Projekt domu "Przed kominkiem"

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Enerbau » 18 cze 2013, 5:24

Nie jestem żadnym potworem, który czycha na nieświadomych inwestorów :wink:
W ostatnim czasie namnożyło się sporo różnych biur projektujących domy, ale nie informujących potencjalnych klientów o przyszłych kosztach ogrzewania. To nie jest w porządku i z takimi projektantami prowadzę walkę w imię interesów przyszłych inwestorów. Mam nadzieję, że w końcu dotrze do nich, że nie inwestor jest dla nich, tylko oni dla inwestora.
Szkoda mi ludzi, którzy ostatni grosz inwestują w coś, czego nie będą mogli w przyszłości utrzymać, a nawet sprzedać. Dlatego też piętnuję na forum projekty, które nie należą do kategorii domów niskoenergetycznych. Czasy taniej energii grzewczej skończyły się bezpowrotnie i tylko izolowanie oraz decentralne systemy grzewcze mają jeszcze przyszłość.
Nie mam żalu do Pani. Każdy ma prawo popełniać błędy. Sztuką jest się do nich przyznać.Ja też nie jestem ideałem :wink:
Pozdrawiam...

Magda SH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 23 sty 2010, 9:59
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Magda SH » 28 cze 2013, 11:10

Witajcie.
Piszę, ponieważ na mojej budowie zakończony został kolejny etap - mianowicie tynki:) przesyłam link do galerii. Tam znajdziecie zdjęcia.
Pozdrawiam i czekam na wasze zdjęcia!!!!

https://plus.google.com/u/0/photos/1005 ... stKo5MryKQ

olga0606
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: olga0606 » 28 cze 2013, 19:08

Obrazek

Magda SH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 23 sty 2010, 9:59
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Magda SH » 29 cze 2013, 14:26

Bardzo ładna elewacja!!! Fajnie odznaczają się okna na kawowym tynku. My planujemy jasny tylko boję się że przy naszej ,jasnej białe okna się zgubia... Zobaczymy. A mieszkacie już? Masz jakieś zdjęcia wnętrz??? Pozdrawiam

Filip19
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2013, 11:23
Lokalizacja: Wrocław
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Filip19 » 30 cze 2013, 21:42

Witam Wszystkich forumowiczów.

Jestem nowy na tym forum, przeczytałem wszystkie wpisy i bardzo mi się podobają pomysły odnośnie budowy i zmian w projekcie domu. Razem z żoną wybraliśmy projekt M79a.

Jestem na etapie uzyskiwania warunków zabudowy co oznacza, że jeszcze długa droga przed nami.

Jeżeli można chciałem się dopytać czy ktoś z Was mieszka już w tym domku i zna rzeczywiste koszty utrzymania domu. Nie znalazłem nigdzie żadnej konkretnej kwoty (poza kwotą podaną przez Enerbau, ale ona jest czystą teorią a nie rzeczywistą wartością). Jeżeli można to proszę o informację czy rzeczywiście przedstawia się to tak źle czy można to przeżyć (planujemy kocioł gazowy na gaz ziemny, instalację rekuperatora, porządne ocieplenie i okna 3 szybowe)

Pozdrawiam i życzę powodzenia i jak najszybszej realizacji budowy.

Magda SH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 23 sty 2010, 9:59
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Magda SH » 22 sie 2013, 11:28

Witajcie:) piszę by pochwalić się postępami w naszym domku. Mianowicie ukończyliśmy ogrzewanie podłogowe i wylewki. Zdjęcia w linku poniżej.
Pozdrawiam i czekam na informacje o waszych postępach:)

https://plus.google.com/u/0/photos/1005 ... stKo5MryKQ

madzik123
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2013, 15:48
Lokalizacja: wrocław
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: madzik123 » 27 sie 2013, 10:03

Witam
Właśnie zakupiłam projekt Przed Kominkiem. W tej chwili zaczynam załatwiać formalności.
Powiedzcie mi, ile kosztowało postawienie stanu surowego zamknietego?
Właśnie szukam wykonawcy.
I również chciałabym poznać opinie osób, które już w nim mieszkają.
Ja, na podstawie opinii przeczytanych na forum, robie okna zwykłe, prostokatne.
Pozdrawiam:)
madzik

luxfra
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2013, 17:47
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: luxfra » 28 sie 2013, 7:02

Witam dołączam się do dyskusji. Ja buduję przed kominkiem w wariancie 3. Mam aktualnie stan surowy otwarty i problem z oknami. Nie wiem czy ktoś miał podobny zgryz i jak został potraktowany przez wykonawców okien ale po wielu drążeniach prawda dla tego projektu jest przy najmniej dla mnie ciężka do zniesienia.

Sprawa jest taka że ja zamarzyłem sobie o ciepłych oknach z pakietami trzyszybowymi i grubym siedmiokomorowym profilem. Niestety chociaż rzeczywiście można wykonać te okna - nie ma szans żeby były one szytwne przez większość czasu użytkowania, zamykały się dobrze za klika lat i tak dalej...
Zainteresowanym mogę opowiedzieć szczegóły

luxfra
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2013, 17:47
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: luxfra » 28 sie 2013, 7:04

Witam dołączam się do dyskusji. Ja buduję przed kominkiem w wariancie 3. Mam aktualnie stan surowy otwarty i problem z oknami. Nie wiem czy ktoś miał podobny zgryz i jak został potraktowany przez wykonawców okien ale po wielu drążeniach prawda dla tego projektu jest przy najmniej dla mnie ciężka do zniesienia.

Sprawa jest taka że ja zamarzyłem sobie o ciepłych oknach z pakietami trzyszybowymi i grubym siedmiokomorowym profilem. Niestety chociaż rzeczywiście można wykonać te okna - nie ma szans żeby były one szytwne przez większość czasu użytkowania, zamykały się dobrze za klika lat i tak dalej...
Zainteresowanym mogę opowiedzieć szczegóły

nady
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 09 lip 2012, 14:17
Lokalizacja: małopolska
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: nady » 28 sie 2013, 14:41

Ja właśnie dziś robiłam wycenę okien w Oknoplaście i nikt nic nie wspominał, że za jakiś czas ma coś z nimi być nie tak. Luxfra powiedz o co chodzi, czy to ze względu na łuki czy na coś innego?

luxfra
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2013, 17:47
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: luxfra » 28 sie 2013, 15:11

Mało kto o tym wspomina. Istotne są te drzwi tarasowe 2 potrójnych i te pojedyncze z sypialni. Okazuje się że trzeba robić albo:
1. dodatkowe wzmocnienia
2. albo przedzielać ich poprzeczkami - na jednym ze zdjęć na tym forum widziałem że ktoś tak zrobił
3. albo wybierać się w bardzo cienkie profile i pakiety dwuszybowe
4. Albo je po prostu bardzo zmniejszyć

Ja się uparłem na wariant trzyszybowy - mało kto chce to wykonać, albo chce wykonać za dodatkowe pieniądze albo zupełnie nie tak jak ma to być zrobione - ale też mało kto wspomina że te drzwi będą straszliwie ciężkie i na pewno przez długie lata służyć nie będą.

Nie każda technologia pozwala na takie zaszklenia i na takie wysokości. Dla jakich wysokości robiłaś wyceny - chodzi o drzwi ...

Acha widziałem jeden z Twoich poprzednich postów - odpowiadam 2,45 to wysokość w łuku w większości fabryk niewykonalna! - albo wykonalna z problemami, albo po prostu problemy się przemilcza.

nady
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 09 lip 2012, 14:17
Lokalizacja: małopolska
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: nady » 28 sie 2013, 17:04

Ja robiłam właśnie dla wysokości 2,45 - w tym duże od frontu w gabinecie łukowe, a pozostałe zwykłe też na 2,45. Mam wyceny już z trzech firm i nikt nic o problemach nie wspominał, dlatego zdziwił mnie twój post. Dziś właśnie robilam wycenę na pakiet trzyszybowy.

luxfra
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2013, 17:47
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: luxfra » 28 sie 2013, 18:41

Widzisz ja zrobiłem 12 wycen - NIKT NIGDY o problemach nie wspominał - dopiero jak poszło zapytanie do konkretnej fabryki to się okazało że łukowe okno - dobrze działające i z gwarancją w realnej do zapłacenia cenie jest poza zasięgiem kogokolwiek - no chyba że masz zamiar władować w okna 90 - 100 tyś... mnie na pewno na taki luksus nie stać. Pisałaś że robiłaś wycenę w okonplaście - jeżeli to jest profil VEKA to od razu mówię CI to jest niemożliwe do wykonania. Normy VEKI na to nie zezwalają. Właśnie - skąd to wiem, po prostu trafiłem kto się naprawdę na tym zna i wyjaśnij mi jak biznes okienny działa. Twoje wyceny to zapewne wrzucone w salonie do komputera z programem wyceniającym - a ten przyjmie wszystko - jak się już dealer zwróci do fabryki z konkretem zasłonki opadają.
Życzę jak najlepiej - ja w każdym razie mam poważny z tym zgryz.

luxfra
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2013, 17:47
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: luxfra » 28 sie 2013, 21:50

zbadałem jeszcze temat i tak... wprawdzie na tym forum jedna z użytkowniczek ma założone takie okna ale są one niższe niż w orginalnym projekcie bo mają góra 2,25 (mówię cały czas o trzymaniu się okrągłych), dodatkowo widać że ma cieńszy profil i pakiet dwuszybowy - co dla tego domu raczej nie wystarczy :-(

nady
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 09 lip 2012, 14:17
Lokalizacja: małopolska
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: nady » 01 wrz 2013, 6:47

Mam prośbę , do już mieszkających - czy moglibyście wstawić jakieś zdjęcia z urządzonym salonem, bo za kilka dni zaczynają murować kominy, a ja nadal nie wiem gdzie umieścić kominek, tak żeby było ok. Spędza mi to sen z powiek :roll: bo jak postawią komin to przepadnie. Mam zgryz odnosnie kominka i telewizora bo ciągle nie widze ich miejsca oczami wyobraźni. Pozdrawiam


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów