Jaki piec do utrzymania temperatury na plusie?

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

marcin8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2013, 13:17
Jaki piec do utrzymania temperatury na plusie?

autor: marcin8 » 01 paź 2013, 13:34

Witam!

Potrzebuje rady, mam dom ok 300 m2 (dwie kondygnacje po 150 :) ) wybudowany w latach 80tych nie ocieplony, okna plastikowe, chciałbym w nim przez zimę utrzymać temperaturę na plusie, jako że nikt w nim nie będzie mieszkał - jedynie co jakiś czas zaglądał wydaje mi się, że ogrzewanie gazowe wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Mam tam piec węglowy i gazowy który wiele pamięta wiec nie ma co na niego liczyć. Grzejniki stare żeliwne ze 350 litrów w obiegu jak dobrze kojarzę (dopytam). W co tu zainwestować? zima za pasem... jakich kosztów się tu spodziewać? jeśli zostawię na zimę bez ogrzewania to wydaje mi się ze to pieron mi ten dom trafi... a do wiosny chce go utrzymać w stanie przyzwoitym... Jeśli już mam tam włożyć jakieś pieniądze, to też chciałbym jeśli mi wypadnie czasem tam kimnąć, to żeby udało się nieco podbić temperaturę raz na jakiś czas...

marcin8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2013, 13:17
Re: Jaki piec do utrzymania temperatury na plusie?

autor: marcin8 » 02 paź 2013, 6:36

a czy są szanse żeby oszacować przybliżone koszty mojego rozwiązania? wiadomo czynników wiele... niemniej jeśli to ma być "skórka za wyprawkę" to spuszczam wodę i liczę ze dom "jakoś" przetrwa zimę...


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów