Jak dbać o klimatyzację?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak dbać o klimatyzację?

autor: Redakcja » 05 lip 2013, 11:43

Jako szczęśliwi użytkownicy klimatyzacji powinniśmy pamiętać, że oddychamy powietrzem pobranym z zewnątrz... Jak dbać o klimatyzację? >>
Redakcja

riksto
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 09 maja 2013, 11:39
Jak dbać o klimatyzację?

autor: riksto » 05 lip 2013, 11:43

Rzeczywiście, umiejętne używanie klimatyzatora to podstawa, jeśli chcemy, aby służył nam jak najdłużej. Mimo, że posiadam klimatyzację bardzo dobrej jakości, bo LG, i nigdy nie miałem z nią problemu, to i tak staram się o nią umiejętnie dbać. Z resztą polecam zapoznać się z najistotniejszymi aspektami sposobu jej użytkowania - szczególnie w lecie: http://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-w ... dni,2.html .

immka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2013, 16:58

autor: immka » 20 sie 2013, 17:53

Oj, świetne rady i artykule zamieszczonym w tym serwisie jak i na http://www.strefaklimatyzacji.pl/ gdzie przy okazji znalazłam ciekawy klimatyzator LG. Może skuszę się w przyszłym roku, bo tego lata miałam już dość gorąca. A tu okazuje się, że klimatyzacją można też ogrzewać :) Czyli inwestycja nie tylko na lato.

wigmors
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

autor: wigmors » 06 maja 2014, 7:56

O, to jak już się reklamujemy to może i ja zaproponuję stronkę www.czystyuklad.pl - z preparatami do czyszczenia klimatyzacji:)
Wigmors

wigmors
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

autor: wigmors » 06 maja 2014, 7:58

Ups, ale wtopa. Miało być http://www.czystyuklad.pl ;)
Wigmors

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jak dbać o klimatyzację?

autor: Bolas » 07 maja 2014, 6:06

A ja odświeżacze do portfeli:
coccomo.pl

PieceMans
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:38
Re: Jak dbać o klimatyzację?

autor: PieceMans » 13 maja 2014, 14:48

Z przenośnymi klimatyzatorami raczej nie ma żadnego problemu i to niezależnie od firmy na którą się zdecydujemy,głównie dlatego że używamy ich sezonowy na krótki czas więc w grę wchodzi tylko nabicie czynnikiem oraz ewentualne odgrzybianie.

Kamil_kk
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2015, 12:56

autor: Kamil_kk » 02 cze 2015, 20:37

To, co przy klimatyzacji to regularne czyszczenie i serwisowanie, często ludzie patrzą tylko na cenę zakupu a co dalej to już nieważne. Ja kupiłem w Szczecinie klimatyzator jakiejś firmy 'no name' i żałowałem, ale na szczęście oddałem do serwisu w Klima-Sfera i generalnie wiem co robić a czego nie. Polecam ten serwis klimatyzacji, bo nie tylko zrobią co trzeba, ale też doradzą:http://klima-sfera.pl/

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 02 cze 2015, 22:17

[quote="Kamil_kk"][/quote]
Czyżby zaproponowali Ci 30 gr za wpis? Czy już wyższa stawka za zadowolonego klienta? Ile dokładają za odgrzanie tematu z 2014 roku?
.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

morten22
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 maja 2014, 9:36

autor: morten22 » 29 wrz 2015, 9:51

Niedawno trafiłem na artykuł w internecie o tym, że większość klimatyzacji jest czyszczona zbyt rzadko i był to dla mnie impuls, by w końcu zadbać o swoją. Zamówiłem serwis z firmy http://www.firmamtm.pl/ i rzeczywiście okazało się, że klima powinna być oczyszczona już dawno, ponieważ nie był w zbyt dobrym stanie. Polecam wszystkim od czasu do zrobić takie czyszczenie ? przede wszystkim dla swojego zdrowia.

Jan-Nowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2015, 6:23
Re: Jak dbać o klimatyzację?

autor: Jan-Nowak » 05 paź 2015, 6:28

Można też wyczyścić samodzielnie używając preparatu K54
http://logos-instalacje.pl/sotin/68-k54 ... zacje.html

Agamaleckaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2015, 14:28

autor: Agamaleckaa » 11 paź 2015, 14:32

Ja również w Szczecinie oddaje klimatyzator do firmy Klima Sfera, polecam :)

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 11 paź 2015, 22:03

Agamaleckaa pisze:Ja również w Szczecinie oddaje klimatyzator ...

Zepsuł się ? :(


.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

PieceMans
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:38
Re: Jak dbać o klimatyzację?

autor: PieceMans » 28 paź 2015, 12:05

Jeżeli autorka kupiła niskiej jakości klimatyzator,to nic dziwnego,że się zepsuł,zresztą drobne awarie mogą się przecież wszędzie zdarzyć. Może podaj chociaż ile kosztował Cię serwis,pytam tak z czystej ciekawości,a poza tym musimy pamiętać o regularnym serwisie,czyszczeniu klimy,bez tego ani rusz.

robertjanowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 19 gru 2015, 0:35
Re: Jak dbać o klimatyzację?

autor: robertjanowski » 02 sty 2016, 17:59

Aby klimatyzator działał poprawnie musi być serwisowany corocznie.
Wymiana filtrów, sprawdzanie stanu czynnika chłodniczego oraz odgrzybianie jest niezmiernie ważne.

Część prac można wykonać samodzielnie np. Wymiana filtra lub odgrzybianie. Środków do odgrzybiania jest bardzo dużo w sklepach przeznaczone są głównie dla klimatyzacji samochodowych.

Mówię tu o preparatach które można zapodać poprzez ich wstrzyknięcie rurką do wymiennika ciepła.
Filtr też bez problemu wymienisz.

Szczerze powiem że najważniejszym przy klimie jest prawidłowy montaż oraz uzupełnieni czynnikiem.Wtedy klima posłuży nam lata.
W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na księżyc, teraz system grzewczy posiada większą moc obliczeniową...


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 41 gości

Gotowe projekty domów