Pojekt domu - kto wie?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
grunia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 20 wrz 2012, 21:00
Pojekt domu - kto wie?

autor: grunia » 13 sie 2013, 18:47

Witam,
kilka lat temu, kupiliśmy z mężem uroczą działkę budowlaną i przyszedł wreszcie czas na budowę domu. Niby temat przyjemny i łatwy, ale z tygodnia na tydzień mamy głowę wątpliwości lub nowych pomysłów. Najpierw chciałam dom parterowy a teraz już zmieniłam zdanie, bo zobaczyłam na sąsiednim osiedlu domków - piękny, nowoczesny i elegancki dom, którego projekt ponoć nazywa się AFRODYTA.
Potrzebne są mi szczegółowe dane techniczne projektu, przekroje, powierzchnie - czy ktoś z Was wie, gdzie to mogę znaleźć?

Z góry dziękuję

Mikrus
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2012, 21:13
Re: Pojekt domu - kto wie?

autor: Mikrus » 14 sie 2013, 10:36

Czy chodzi Ci o ten projekt: [MGProjekt]? Bo jeśli tak, to stwierdzam, że też mi się podoba - może zastanowiłbym się nad lukarną, ale ogólnie projekt warty zastanowienia się. Poza tym dobrym rozwiązaniem jest wyjście tarasowe blisko kuchni. Sama bryła domu jest znakomita.

P.S. Następnym razem może lepiej iść się zapytać bezpośrednio do sąsiadów ;-) ? Zawsze możesz dzięki temu zobaczyć na własne oczy jak wygląda w środku.

Polecam się na przyszłość

twoja budowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:28
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:
Re: Pojekt domu - kto wie?

autor: twoja budowa » 19 sie 2013, 14:49

Dzień Dobry
czytałam Państwa wiadomość na forum i mogłabym przesłać rysunki szczegółowe do projektu Afrodyta ale musielibyście mi Państwo przekazać parę informacji w celu odnalezienia właściwej pracowni. Afrodytę z poddaszem (dach wielospadowy z lukarnami) ma pracownia MG Projekt, Afrodytę - typową parterówkę również z wielospadowym dachem mają Dobre Domy. Różnią się one przede wszystkim kątem nachylenia dachu i dlatego powinniście Państwo sprawdzić warunki zabudowy na daną działkę lub plan zagospodarowania. Proszę zerknąć na strony pracowni i podać właściwy projekt a postaram się wysłać Państwu wszystkie potrzebne informacje. Moja firma zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży projektów - bezpłatnie pomagamy dobrać projekt oraz materiały na stan surowy tak aby koszty eksploatacji budynku były jak najniższe. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie.

Danuta Piotrowska

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Pojekt domu - kto wie?

autor: Enerbau » 20 sie 2013, 0:43

Czy doradzacie też, jak można zbudować dom pasywny i jakie zastosować do niego ogrzewanie?

twoja budowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:28
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:
Re: Pojekt domu - kto wie?

autor: twoja budowa » 20 sie 2013, 8:42

Dzień Dobry
oczywiście udzielamy takich porad. Pierwsze pytanie do państwa - czy chodzi o zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku czy otrzymanie dopłaty do domu pasywnego w wysokości 50 tyś. Pierwszym krokiem do budowy takiego domu jest działka (region Polski, w którym jest położona, ukształtowanie terenu, zadrzewienie, kierunki świata). Jeżeli mówimy o projekcie na dom energooszczędny to mamy dwie możliwości:
1. Kupujemy projekt już skonstruowany jako pasywny - jest parę pracowni, które mają takie projekty ale należałoby je obejrzeć czy się Państwu podobają,
2. Kupujemy projekt, który nam odpowiada i na etapie adaptacji "ulepszamy" go by spełniał parametry domu pasywnego.
Jeżeli mielibyśmy doradzać w temacie systemu ogrzewania to musielibyśmy znać odpowiedź na pierwsze pytanie, ponieważ jeżeli staralibyście się Państwo o dopłaty to w regulaminie ich otrzymania są ściśle określone źródła ciepła.

Pozdrawiam
Danuta Piotrowska

Awatar użytkownika
jacek22
Aktywny
Aktywny
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:24
Re: Pojekt domu - kto wie?

autor: jacek22 » 10 wrz 2013, 21:09

Ja wykończenie robiłem na zamówienie, ale cały projekt zrobiła mi dziewczyna ze studio bombe z Wrocławia. Powiem Ci, że pierwszy raz korzystałem z usług projektantki i jestem miło zaskoczony.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów