klej Greinplast PE wysokoelastyczny

Jak kryzys wpłynął na rozwój budownictwa? Kogo dotknął najbardziej? Czy budowa w kryzysie jest łatwiejsza, czy trudniejsza? Podziel się swoimi uwagami i doświadczeniami.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

machook1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2013, 20:06
klej Greinplast PE wysokoelastyczny

autor: machook1 » 24 lip 2013, 20:13

Uważajcie na klej wysokoelastyczny PE Greinplasta. Znajomi mieli niedawno sytuację, gdzie po położeniu 30 m2 płytek okazało się, że klej się rozwarstwił z samopoziomem (samopoziom był dwukrotnie zagruntowany gruntem Greinplasta). Dodatkowo po zerwaniu części płytek okazało się, że płytki bez problemu odchodzą od kleju. Po złożeniu reklamacji Greinplast potraktował ich jak oszustów twierdząc, że płytki były kładzione nie na ich kleju (pomimo przedstawienia faktury zakupowej kleju Greinplast). Oprócz tego nie wiedzieć czemu klej ten zamiast być ciemny to był jasny (prawie biały). Jak widać nawet ich dopadł syndrom oszczędzania na wszystkim i wciskania ludziom kitu że to nie ich wina. Jak patrzyłem na ceny to ich klej jest średnio 2,5xdroższy od np. Atlasu, gdzie osobiście miałem do czynienia z Atlasem i tu nie było do tej pory takiej wtopy.
Nie chciałbym aby post ten był traktowany jako reklama (albo antyreklama). Po prostu chciałem unaocznić, że firmy na których kiedyś można było polegać, teraz dla nich liczy się tylko zysk - a nie zadowolenie klienta.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: klej Greinplast PE wysokoelastyczny

autor: Interno » 24 lip 2013, 22:22

Dla mnie produkty tej firmy są kiepskiej jakości.
Mam 40 lat doświadczenia w budowlance i nie polecam tej chemii.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: klej Greinplast PE wysokoelastyczny

autor: Enerbau » 28 lip 2013, 0:43

Zdaje się, że okres świetności firma ma już za sobą. Ostatni medal "GOLDEN EURO" w kategorii "Nadzieja Polskiego Rynku 2008" zdążył pokryć się już patyną. Nic dodać nic ująć. :shock:

DT
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2013, 8:06
Re: klej Greinplast PE wysokoelastyczny

autor: DT » 29 lip 2013, 10:59

Czuję sie wywołany tematem dyskusji do odpowiedzi ponieważ to ja byłem na oględzinach i rozpatrywałem ten konkretny przypadek. A więc co okazało się na miejscu. Część powierzchni została zdemontowana w miejscu gdzie według przekazu właściciela budynku posadzka " skrzypiała" a wykonana fuga popękała. W tym miejscu należy dodać że płytki gresowe o rozmiarze 60x60 wykonano ponad rok temu pierwotnie wykonana fuga została wycięta przez wykonawcę i wykonana nowa (informacja od wykonawcy) Na moje pytanie jak to było możliwe odpowiesz brzmiała "na wniosek właściciela wykonywali płytki z minimalną fugą wyszło w wielu przypadkach na styk dlatego wycięcie fugi nie było trudne". Płytki skrzypiały w miejscu połączenia dwóch płaszczyzn kuchni i długiego przedpokoju brak dylatacji powierzchniowej a także obwodowej dodajmy ze płytki wykonane zostały na ogrzewaniu podłogowym. Kolejna rzecz to miejsce odspojenia płytek które wystąpiło w warstwie wylewki anhydrytowej samopoziomującej. Płytki przyklejono do nie usuniętego nalotu na powierzchni wylewki jaki często występuje w tego typu produktach a w szczególności przypadku przedozowania wody. Powierzchnia płytek pokryta warstwą białej zaprawy co oznacza że przyczepność białej zaprawy do płytek występuje a odspojenie nastąpiło wyniku ich skuwani. I tu doszliśmy do najważniejszego z punktu widzenia producenta kleju na przedstawionym rachunku widnieje klej Greinplast PE jednak klejem użytym do przyklejenia jest jakaś inna zaprawa. Na pewno nie jest to klej Greinplast PE ponieważ robiony jest na szarym cemencie. I absolutną bzdurą jest twierdzenie że wyprodukowaliśmy klej stosując do jego produkcji ze względów ekonomicznych biały cement w celu okrojenia receptury ponieważ nigdy czegoś podobnego nie robiliśmy i nie będziemy, gdyby nawet to biały cement jest produktem znacznie mocniejszym poprawiającym parametry wyrobów a na dodatek znacznie droższy od zwykłego z cementu. Można oczywiście w przekroju warstwy gruzu zaobserwować szarą zaprawę klejową ale ma ona ok. 1mm grubości i znajduje się między zaprawą klejową a warstwą wylewki Prawdopodobnie wykonawca wykonał tz. warstwę czepną i tutaj mogę jedynie uznać że to może być produkt Greinplast PE.
Podsumowując chciałem aby wszyscy wyrobili sobie własne zdanie na ten temat poznając cały kontekst sprawy a nie wyłącznie jednej stroy która używając tego forum bezpodstawnie obrzuca nas błotem.
Jeszcze jedna rzecz do wykonawcy z 40sto letnim doświadczeniem staramy się robić produkty najwyższej jakości wszystkie uwagi dotyczące naszych produktów traktowane są przez nas poważnie i chętnie zapraszamy wykonawców do wypowiadania się na ich temat. Mam nadzieję że w rzeczowej dyskusji będziemy w stanie udowodnić że opinie przedstawiane na tym forum są bezpodstawne.
[/url][/i]
DT

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: klej Greinplast PE wysokoelastyczny

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lip 2013, 11:06

Ponieważ nie jestem zupełnie zainteresowany - to przejdę się po sklepach na Bartyckiej i zasięgnę opinii .


Wróć do „Kryzys w budownictwie - spostrzeżenia, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów