Duża łazienka i jej rozdzielenie

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

amelcia21
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 11 wrz 2013, 11:30
Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: amelcia21 » 11 wrz 2013, 11:36

Witam, wszystkich pisze tutaj bo mam problem z łazienką. Jest ona duża, i chciałabym ją rozdzielić na typowo łazienkę a druga cześć na pralnie z suszeniem prania. Tylko nie wiem jak do tego się zabrać. Może wy mi coś polecicie od czego zacząć, i czym rozdzielić te części , aby wyglądało to fajnie i estetycznie.

non-paris
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: non-paris » 11 wrz 2013, 13:10

Może jakiś parawan? Taka była moja pierwsza myśl. Wydaje mi się, że gdzieś widziałam takie rozwiązanie i nawet ciekawie się to przedstawiało

ewaa00
Aktywny
Aktywny
Posty: 214
Rejestracja: 19 lip 2013, 11:01
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: ewaa00 » 11 wrz 2013, 19:19

Mi też do głowy przychodzi tylko parawan... Hmm... a szukałaś jakiś rozwiązań w internecie już?

Lenka33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:31
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: Lenka33 » 12 wrz 2013, 11:33

pytanie też jaki jest kształt łazienki - czy jest kwadratowa, czy podłużna, bo od tego zależą możliwości układu. pralki dobrze się "chowa" za drzwiami, często są to drzwi lustrzane, żeby optycznie zwiększyć przestrzeń. fajnie jakbyś na środku zrobiła ściankę, na której byłby prysznic lub wanna, a z drugiej strony tej ścianki byłaby ta częśc pralnio-suszarniana. nie widać byłoby jej na pierwszy rzut oka, a całość wyglądałaby nowocześnie.

chodzi mi o rozwiązania tego typu - [więcej o blogu na PW]

do tego jakiś zestaw podtynkowy - http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt ... 18881,774/

bateria podtynkowa - http://www.123armatura.pl/Produkty/Klud ... _4323.html

i jest pięknie! swoją drogą zazdroszczę dużej łazienki - w mojej ledwo prysznic się mieści...
Lenka33

non-paris
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: non-paris » 12 wrz 2013, 16:47

Myślę, że to bardzo dobry pomysł :) Ponadto przyszło mi jeszcze do głowy, że można zrobić drzwi przesuwne. Dużo zależy od tego właśnie jaki kształt ma twoja łazienka

amelcia21
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 11 wrz 2013, 11:30
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: amelcia21 » 15 wrz 2013, 8:07

Łazienka kształt takiego prostokąta. Parawan chyba mało estetycznie wygląda, ale drzwi przesuwne już lepiej brzmi. Ale parawan by taniej wyszedł niż drzwi:(

Awatar użytkownika
sztajger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 20 lis 2012, 23:23
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: sztajger » 15 wrz 2013, 22:54

Ciekawym rozwiązaniem są ścianki szklane 10mm. Będzie to pasować do estetyki łazienki.

non-paris
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: non-paris » 16 wrz 2013, 10:13

vlepek pisze:Czesto w takich sytuacjach wykorzystuje sie parawan.Zobacz cos takiego-moze to byc grzejnik w wersji tylko elektrycznej lub wodno elektrycznej.Ścianka działowa i pozwala na powieszenie i suszenie na nim.
http://iterma.pl/angus-scianka/1/68/


strasznie to drogie i do tego jest to grzejnik elektryczny? :/ przecież to będzie majątek kosztować. Ja myślę, że powinnaś nad parawanem się zastanowić, drzwiami przesuwnymi, lub np. właśnie te ścianki szklane - też bardzo estetyczne rozwiązanie.

amelcia21
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 11 wrz 2013, 11:30
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: amelcia21 » 16 wrz 2013, 11:08

A czy to szkło nie rozbije mi się? Mam dzieci w domu także, dlatego wole zapytać? BO większość szkieł jest bardzo delikatne?

domek11
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2013, 10:54
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: domek11 » 16 wrz 2013, 11:11


printer
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 31 maja 2012, 12:40
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: printer » 17 wrz 2013, 9:59

Parawan to chyba najlepsze wyjście, bo zawsze jak ci się znudzi i odmieni, to składasz parawan i po kłopocie. Z drugiej strony taki parawan to trochę liche rozdzielenie.

Lenka33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:31
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: Lenka33 » 17 wrz 2013, 10:12

no wiesz, dla mnie parawan wygląda trochę prowizorycznie, takie "rozwiązanie tymczasowe". jedna to oczywiście kwestia budżetu/ finansów, ale druga ważna sprawa dotyczy jakości i wrażenia, jakie to robi - pod tym kątem drzwi wygrywają z drzwiami. no ale to już indywidualna sprawa :]
Lenka33

anija35
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:25
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: anija35 » 17 wrz 2013, 11:52

Wydaje mi się, że nie będzie to fajny pomysł naprawdę z szkła, większość szkła pęka szybko, chyba że jakieś hardowe. Dzrwi przesuwne także możesz zlikwidować w każdej chwili A przynajmniej wyglądają estetycznie. Chyba, że masz łazienkę jeszcze drugą dla gości to bym wtedy się przejmowała tym wogóle.

adam_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 03 lip 2013, 12:38
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: adam_k » 17 wrz 2013, 15:30

Drzwi przesuwne - tez mozna zrobic z kolorowego szkła, albo z jakiegos lekkiego materiału typu mata rattanowa czy bambusowa, dodatkowo oddychajace. A jaka masz szerokość lazienki czy takie drzwi przesuwne sie zmieszczca?Też szukam podobnego rozwiązania do łazienki. Mysle o parawanie, ale nie przewroci sie, jak dzieci beda wokol biegac?. Poza tym w łazience będzie mało ustawny, bo przejscie tylko z jednej strony i to nie do konca zamknięte. Drzwiczki szklane - fajne rozwiazanie, ale przy dzieciach to chyba też kiespko ?
Do drzwi przesuwnych w lazience musialabyms dodatkowo dobudowac chyba scianke z kartongipsu, bo musza przecies jezdzic w jedna i druga strone. Jaka masz tam szerokość? Ja mama u siebie spora lazienke.

remonterier
Re: Duża łazienka i jej rozdzielenie

autor: remonterier » 17 wrz 2013, 18:46

Proponowałbym coś stabilniejszego, na przykład ażurowe półki od podłogi po sufit. Możesz na nich poukładać ręczniki, kosmetyki a nawet doniczki z kwiatami. Będzie to ładnie wyglądać, rozdzieli wizualnie pomieszczenie z będzie trwalsze niż parawan.
Jeżeli masz problem ze światłem i ni chcesz stawiać ścianki pod sam sufit, to możesz postawić "półściankę" o wysokości np. 1,2m i ozdobić ją roślinami doniczkowymi lubiącymi takie wilgotne pomieszczenia..


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 31 gości

Gotowe projekty domów