nie wymagają komina, podobno :P

Kubaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2013, 22:04
Re: Brak pomysłu na zagospodarowanie ściany, potrzebuję pomo

autor: Kubaaa » 19 wrz 2013, 23:42

Dziękuje za opinie, postawiłem na półkę (nie głęboką, ale ramkę ze zdjęciem czy tym podobną rzecz tam postawię, dodatkowo półeczka będzie podświetlana (każda półka) + ramka dookoła, postawiłem na pomysł zasugerowany przez remontier.pl i między ramkę dołożę kawałek płyty g-k w celu nadania "trójwymiarowości" tej półki, całość skończę we wtorek/środę jak zamówię diody led i zdam relacje.

Co do diod LED to niestety mam problem

Potrzebuje 4,15m diod + dodatkowo po 2x1,09m na każdy przedział do oświetlenia półki
Do tego 4.20m diod na telewizor jak to rozwiązać ? Polecacie jednokolorowe diody, a może te RGB ?

Pozdrawiam

domek11
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2013, 10:54
Re: Brak pomysłu na zagospodarowanie ściany, potrzebuję pomo

autor: domek11 » 23 wrz 2013, 9:02


remonterier
Re: Brak pomysłu na zagospodarowanie ściany, potrzebuję pomo

autor: remonterier » 23 wrz 2013, 16:07

Weź RGB. Nie będziesz musiał się trzymać swojego wyboru jak zmienisz kolory w pokoju.

readmylipss
lubie spamować
Posty: 22
Rejestracja: 02 paź 2013, 11:16
Re: Brak pomysłu na zagospodarowanie ściany, potrzebuję pomo

autor: readmylipss » 02 paź 2013, 11:28

Świetna sprawa to naklejka na ścianę oraz fototapeta. Sklep magicandstyle.com ma duży wybór i dobrej jakości produkty :) Jak ktoś ma większy budżet można się też pokusić o panele szklane :)
Firma Magic&Style oferuje pomoc dekoratora oraz może stworzyć wizualizację :) Zapytania można kierować na sales@magicanstyle.com

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Brak pomysłu na zagospodarowanie ściany, potrzebuję pomo

autor: rozalia » 04 paź 2013, 12:45

Takie fototapety rzeczywiście potrafią być teraz całkiem stylowe i nadać pomieszczeniu fajny klimat.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów