pralkosuszarka

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Przemek
pralkosuszarka

autor: Przemek » 20 paź 2009, 10:29

zastanawiam sie czy sprawdza się zakup łączony
pralkosuszarka w jednym ?
czy jest to rowiązanie godne polecenia czy suszarka suszy tak jak w wersji oddzielnej ?
macie jakieś doświadczenia ?

czy jest to rozwiązanie dla tych co nie maja miejsca by wstawić oba sprzety do łazienki

Awatar użytkownika
*ewwa*
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2009, 7:42
Lokalizacja: Kraków
Re: pralkosuszarka

autor: *ewwa* » 20 paź 2009, 15:46

witam

Jeżeli myślisz że uda Ci się wyprać pranie w pralce a potem tylko przestawisz na suszenie to jesteś w błędzie - niestety. Bęben w suszarce jest dużo większy i pranie ma miejsce swobodnie się obracać, do pralki przeważnie wkładamy pełen bęben prania więc pranie suszy się nie równo ma za mało miejsca i w efekcie wychodzi z pralki koszmarnie zmięte. Pralko suszarka nie jest złym rozwiązaniem ale w wyjatkowych sytuacjach np potrzebuje szybko jedną parę spodni i tylko je suszę. Pomijam fakt że jest dosyć droga w eksploatacji.
sprawdz wszystko 2 razy

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: pralkosuszarka

autor: Interno » 21 paź 2009, 15:03

Taki sam efekt wysuszenia uzyskamy w obydwu urządzeniach ale pralko-suszarka może zużyć nawet dwa razy więcej prądu.
W przypadku ograniczonej powierzchni łazienki radzę pralkę i suszarkę ustawić w pionie.
Warto też rozważyć czy nie istnieje możliwość odprowadzenia pary poza mieszkanie/budynek.

bartnik
Re: pralkosuszarka

autor: bartnik » 23 paź 2009, 17:51

Fajnie ze tak napisaliscie ,bo sam myslałem nad wymiana pralki na pralko-suszarke.

domixxx
Re: pralkosuszarka

autor: domixxx » 27 paź 2009, 20:05

Zastanawiałam się nad kupnem pralkosuszarki, ale się nie zdecydowałam, czego efektem jest nowa pralka - suszarka w drodze. Już mówię dlaczego. Znajomy kupił pralkosuszarkę i potem pluł sobie w brodę, bo fatycznie to urządzenie pożera dużo energii. Sama więc odradzam, a dla tych co potrzebują, to może pralka + suszarka, mniejszych rozmiarów, i ustawić właśnie w pionie. Albo nawet suszarkę w kuchni (też w pionie z innym urządzeniem).

rudiz
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2009, 21:05
Re: pralkosuszarka

autor: rudiz » 29 paź 2009, 1:10

Sama nie posiadam takiego sprzętu, ale jak kupowałam swoją pralkę to natchnęłam się na Boscha .Fajna sprawa kupić pralkosuszarkę, szczególnie jeśli ktoś tak jak ja, nie m balkonu. Zastanawiam się tylko na ile ona jest ekonomiczna i ile zużywa wody.

polika27
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:05
Re: pralkosuszarka

autor: polika27 » 23 gru 2012, 10:38

Ja mam małą łazienkę i niestety opcja suszenie ubrań w łazience nie wchodzi w grę, na balkonie w zimie też ubrań nie wysuszę, a jak się ma dwa pokoje to tez nie ma miejsca na suszenie dlatego postanowiłam kupić pralko-suszarkę i uważam że to był bardzo dobry pomysł, generalnie polecam.

Agnieszka J
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 lip 2013, 15:33
Kontaktowanie:
Re: pralkosuszarka

autor: Agnieszka J » 25 lip 2013, 10:44

A rzeczy nie są strasznie wygniecione?


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości

Gotowe projekty domów