Pellety - prośba o opinię użytkowników pieców na pellety

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

NOTOS
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2006, 21:45
Pellety - prośba o opinię użytkowników pieców na pellety

autor: NOTOS » 01 kwie 2006, 13:37

Witam wszystkich PT Użytkowników Forum! To mój pierwszy post! :D
Proszę uprzejmie wszystkich użytkowników pieców zasilanych pelletami o opinię na temat tych pieców. W szczególności chodzi mi o kalkulację ekonomiczną (ile spalają w sezonie grzewczym, na ile metrów kw. powierzchni ogrzewanej, dostępność pellet, ceny i wszystko "na temat"). Ponadto - jeśli wybierać taki piec to czym się kierować, na co uważać? Jakie konieczne są "warunki kominowe" (średnica komina?). Będę bardzo zobowiązany za wszelkie rady.
Pozdrawiam serdecznie!
NOTOS

bravelupus
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2006, 17:41
piec na pellet

autor: bravelupus » 13 kwie 2006, 17:46

Ja osobiście wymieniłem swojego buderusa na piec granpal firmy polimet jest to właśnie nowoczesny kocioł na pellet super sprawność i oszczędność no i ta automatyka właściwie nic przy nim nie trzeba robić. Zaoszczędziłem na ogrzewaniu prawie 50% po przesiadce z gazu na granpala.
Jak interesują cię piece na pellet to wejdź na www.polimet.pl
Dobry kontak i pomagają w doborze pieca, a także służą wszelką informacą.

NOTOS
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2006, 21:45
Re: piec na pellet

autor: NOTOS » 13 kwie 2006, 19:03

bravelupus pisze:Ja osobiście wymieniłem swojego buderusa na piec granpal firmy polimet jest to właśnie nowoczesny kocioł na pellet super sprawność i oszczędność no i ta automatyka właściwie nic przy nim nie trzeba robić. Zaoszczędziłem na ogrzewaniu prawie 50% po przesiadce z gazu na granpala.
Jak interesują cię piece na pellet to wejdź na www.polimet.pl
Dobry kontak i pomagają w doborze pieca, a także służą wszelką informacą.



A jak z dostępnością pellet? Ile Pan spalił pellet na ogrzanie jakiej powierzchni na jeden sezon grzewczy? Jak kształtują się koszty pellet? Będę wdzięczny za opinię!.
NOTOS

Grzesiek13
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: k/Krakowa

autor: Grzesiek13 » 14 kwie 2006, 16:44

Notos jak mógł spalić jakąś ilość palet, jak to "nieudolna" reklama tej firmy.
Wykonawstwo instalacji sanitarnych i grzewczych
Skontaktuj się z nami, a prześlemy Ci ofertę.
insterm@wp.pl

NOTOS
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2006, 21:45

autor: NOTOS » 16 kwie 2006, 20:44

Grzesiek13 pisze:Notos jak mógł spalić jakąś ilość palet, jak to "nieudolna" reklama tej firmy.



No przeca napisał był, że służy wszelką informacją? A ta firma zła jest? Szukam konkretów!
NOTOS

Grzesiek13
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: k/Krakowa

autor: Grzesiek13 » 17 kwie 2006, 12:22

Do firmy nic nie mam, tylko wkurza mnie jak ktoś próbuje pseudo reklamy. Lepiej uczciwie pisać wprost, a nie zaciemniać sprawy. Oby ta firma tylko nie ściemniała tak swoim klientom. Pozdrawiam
Wykonawstwo instalacji sanitarnych i grzewczych

Skontaktuj się z nami, a prześlemy Ci ofertę.

insterm@wp.pl

Piotr 77
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 mar 2006, 23:33
Piec na owies

autor: Piotr 77 » 19 kwie 2006, 20:56

Mam piec na owies i pellet ogrzewam nim dom 360m2 i zasobnik 200l c.w.u.
Piec całkowicie zautomatyzowany spalałem w sezonie zimowym 60kg owsa na dobę.
Teraz grzeje nim tylko c.w.u. 60kg owsa na 3 dni. Cena owsa 250-300zł/t

Michal
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 18 lis 2005, 13:14

autor: Michal » 27 kwie 2006, 12:15

witam
mnie interesuje jak czesto trzeba do takiego interesu zagladac tzn. chce wyjechac na tydzien w gory i wracam to bede mial cieplo czy zamrazarke w domu??

antonisiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2006, 10:15
Re: piec na pellet

autor: antonisiek » 30 kwie 2006, 10:30

bravelupus pisze:Ja osobiście wymieniłem swojego buderusa na piec granpal firmy polimet jest to właśnie nowoczesny kocioł na pellet super sprawność i oszczędność no i ta automatyka właściwie nic przy nim nie trzeba robić. Zaoszczędziłem na ogrzewaniu prawie 50% po przesiadce z gazu na granpala.
Jak interesują cię piece na pellet to wejdź na www.polimet.pl
Dobry kontak i pomagają w doborze pieca, a także służą wszelką informacą.


Ten cały "bravelupus" to jakiś osioł reklamujący firmę.
Pisałem do gościa z linku do nich " m.netza@poczta.onet.pl." to nie potrafi nawet konkretnie odpowiedzieć na zadane pytania to jakaś ściema.
Wywala jakieś teksty reklamowe a konkretów brak tylko jakis bełkot gościa który chyba o piecach na pelet słyszał w przedszkolu i jest pewnie kiepskim akwizytorem po szkółce.
Ale ponieważ ten piec wygląda obiecująco spróbuje skontaktowac się po wolnym jeszcze raz ale telefonicznie z firmą tam chyba jest ktoś kto wie jak ten piec działa??

Piotr 77
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 mar 2006, 23:33
Piec na owies

autor: Piotr 77 » 02 maja 2006, 10:45

Piec opalany owsem w sezonie zimowym czyszcze raz na dwa trzy dni.Nie wiem ile jest w tym prawdy ale podobno piec opalany pelletem czyści się dwa razy w miesiącu w zależności od jakości peletu.

Marcin Lazar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2010, 8:31
Lokalizacja: HKS LAZAR
Kontaktowanie:
Re: Pellety - prośba o opinię użytkowników pieców na pellety

autor: Marcin Lazar » 28 cze 2010, 10:06

Jak ostatnia zima pokazała trudno dokładnie obliczać ilość paliwa potrzebnego na sezon. Kupując kocioł na pellet radzę zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów:
- najlepiej kupować kocioł skonstruowany specjalnie na pellet, gdyż powinien on posiadać szereg rozwiązań zapewniających bezpieczne i efektywne spalanie tego paliwa,
- sprawność - sprawność powinna być podawana dla mocy nominalnej, co oznacza, realną sprawność podczas eksploatacji kotła na takiej mocy, radzę dokładnie przyjrzeć się atestom kotłów dla których producent podaje "sprawność do",
- modulowana moc - praca przerywana po osiągnięciu zadanej temperatury znacznie obniża sprawność oraz zwiększa emisję CO (brudzi wymiennik), dlatego warto zwrócić uwagę na kotły posiadające modulowaną moc,
- palnik na pellet - kocioł pelletowy powinien mieć palnik pelletowy, najlepiej samoczyszczący się, unikniemy uciążliwego czyszczenia go z żużlu (co bardzo często zdarza się w żeliwnych retortach i niesłusznie obwinia się za to złą jakość pellet),
- zapalarka - kocioł powinien sam się rozpalać i wygaszać (ten drugi bardzo istotny ze względu na bezpieczeństwo i realne oszczędności proces jest często pomijany przez producentów),
- bezpieczeństwo - zwróćmy uwagę na to czy kocioł można po prostu otworzyć (grozi to wybuchem), w jaki sposób paliwo w zasobniku jest zabezpieczone przed zapłonem.
Polecam zerknąć m.in. na kocioł SmartFire firmy HKS LAZAR.
Marcin Lazar

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Pellety - prośba o opinię użytkowników pieców na pellety

autor: Jarecki79 » 28 cze 2010, 10:22

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami.
Mimo,iż jest Pan pracownikiem konkurencji.

Do spalania pellet powinno się kupować kocioł przystosowany tylko do tego paliwa. (m.in. palniki wrzutkowe, zapalarka, dwustopniowy system zabezpieczenia z odcięciem paliwa spalanego na palniku od podawanego z kosza)

Kompletnie nie zgadzam się tylko:
- sprawność - sprawność powinna być podawana dla mocy nominalnej, co oznacza, realną sprawność podczas eksploatacji kotła na takiej mocy, radzę dokładnie przyjrzeć się atestom kotłów dla których producent podaje "sprawność do",

To nieprawda. Sprawność dla mocy nominalnej w żadnym wypadku nie jest realną sprawnością kotła.
Kocioł chodzi z mocą znamionową tylko poniżej 20%dni zimowych.
Natomiast większość sezonu grzewczego występuje praca na 30%mocy i w zasadzie dla takiej mocy warto podawać sprawność i emisje.

Badania na 100%mocy oraz 30%mocy wykonuje Instytut Energetyki, Oddział Techniki Grzewczej i Sanitarnej w Łodzi.
Polecam ten instytut jako solidną jednostkę badawczą.

Nieprawdą jest tez stwierdzenie o "sprawność od do". Przy badaniu typoszeregu kotłów danych mocy np. IChPW dokładnie podaje zakres sprawności typoszeregu, zatem pisanie sprawność od-do jest prawdziwe, należy jednak zawsze prosić o udostępnienie atestu, aby to zweryfikować. Z tym się w pełni zgadzam - prosić o atest z wynikami badań.

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Re: Pellety - prośba o opinię użytkowników pieców na pellety

autor: mazi88 » 05 lut 2013, 22:09

kto może mi konkretnie powiedzieć ile pelletu potrzeba na zimę na ocieplony dom o powierzchni około 150 m2. Temperatura normalna około 20 stopni nie żadna sauna

kocosek
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 29 wrz 2013, 12:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:
Re: Pellety - prośba o opinię użytkowników pieców na pellety

autor: kocosek » 29 wrz 2013, 12:58

Piecyk na pellet MCZ lub RED z płaszczem wodnym o mocy maksymalnej 22kW za cały okres grzewczy (od wczesnej jesieni do późnej wiosny) przepali Ci pelletu za ok 3000zł, możesz oprócz samego ogrzewania poprzez zewnętrzny sterownik i zawór trójdrożny ogrzewać również cwu.
Sprawdź http://wklady-kominkowe.com/pl/piece-na-pellet, zadzwoń lub przyjedź do nas i zobacz te piece na żywo.

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Re: Pellety - prośba o opinię użytkowników pieców na pellety

autor: mazi88 » 29 wrz 2013, 18:56

a jakiego pelletu używasz??


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 44 gości

Gotowe projekty domów