Wystrój sypialni

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Wystrój sypialni

autor: Redakcja » 20 wrz 2012, 15:58

Wydawać by się mogło, że wystrój sypialni to prosta sprawa, ale wcale tak nie jest. Wystrój sypialni >>
Redakcja

Mikrus
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2012, 21:13
Re: Wystrój sypialni

autor: Mikrus » 21 wrz 2012, 20:22

Nadanie odpowiedniego klimatu każdemu pomieszczeniu jest wyzwaniem. Sypialnia jest miejscem, gdzie mamy wypoczywać, relaksować się i uspokajać. To tam odzyskujemy siły po ciężkim dniu, dlatego pokój tej powinien mieć ciepłe kolory, duże kwiaty doniczkowe a przede wszystkim odpowiednie oświetlenie. Lampy do sypialni powinny mieć ciemny, przytulny kolor abażuru aby światło z nich wychodzące tworzyło intymny i spokojny klimat. Jestem za lampami niskimi wraz z lampami na sufitach. Wysokie raczej pasują bardziej do salonu.
Pozdrawiam :lol:

modern777
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 21 wrz 2009, 9:54
Re: Wystrój sypialni

autor: modern777 » 21 mar 2013, 10:15

moim zdaniem nie jest łatwo, przy urządzaniu każdego wnętrza, czy to sypialnia, kuchnia, czy łazienka. Ale na szczęście jest mnóstwo stron, czasopism, które na pewno w tym pomogą. A moim zdaniem dużo zależy od dodatków, jakie mamy w pomieszczeniu, to w dużym stopniu od nich zależy jaki będzie panował nastrój i klimat w sypialni. Tylko też trzeba uważać, żeby nie przesadzić i żeby ich za dużo nie było ;)

gracek90
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:39
Re: Wystrój sypialni

autor: gracek90 » 22 mar 2013, 12:11

Hmm generalnie z wystrojem to jest tak, że możemy albo zainwestować w jakieś seryjne meble, które sporo nie wytrzymają, albo w coś robionego na zamówienie, co (teoretycznie przynajmniej) powinno wytrzymać lata. Ja sam wybrałem tą drugą opcję i mam meble od Studia Prostych Form. Trochę za to zapłaciłem. No ale cóż, zobaczymy czy mi się to zwróci.

awangarda
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2013, 22:30
Kontaktowanie:
Re: Wystrój sypialni

autor: awangarda » 25 mar 2013, 1:50

Sypialnia to najważniejsze w moim odczuciu pomieszczenie, w całym domu:D W kwestii jej urządzenia zdałem się całkowicie na moją żonę. Na szczęście, nie przegrałem na tej decyzji. Sypialnia powinna być w łagodnych,delikatnych i przyjaznych kolorach. Dobrze jest też ogranicz w niej zbędne wyposażenie. To miejsce odpoczynku, niech zatem tak wygląda. W życiu nie umieściłbym telewizora na ścianie sypialni jak dla mnie to totalna porażka. Dużo okno za to jak najbardziej wskazane, fajnie jest budzić się z wraz z promieniami słońca na twarzy:)
Projektowanie i aranżacja wnętrz - Warszawa.

Nawigator
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2013, 17:51
Re: Wystrój sypialni

autor: Nawigator » 26 mar 2013, 10:50

Sypialnia zdecydowanie musi mieć klimat ciepły, przytulny i odprężający. To w sumie jedyne pomieszczenie w domu w którym może panować półmrok i w niczym to nie przeszkadza - w końcu służy przede wszystkim do spania :D. Duże wygodne łóżko w sumie z mebli wystarczy, ewentualnie jedna lub dwie małe szafki nocne po obu jego stronach lub wtopiona w ścianę szafa wnękowa. A cała istotna, nadająca sypialni prawdziwego charakteru reszta to pościel, narzuty, zasłony, dywan i oświetlenie. czy wybierzemy dużą lampę na środku sufitu czy stojące jak kolumny w szeregu, bądź małe lampki na komodzie przy łóżku zależy od osobistych preferencji. Ja wybrałem jeszcze dziwniejsze rozwiązanie :) w sumie też za namową żony, ach te kobiety! Po pierwsze mamy lustro na suficie, świetna sprawa :) ale ja nie nie o tym miałem, oświetlenie... Otóż mamy takie cuś: http://www.decostyr.pl/gzymsy-bonie-szt ... /fo40.html
Taki sobie niepozorny gzymsik z którego kiedy potrzeba wychyla się smuga światła :) kolorki zmieniamy z zależności od nastroju, tak jak i natężenie. Źródło światła skierowane w dół optycznie obniża pomieszczenie, co przy naszych wysokich ścianach jest wręcz wskazane, bo robi się przytulniej :) (skierowane w górę powiększa - tak dla małych pomieszczeń). Sztukateria w dzień sama też się efektownie prezentuje :) Właśnie myślę żeby dokupić tego coś więcej, by się ładnie komponowało. Może pilastry (http://www.decostyr.pl/gzymsy-bonie-szt ... /pi08.html) po dwa na ściany między obrazami, albo okalać je listwami? Zobaczymy :)
Człowiek uczy się całe życie...

jolkajolantakram
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 sie 2012, 9:16
Re: Wystrój sypialni

autor: jolkajolantakram » 08 lip 2013, 14:21

A ja mam dylemat, bo sobie wybrałem łóżko ARM w tym stylu:

Obrazek

Połączenie drewna ze stylem klasycznym i minimalizmem. Niby super, ale jak teraz iść z wytrojem pokoju? Oszczędnie i prosto? Czy trochę poszaleć i dać dużo roślinności jakieś bonzai na przykład?

Anka W
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:46
Kontaktowanie:
Re: Wystrój sypialni

autor: Anka W » 17 lip 2013, 15:39

Duże wygodne łóżko, funkcjonalna szafa i wszystko (ściany przede wszystkim) w spokojnej tonacji. W sypialni ma się odpoczywać.
inteligentne instalacje

Awatar użytkownika
grunia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 20 wrz 2012, 21:00
Re: Wystrój sypialni

autor: grunia » 29 lip 2013, 20:57

Zgadzam się z Tobą: lampy i ich oświetlenie to ważny element wystroju sypialni. Ja do tego dokładam duże, doniczkowe kwiaty w kątach pomieszczeń oraz ekskluzywne tapety (np.: http://www.krainabarw.pl/product-pol-45072-Tapeta-SIA503-Mood-Gold-SILVA.html ) - efekt murowany! Pokój nabiera ciepła i intymnego klimatu - czyli tego, na czym nam przecież zależy najbardziej :twisted:

akacja21
lubie spamować
Posty: 51
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:54
Re: Wystrój sypialni

autor: akacja21 » 30 lip 2013, 12:29

A ja lubie indywidualizm , aby mieć wnętrze inne niż inne. Często jak szukam jakiegoś rozwiązania do sypialni czy innego wnętrza sięgam po poradę projektanta. Zawsze coś zrealizuje dla mnie efektownego i jedynego w swoim rodzaju. Osttanio była to szafka nocna, bomba jednym słowem. W sklepie takiej bym nigdy nie znalazła. A zapłaciłam naprawdę nie wiele.

darosman
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2014, 13:48

autor: darosman » 22 sty 2014, 15:10

wystrój sypialni jest bardzo ważny w końcu tam wypoczywamy, dla mnie priorytetem było łóżko, wybrałem duże w http://www.vega-meble.pl/ teraz zastanawiam się nad jakimiś lampkami i ogólnie oświetleniem, by móc stwarzać fajny nastrój wieczorem

MarekArnal
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:42
Re: Wystrój sypialni

autor: MarekArnal » 23 sty 2014, 17:35

Sypialnia powinna być przytulna i jednocześnie praktyczna, to miejsce,w którym witasz i żegnasz dzień więc warto zadbać o to abyśmy czuli się w niej komfortowo. Bardzo ciekawe propozycje znajdziemy w tym sklepie w kategorii meble do sypialni


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów