Izolacja dachu płytami warstowymi

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Witek_H
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2012, 15:23
Lokalizacja: Centrum
Izolacja dachu płytami warstowymi

autor: Witek_H » 25 lip 2013, 12:45

Mieszkałem dłuugi czas na bardzo źle wyizolowanym poddaszu (30st. latem, 7 zimą), więc bardzo zależy mi na tym, by w domu, który buduję nie popełnić podobnego błędu.

Dach krokwie+deski+papa termozgrzewalna. Ktoś poradził mi, aby jako izolacji użyć płyt warstwowych (między krokwie). Dokładnie chodzi chyba o Płyty warstwowe z rdzeniem z poliuretanu. Nie jestem przekonany co do jakości tego materiału - niby ma dobre właściwości izolacyjne, ale producent poleca go tylko do budynków przemysłowych, nie dla domów mieszkalnych.

Być może spotkał się ktoś z tym materiałem i podpowie mi czy można użyć taką płytę w domu? Czy może to dać dobry efekt? Jeśli nie, może ktoś doradzi jak dobrze ocieplić poddasze...Będę wdzięczny.

Ps. poddasze ma być zaadaptowane do mieszkania.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Izolacja dachu płytami warstowymi

autor: Tomek W. » 13 sie 2013, 8:40

Zastosowanie ocieplenia z wełny Rockwool zapewni bierne zabezpieczenie dla drewnianych elementów dachu, ponieważ wełna ma najwyższą reakcję na ogień A1. Nie bierze udziału w pożarze, nie dymi, nie powstają płonące krople i daje dodatkowy czas na ewakuacje w czasie pożaru.

Wełnę łatwo zamontować pomiędzy krokwie, nie ma problemu z przycinaniem i szczelnym ułożeniem między krokwiami, które nie zawsze sa równe. Sprężystość wełny powoduje, że nie odkształca się pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych i nie osiada.

Zalecam ułożenie wełny w dwóch warstwach, pomiędzy krokwiami i pod nimi. Warto, aby w sumie miało ono 30cm grubość bo wówczas straty ciepła są na racjonalnie niskim poziomie.
Dokładne wskazówki wykonawcze znajdziesz tutaj [więcej informacji poprzez PW]
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

Awatar użytkownika
Andrzej_monter_g/k
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 07 cze 2013, 16:10
Kontaktowanie:
Re: Izolacja dachu płytami warstowymi

autor: Andrzej_monter_g/k » 10 wrz 2013, 10:40

Postawiłbym zdecydowanie na wełnę o współczynniku przewodzenia ciepła L 0,032 W/mK.

Andrzej





http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów