Kocioł pulsacyjny

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kocioł pulsacyjny

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 sie 2013, 21:33

Bo 4 kWh więcej daje z m3 gazu kocioł pulsacyjny od kondensacyjnego - co i tak nie jest 100%

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Kocioł pulsacyjny

autor: Greengaz » 19 sie 2013, 22:14

Człowieku - czy Ty rozumiesz co się do Ciebie mówi!!!!.

Poproszę o dowód.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kocioł pulsacyjny

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 sie 2013, 10:18

Po co te nerwy - należy tępić oszustów. Pojechałem do fabryki i widziałem. Z doświadczenia wiem też, że z kotła "kondensacyjnego" mamy maksymalnie 5kWh zm3 gazu .
To się łatwo sprawdza w ogrzewaniu identycznych domów prądem niecentralnie i "kondensatem"

A dowód... jeżeli ktoś podaje sprawność 109 % to jest źle wykształconym głupcem - lub zwykłym oszustem chcącym sprzedać produkt - Uważa Pan że opinia - głupca lub oszusta to dowód?

Mnie temat - "jak ogrzewał" interesował - to zbadałem i u źródła i w praktyce, jeżeli Pana interesuje, radzę zrobić to samo.

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Kocioł pulsacyjny

autor: Greengaz » 20 sie 2013, 11:18

Pojechałem do fabryki i widziałem. Z doświadczenia wiem też, że z kotła "kondensacyjnego" mamy maksymalnie 5kWh zm3 gazu .


i jest to jedyna opinia i "doświadczenie" jakie udało mi się znaleźć.

Już Ci napisałem. Wiara jest czymś osobistym i to forum nie jest miejscem na jej propagowanie; są do tego inne portale.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kocioł pulsacyjny

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 sie 2013, 12:26

Mnie więcej doświadczeń nie potrzeba - zobaczyłem jak działa, czym się różni -( znacznie lepsze spalanie mieszanki, cały kocioł oddaje ciepło czynnikowi nie tylko wymiennik, maksymalne chłodzenie spalin idących pod prąd zasilania zasobnika ) Zobaczyłem demonstrację. Przebadałem też ile kWh z m3 gazu dają tzw kotły kondensacyjne - jest to w najlepszym przypadku 5kWh ( co się bardzo łatwo sprawdza mając do dyspozycji w identycznych domach ogrzewanie elektryczne niecentralne i kotłem kondensacyjnym . Tyle dowodów. Dowody pośrednie - jeżeli ktoś mi wciska sprawność 109% - w nic mu nie uwierzę.
I dowód na piśmie - identyczny ( podany przez Pana kocioł ) miał w Polsce podane
- bez problemów osiąga 110% sprawności
a w Stanach - gdzie oszustwa tego typu są karalne i to srogo
- w sprzyjających warunkach może dochodzić do 93% .

jak już pisałem - mój samochód w sprzyjających warunkach może spalić 4l/100km - ale średnio pali 8.

Jakich dowodów Pan jeszcze potrzebuje? Że ci co podali ponad 100% napiszą OSZUKIWALIŚMY?

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Kocioł pulsacyjny

autor: Greengaz » 20 sie 2013, 13:10

Kod: Zaznacz cały

Przebadałem też ile kWh z m3 gazu dają tzw kotły kondensacyjne - jest to w najlepszym przypadku 5kWh


Proszę nie uciekać na boki.
Brakuje argumentów to pozostaje wiara.

Za Wikipedią

Wiara - nadawanie dużego prawdopodobieństwa prawdziwości twierdzenia, w warunkach braku wystarczającej wiedzy[1][2]. Owo subiektywne prawdopodobieństwo nigdy nie osiąga wartości 100%, gdyż wtedy wiara staje się wiedzą. Twierdzenie, które jest przedmiotem wiary nie musi być do końca (lub w ogóle) zwerbalizowane - np. roczne dziecko też może w coś wierzyć. Dotyczy to również bardziej inteligentnych zwierząt. W zwierzęcej "wierze" także dochodzi do subiektywnej oceny prawdopodobieństwa, która jest istotą każdej wiary. Wiara jest także ważnym składnikiem nadziei.


Ja już mam dosyć.
Nie będę prowadził z Panem idiotycznej polemiki przy zupełnym braku rzetelnej argumentacji z Pańskiej strony. Ma Pan zdanie na każdy temat i nieprzepartą potrzebę "szerzenia wiedzy". Doświadczenia z FM nie wystarczą?
Ostatnie zdanie pozostawiam Panu. Proszę je dobrze wykorzystać, najlepiej na udokumentowanie wyższej sprawności "dość głośnych i awaryjnych"[/i], mających [i]"ponad naturalną sprawność" /cyt. za TB/ kotłów pulsacyjnych.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kocioł pulsacyjny

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 sie 2013, 13:21

Chce Pan być oszukiwany... proszę bardzo. Przykro mi, że ja sprawdzam różne dane. Ale nic na to nie poradzę, taka natura.

joghurt
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 gru 2010, 12:57
Lokalizacja: Dolnośląskie
Re: Kocioł pulsacyjny

autor: joghurt » 20 sie 2013, 19:06

Może wypowiedzą się użytkownicy tych urządzeń jak się one sprawują w realu. Jak sądzę trochę się jednak kotłów pulsacyjnych sprzedało w Polsce, więc dlaczego jest tak mało opinii? Sam znam dwie osoby, które te kotły używają i obydwie są bardzo zadowolone. Ja zakupu takiego kotła jeszcze nie dokonałem, na razie jestem na dużo wcześniejszym etapie budowy, ale myślę o tym całkiem poważnie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kocioł pulsacyjny

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 sie 2013, 21:44

joghurt pisze:Może wypowiedzą się użytkownicy tych urządzeń jak się one sprawują w realu. Jak sądzę trochę się jednak kotłów pulsacyjnych sprzedało w Polsce, więc dlaczego jest tak mało opinii? Sam znam dwie osoby, które te kotły używają i obydwie są bardzo zadowolone. Ja zakupu takiego kotła jeszcze nie dokonałem, na razie jestem na dużo wcześniejszym etapie budowy, ale myślę o tym całkiem poważnie.

Jeżeli chodzi o Pana Greengaza to nie ma sensu. To zupełny beton. Szkoda sie wypowiadac [/code]


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 190 gości

Gotowe projekty domów