Jakie łóżko ? Jaki materac?

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: stix » 17 kwie 2012, 8:29

Przy wyborze łóżka należy się zorientować się czy w zestawie jest również stelaż. Taki zakupiony w komplecie jest lepiej dopasowany aniżeli dokupiony osobno. Poza tym należy sprawdzić czy jest wzmocnienie przez środek łóżka, to bardzo ważne dla wytrzymałości. Noi wielkośc jaka jest potrzebna. Dla mnie akurat 140x200 spokojnie starcza, no ale to kwestia indywidualna. Z czystym sumieniem mogę polecić łóżko bukowe Filonek. Łóżko mam już dosyć długo i wytrzymało dużo :) No i w tej cenie, naprawdę dobry wybór. Ma wzmocnienie i stelaż też był w komplecie.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: stix » 17 kwie 2012, 8:29

Przy wyborze łóżka należy się zorientować się czy w zestawie jest również stelaż. Taki zakupiony w komplecie jest lepiej dopasowany aniżeli dokupiony osobno. Poza tym należy sprawdzić czy jest wzmocnienie przez środek łóżka, to bardzo ważne dla wytrzymałości. Noi wielkośc jaka jest potrzebna. Dla mnie akurat 140x200 spokojnie starcza, no ale to kwestia indywidualna. Z czystym sumieniem mogę polecić łóżko bukowe Filonek od tego producenta http://www.lozkabukowe.pl/lozko-bukowe-filonek-140-200-p-190.html . Łóżko mam już dosyć długo i wytrzymało dużo :) No i w tej cenie, naprawdę dobry wybór. Ma wzmocnienie i stelaż też był w komplecie.

erwin
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2012, 11:11
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: erwin » 18 maja 2012, 22:15

Sprawdźcie na comfortbe.pl firma robi i łóżka i materace. Na pewno zrobią też i coś na indywidualne zamówienie, bo nie ma najlepszego materaca. Ile ludzi tyle zdać. Ja preferuje kieszonkowy 7 strefowy:)

emka55
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2012, 11:09
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: emka55 » 12 cze 2012, 11:13

jeśli materac to tylko ortopedyczny. Ja kupiłam materac od Memo http://www.memoinfo.pl/product,products,82.html i służy mi rewelacyjnie. Bóle kręgosłupa już nie są tak uciążliwe, a męczyłam sie z nimi przez lata

SpijSpokojnie
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2012, 12:47
Kontaktowanie:
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: SpijSpokojnie » 13 wrz 2012, 13:23

erwin pisze:(..) Ile ludzi tyle zdać. Ja preferuje kieszonkowy 7 strefowy:)


Zgadza się ile ludzi tyle zdań. Wynika to z tego, że każdy ma inną budowę ciała, wagę, nawyki snu i nawet odczucie komfortu.
Jedyną "własną" metodą jest położyć się na materacu i poleżeć dłuższy czas (choć parę, paręnaście minut).
Inną metodą jest zbadanie specjalistyczną matą pokazującą siłę nacisku na każdy cm kwadratowy materaca osoby na nim leżącej. Dzięki temu możemy dobrać materac tak by jego strefowość, materiały i twardość jak najlepiej wyrównywała ten rozkład nacisku.
Idealny materac to taki na którym nacisk każdej części ciała - głowy, ramion, tali, nóg itd. jest równy.

Są organizowane Dni Porad z Lekarzem i czasem również z takową matą na których można poradzić się i wypróbować materace dla siebie.
http://www.sembella.pl/Dni-porad,1,1,324,.htm
Zapraszamy do Internetowego Poradnika Zdrowego i Spokojnego Snu.
Jaki kupić materac? Jak o niego dbać? Na co zwrócić uwagę? itd.

Kwatermistrz08
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:44
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: Kwatermistrz08 » 29 paź 2012, 11:01

Ostanio znalazłem takie coś:
http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,produkt,id,610,name,Materac_termoelastyczny___lozko_Comfortbe_GIGANT_160x200,kat,64,prod,0
Korzystał może ktos z tego? Jak się sprawdza?
Firmę znam i mogę polecić, ale produkt jest mi obcy.

izawroc
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2012, 22:05
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: izawroc » 12 lis 2012, 15:02

A ja zainwestowałam w futon. Niedrogi, ale zdrowy, a do tego w 100% ekologiczny materac. Najpierw wymieniałm sobie materac, a póxniej zamówiłam równiez dzieciakom, bo przekonałam się, że naparwdę jest znakomity. Idealnie układa się do krzywizn ciała, jest wygodny i czasami mam wrażenie, że czarodziejski, bo jak się na nim kładę, to jakby wyciagał ze mnie całe zmecznie :)
Futony u nas są mało znane, ale w Europie odnotowuja spora sprzedaż.
Polecam tą stronę http://www.slodkichsnow.com . To jedna z niewielu stron w Polsce gdzie dowiecie się o właścicowściach futonu.

erwin
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2012, 11:11
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: erwin » 28 lis 2012, 18:34

[quote="Kwatermistrz08"]Ostanio znalazłem takie coś:
http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,produkt,id,610,name,Materac_termoelastyczny___lozko_Comfortbe_GIGANT_160x200,kat,64,prod,0
Korzystał może ktos z tego? Jak się sprawdza?
Firmę znam i mogę polecić, ale produkt jest mi obcy.[/quote]
Ja rozważałem to łóżko, ale ostatecznie wtedy zdecydowałem się na to:
http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,produkt,id,775,name,Lite_drewno_sosnowe_SArt_Lozko_MAJA_90x200%2A_cm,kat,50,prod,0
+
http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,produkt,id,549,name,Materac_termoelastyczny_Comfortbe_COMFORTBE_90x200,kat,9,prod,0
Łatwiej przenieść, tańsze i można cos schować pod łóżko ja jednak lubię taki schowek. Natomiast leżałem przed zakupem na obydwu i nie stwierdziłem różnicy, poza wysokością oczywiście.

MarianCC
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: MarianCC » 28 sty 2013, 11:26

Ja osobiście lubię materace średnio twarde - najlepiej mi się na nich śpi.
W sypialni posiadam materac lateksowy firmy Havea. Zainwestowałem w niego prawie rok temu i jestem bardzo zadowolony. Świetnie dopasowuje się do kształtu ciała.
Mam poza tym pokrowiec z wyciągiem z aloesu. Ponoć oczyszcza i regeneruje skórę - nie wiem czy to prawda czy chwyt reklamowy ale niemniej wstaję wyspany./

renataa68
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 sie 2013, 10:17
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: renataa68 » 03 sie 2013, 10:24

ja mam materac termoelastyczny słowackiej firmy Materasso - genialnie się śpi, wykonany z naturalnej i antybakteryjnej pianki, odciąża kręgosłup no i cena nie zwala z nóg, polecam

jarilitmanen
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 25 lis 2010, 15:25
Kontaktowanie:
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: jarilitmanen » 20 sie 2013, 20:48

najlepsze są materace piankowe
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020, 16:25 przez jarilitmanen, łącznie zmieniany 4 razy.

redzina
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2013, 0:01
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: redzina » 26 paź 2013, 0:20

Ja śpię na takim brw.com.pl/materace/
jest to materac kokosowy. Jak dla mnie jest mega wygodny i do tego zdrowy. Zawsze marzyłam o gigantycznym i wygodnym łóżku.Poczytałam trochę na różnych stronach i sporo osób polecało taki materac dlatego się zdecydowałam i w żadnym stopniu nie żałuje tej decyzji.

Tato_Małża
Aktywny
Aktywny
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2011, 10:57
Lokalizacja: Poznań
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: Tato_Małża » 09 gru 2013, 15:50

JA materac kupowałem w Selenie i nie zamienię go na żaden inny, aż w tym momencie tęsknię za moim łózkiem, przestał mnie tak kark boleć po prostu, ramę łóżka mam natomiast z bydgoskich mebli

Awatar użytkownika
justyna19930
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2013, 18:14
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: justyna19930 » 15 sty 2014, 14:59

A ja dopiero zastanawiam się nad wyborem łóżka do sypialni. Przeczytałam już dużo artykułów na ten temat i w tym tygodniu wybiorę się do sklepu meblowego i wreszcie coś wybiorę :). Ale pewnie zdecyduję się na duże łóżko i do tego materac piankowy lub materac lateksowy.

faska
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2013, 17:05
Re: Jakie łózko ? Jaki materac?

autor: faska » 19 sty 2014, 15:35

Łóżko, jak to łóżko, to tylko wybór stelaża, wybieramy głównie pod kątem tego co nam się podoba architektonicznie. Wybór materacu jednak to już sprawa indywidualna. Jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem to wybierze coś z pianki, jeśli ktoś śpi np z cięższym mężem to wybierze materace kieszonkowe. Ja osobiście wybrałbym bardziej pod kątem jakości.


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów