Pęknięta Płatew - groźnie? naprawiac? FOTO

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

lukoris
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2013, 15:24
Pęknięta Płatew - groźnie? naprawiac? FOTO

autor: lukoris » 16 sie 2013, 15:33

Witam, zauwazylem na strychu spore pekniecia w płatwi, siegają ponad połowy jej długości, głębokie sa na kilka cm i wysokie na 1cm - dom ma 1,5 roku, mieszkam w nim kilka miesięcy - nie wiem co z tym robic i czy cos robic czy tez nie powinno to być groźne?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Pęknięta Płatew - groźnie? naprawiac? FOTO

autor: yanes » 16 sie 2013, 17:11

Wbudowanie mokrego drzewa tak się kończy,ale ja bym nie panikował.To już ostatnie stadium pękania,taki stan zostanie.Po krokwiach widać ,że siedzą mocno w "kamach" a drzewo ma do to siebie(jak mówił mój kolega) że pracuje aż zupełnie nie zgnije.

lukoris
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2013, 15:24
Re: Pęknięta Płatew - groźnie? naprawiac? FOTO

autor: lukoris » 16 sie 2013, 19:50

yanes pisze:Wbudowanie mokrego drzewa tak się kończy,ale ja bym nie panikował.To już ostatnie stadium pękania,taki stan zostanie.Po krokwiach widać ,że siedzą mocno w "kamach" a drzewo ma do to siebie(jak mówił mój kolega) że pracuje aż zupełnie nie zgnije.


To by mnie pocieszyło jakbym miał pewność ze się nie rozwarstwi "na dwie" i górna część nie zjedzie razem z dachem:/ jest to możliwe?

mati1234
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 04 sie 2013, 18:38
Lokalizacja: Sosnowiec
Re: Pęknięta Płatew - groźnie? naprawiac? FOTO

autor: mati1234 » 16 sie 2013, 23:17

Drewno nie jest spróchniałe wiec nie ma co się martwić płatew łamie się i tak pozostanie. Nie zagraża to nikomu.
Udzieram porad budowlanych. W sprawie ścian i tynkowania.

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Pęknięta Płatew - groźnie? naprawiac? FOTO

autor: Racek » 17 sie 2013, 21:01

Witam, nie obawiałbym sie tego pęknięcia, sa to uroki naturalnych produktów budowlanych :) Odbiegnę od tematu czy te widoczne na zdjęciach "rury" to wentylacja mechaniczna?

lukoris
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2013, 15:24
Re: Pęknięta Płatew - groźnie? naprawiac? FOTO

autor: lukoris » 18 sie 2013, 8:39

Te rury to rozprowadzenie DGP od kominka poprzez turbine - niezłą saune można zrobić w pokoikach


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów