budowa małego, ciepłego domu dla max 4osób

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kaszalot
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:24
budowa małego, ciepłego domu dla max 4osób

autor: kaszalot » 23 wrz 2013, 13:41

Witam wszystkich forumowiczów i ekspertów dziedzin budowlanych, już wkrótce będę budował swój wymarzony domek, więc czekam na opinie, jak, co, jak lepiej, opinie użytkowników itp.
Myślę o małym domu ok 8,6m na 7,1 z mieszkalnym poddaszem bez podpiwniczenia to tak zacznijmy 1 od pustaka, myślę o 25cm jakieś ceramiki
2 ocieplenie ok 20cm wełny skalnej od wewnątrz czy od zewnątrz? I jak to stosować, czytałem sporo jedni są za drudzy na nie, chce poznać opinie fachowców.
3 Nie jestem specjalistą więc proszę o proste opinie, jeśli od zwenątrz to czy wilgoć nie wejdzie w ocieplenie? i czy nie będzie zimno, od zimnej ściany? Jeśli od wewnątrz to czy wilgość, która przechodzi przez mur nie przejdzie przez folie? Lub skropli się po niej w dół muru i tak będzie się zbierać?
4 Fundament- to żwir potem piasek na tym płyta betonowa z 15cm potem stytropian i folia paroszczelna, wylewka i ceramika do poprawki?
5 poddasze to jakieś 30cm wełny i folie
6 strop to nie mam pojęcia jaki: bo jak ocieplenie z zewnątrz to nie problem ale jak od wewnątrz to nie wiem czy nie wypuścić drutów i odstęp od ściany głównej na izolacje, strop opierałby się na ściankach nośnych i uzbrojeniu z drutów?
Ogrzewanie kominek, albo piec CO z podłogówką, albo coś innego porady
mam dużo pytań i niejasnośći, proszę o poważne porady a nie kłótnie 100 specjalistów,
nie interesują mnie super drogie i super tanie rozwiązania, lepiej dać więcej i nie płakać potem, w sumie to decyzja na lata.


pozdrawiam i proszę o pomoc.
Jaki pustak? izolacja? fundamenty? z góry dziękuję za pomoc.
pk

Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów