Podwieszane WC w ściance działowej

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Danol1983
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2013, 15:15
Lokalizacja: Bartoszyce
Podwieszane WC w ściance działowej

autor: Danol1983 » 07 sie 2013, 15:25

Witam

Przeszukałem forum dość intensywnie lecz na mój problem nie znalazłem odpowiedzi...

Sytuacja jest taka: W łazience chce postawić ściankę do połowy szerokości za która będzie otwarty prysznic. W tej ściance chce zainstalować podwieszane WC. Problem teraz taki. Ściankę bym zrobił z rygipsu lecz na tej konstrukcji mi się raczej WC nie utrzyma ( mocowanie spłuczki jest do ziemi i ściany ).
Co wiec mam zrobić? Murować ścianę z pustaków ( 12cm szerokości wystarczy? ) czy spłuczkę przykręcić do dwóch profili stalowych które przykręcę do Sufitu i podłogi.

Będę bardzo wdzięczny za poradę bo spłuczka już jakiś czas temu kupiona i nie mam możliwości zamiany na taką którą się tylko do podłogi przykręca...

Dziękuję
Daniel

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Podwieszane WC w ściance działowej

autor: Bolas » 08 sie 2013, 20:06


inka7
Re: Podwieszane WC w ściance działowej

autor: inka7 » 13 sie 2013, 15:44

hydraulik warszawa
www.udraznianie24.pl

bielbetbb
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 wrz 2013, 8:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:
Re: Podwieszane WC w ściance działowej

autor: bielbetbb » 02 wrz 2013, 8:48

Buduj z pustaka, nie ma to jak mocna konstrukcja. Odpuścił bym wszelkiego rodzaju profile czy ścianki z regipsu, szczególnie w łazience.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Podwieszane WC w ściance działowej

autor: Bolas » 02 wrz 2013, 16:52

Jak mocna to z betoników!! Gips w łazience to rzadkość tym bardziej że robią z niego wszelakie wnęki, półeczki, obudowy wanny czy właśnie zabudowy stelaży.

hydraul
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2013, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Podwieszane WC w ściance działowej

autor: hydraul » 06 wrz 2013, 9:39

buduj kolego z pustaka/ cegły ponieważ stelaże często są za słabe i pęka wszystko później.
Usługi hydrauliczne to między innymi wykonywane instalacje sanitarne, grzewcze i gazowe oraz usuwanie w nich awarii.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów