Czy papa i folia się gryzą

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

pat0604
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2013, 20:07
Czy papa i folia się gryzą

autor: pat0604 » 16 wrz 2013, 20:25

Witam
Mam następujący problem, aktualnie remontuję dach, pod starym dachem była papa (jest w dobrym stanie) i zastanawiam się czy mogę położyć na nią teraz folię, którą już kupiłem, wątpliwości wynikają z tego, że nie wiem czy nie będzie to ze sobą reagowało, gryzło czy coś w tym stylu, prześledziłem forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, z kolei gdy pytam znajomych jedni mówią żeby zrerwać papę i położyć folię inni żeby na papę połozyć folię bo to nie szkodzi a tylko dodatkowo zaizoluje. Proszę o wasze opinię na ten temat, pozdrawiam.

adrianoos966
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2012, 14:37
Re: Czy papa i folia się gryzą

autor: adrianoos966 » 16 wrz 2013, 20:45

Papa i folia nie powinny się "gryść" (raczej)
Ja łączyłem rozgrzaną topiącą się papę z białym styropianem. Nic się nie działo.
Może chociaż to się sprzyda.

Awatar użytkownika
PHU-Szymański
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2013, 18:21
Lokalizacja: Poddębice
Kontaktowanie:
Re: Czy papa i folia się gryzą

autor: PHU-Szymański » 16 wrz 2013, 21:11

Witam
Folia zawsze w pewnym stopniu się rusza (choćby ze względu na wentylację), ciągłe ocieranie się foli o papę może skutkować jej przetarciem a co za tym idzie utratą swoich właściwości. Dodatkowo przy montażu pokrycia łatwo naruszyć folię gdy leży ona na chropowatym podkładzie. Można by dać dodatkową kontr łatę aby odizolować folię od papy warstwą wentylacji. Co do dodatkowej izolacji w postaci papy, jeżeli chodzi o przecieki to przy dobrze wykonanym pokryciu nie potrzeba dodatkowej izolacji. Względy termiczne można też pominąć gdyż współczynnik przenikania papy asfaltowej to ok. 0,2 w porównaniu do styropianu który ma ok 0,04 lub pianki PUR 0,022 dość słaby wynik.


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów