Izolacja paska między wanną a ścianą.

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Curry_
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2013, 16:22
Izolacja paska między wanną a ścianą.

autor: Curry_ » 28 wrz 2013, 16:48

Witam

Mam taki problem. Jakiś super majster, który robił moją łazienkę (taka była od kupna mieszkania), zrobił to w taki sposób że wanna jest na długości z 5 cm od ściany. Z tego powodu między wanną a ścianą został pasek który jest zabudowany płytkami takimi jak i na ścianie. Niby nie ma problemu, ale jednak jest. Otóż majster kafelkarz tak się popisał (na innej ścianie już musieliśmy zbijać kafelki i przyklejać na nowo bo majster przyklejał kafelki systemem "4 placki kleju po rogach kafelka i jeden po środku, pac, i kafelek na ścianę" i już w pewnym miejscu zaczęły odchodzić od ściany i trza było zbić i przykleić bo by same zaczęły spadać i po kafalach), tak czy inaczej tak się popisał że ten pasek zrobił nie dość że bez spadku do wanny żeby woda spływała to jeszcze zagłębiony z jakieś 2-3mm co skutkuje rynną w której zbiera się woda >grzyb. Mało tego w rogu ściany idą rury, które oczywiście są tak fachowo obudowane i uszczelnione że jak ta woda stoi to z czasem ścieka i wychodzi ładna wilgoć w pokoju obok na ścianie. Masakra ogólnie. Puki co zalepiłem to silikonem, ale to rozwiązanie krótkotrwałe.

Zastanawiałem się żeby w całym tym pasku wylać (uszczelniając oczywiście wcześniej przy rurach żeby nie uciekło) jakiś, no i tu nie wiem, klej epoksydowy czy coś? Chodzi o to żeby było to najlepiej białe (wtedy zgra się z wanną), twarde i wytrzymałe a jednocześnie miało taką konsystencję żeby wylane "samo się ładnie wypoziomowało". Nie wiem czy jasno przedstawiłem problem i nie wiem czy dobrze myślę z takim rozwiązaniem. Według mnie jakby to wyszło to by był taki ładny parapet tego samego koloru co wanna (mniej więcej białego) a że byłby wypoziomowany równo z wanną to i by lepiej spływało na pewno niż teraz. Tylko właśnie nie wiem (pomijając już czy to dobry pomysł?) czym by to można było "wylać".

Ktoś doradzi czy to dobry pomysł i jak go ewentualnie zrealizować. A może jakiś inny sposób?

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Izolacja paska między wanną a ścianą.

autor: yanes » 28 wrz 2013, 18:03

Cytuje" Puki co zalepiłem to silikonem" ,proponuje w pierwszym słowie wpisać zamiast "u" "ó" .Łatwiej będzie się nam pisało o problemie :lol:

tukil
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:33
Re: Izolacja paska między wanną a ścianą.

autor: tukil » 30 wrz 2013, 16:20

Wiem że to sporo roboty ale może po prostu zamontować tą wannę raz a porządnie jak trzeba. Teraz pokombinujesz, gdzieś będziesz miał nieszczelność i babranie od nowa, grzyb itd. Już jedną fuszerkę masz ...


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów