Jakie firmy wybrać dwufunkcyjny

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Toboro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 07 lut 2007, 13:30
Jakie firmy wybrać dwufunkcyjny

autor: Toboro » 29 maja 2007, 13:16

mam w domu do ogrzania ok. 90 m2 zastanawiam sie jakiej firmy wybrać kocioł dwufunkcyjny na gaz? odwieczne pytanie który wybrać...? i co do niektórych to izolacji nie zwiększe...

Toboro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 07 lut 2007, 13:30

autor: Toboro » 09 lip 2007, 11:05

Zaproponowano mi kocioł firmy Diwal oj chyba to się pisze Duval czy to dobra firma? grzejniki kupiłem Regulusa? Mam nadzieję ze mój wybór jest dobry?
Co wy na to?
pzdr

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 09 lip 2007, 11:16

Niecentralne za 2000-2500 zł i 6000 wentylacja z rekuperacją. Chłodniejsze powietrze podawane od sufitu, i suchsze ściany oraz brak cyrkulacji i strat w komin obniżą potrzeby cieplne domu co njamniej 2 czy 3 razy. Więc prądem będzie teniej. A dzięki skutecznej wyntylacji milej i zdrowiej. Jeżeli teraz tego nie zrobisz to zapraszam za dwa lata.

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
prad

autor: Paweł_Małek » 11 lip 2007, 10:11

Jesli bedzie trzeba zwiekszyc moc przylaczeniowa to nie bedzie to takie tanie - za kazdy 1 kW mocy trzeba zabulic ok. 150 zl - do tego nowa instalacja.
Jest to najbardziej zawodne ogrzewanie - zeszlej "zimy" (2006/2007) u mnie nie bylo zasilania
3 dni z winy niechlujstwa energrtyki!
Jesli ktos sie chce calkowicie uzaleznic od tak niesolidnego dostawcy to niech sobie robi na prad, tylko potem niech zapomni o jakimkolwiek odszkodowaniu z ich strony jak urzadzenia zostana zniszczone (np zamarznie instalacja wodna wskutek braku ogrzewania spowodowanego brakiem napiecia, czy spalone urzadzenia poprzez zaklucenia z sieci energetyki). Jak zostaly u mnie uszkodzone urzadzenia to energetyka sie wyparla.
Dopoki jest takie prawo ze energetyka, gazownictwo sa nietykalne i nie maja odpowiedzialnosci to jedyne pewne ogrzewanie to takie na paliwo stale lub gaz LPG z zbiornika. Do podtrzymania pracy kotla gazowego wystarczy UPS 0.6 ... 2kVa (zaleznie od mocy rezerwowanych odbiorow) z odpowiednio duzym akumulatorem obliczonym na ok. 240 h pracy. Do podtrzymania ogrzewania elektrycznego potrzeba agregat o mocy 6....20 kVa do tego uklad SZR (samoczynne zalaczenie rezerwy).
A prad nie jest wcale taki "eko" - do wyprodukowania 1 kWh energi el potrzeba zuzyc 3 kWh energii z wegla.
W Tychach na tej samej ulicy jest domek co mial wszystko na prad - po tej "zimie" wlasciciel dobudowal kominek z grawitacyjnym rozprowadzeniem ciepla jako zrodlo awaryjne, bo sie wtedy przekonal ile wart jest zaleznosc od energetyki.

Toboro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 07 lut 2007, 13:30

autor: Toboro » 11 lip 2007, 12:38

zamierzam ogrzewać głównie kominkiem a gazowe ogrzewanie w razie nieobecności lub jak już będę taki leniwy że mi nie będzie sie chciało zapalić . No n. regulusy kaloryfery prawdopodobnie są dobre nawet na chwilowe dogrzanie w lecie w razie zimnej pory lub późna wiosną

josh
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2007, 17:02

autor: josh » 13 lip 2007, 10:27

Co do grzejnikow to szczerze polecam Radson - nie sa robione w Polsce i powloka lakiernicza jest praktycznie nie zniszczalna. A co do pieca mam Vaillanta kondensacyjnego juz trzeci rok i jestem zadowolony.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości

Gotowe projekty domów