Leje sie z sufitu

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: Leje sie z sufitu

autor: GipsKarton » 09 lip 2013, 6:34

Rozebrać trzeba całość i wykonać poprawnie od początku poczynając od "naprawy" dachu.
albo
"Odwróć" człowieku dach czyli zalecam intensywne ostre grzanie. Nie da się mieszkać ale wszystko będzie suche.

tusiu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 07 paź 2012, 23:00
Lokalizacja: Radomsko
Re: Leje sie z sufitu

autor: tusiu » 09 lip 2013, 20:24

We wcześniejszych wypowiedziach napisałem, że rozebrany jest sufit, zostały jedynie profile i wełna pod nimi.
Twoja odpowiedz jest mnie dla zbyt ogólnikowa. Prosił bym Cie o opisanie co zrobić teraz z moim sufitem, aby nie występowało zjawisko skraplania wody.
Chodzi mi o proces naprawy/przerobienia istniejącego ocieplenia.

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: Leje sie z sufitu

autor: GipsKarton » 10 lip 2013, 7:36

Poprawienia wymaga dach nie izolacja, ta zapewne jak i płyty jest już do wyrzucenia.
Jaki pan taki kram szukamy oszczędności, polecanych wykonawców tylko nie pytamy jakim kryteriami kierowali się ci którzy polecali paproka?.

tusiu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 07 paź 2012, 23:00
Lokalizacja: Radomsko
Re: Leje sie z sufitu

autor: tusiu » 10 lip 2013, 15:03

Drogi Panie jak to mówią, aby coś zrobić trzeba pierw coś popsuć.
Mój wykonawca wszystkie prace mu zlecone wykonał prawidłowo, jedynie z tym ociepleniem wyszło bardzo źle.
Wiem, że mogłem zlecić robotę bardziej doświadczonej osobie, ale mądry Polak po szkodzie. Kiedy zaczynałem remont musiał bym czekać 3 miesiące na wykonawce posiadającego większe doświadczenie, a obecny wykonawca mógł przyjść za 2tygodnie do pracy, ale nieważne.
Teraz trzeba naprawić zaistniały problem.
Wiem, że najlepiej było by dać styropian na dachu, ale na dachu jest nowa papa termozgrzewalna założona niedawno, dach też jest bardzo krzywo wylany, ale to akurat nie problem.
Robiąc dach papa termozgrzewalna(1,5tyś) oraz wełna(1tyś) idą na straty praktycznie, do tego dochodzą dodatkowe koszty na styropian etc. oraz duży nakład pracy.
Jeśli nie będzie dało się tego zrobić inaczej to zaizoluje dach styropianem, ale wolał bym naprawić to co teraz jest.

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: Leje sie z sufitu

autor: GipsKarton » 11 lip 2013, 15:46

Skoro dach miał spadek, dostał hydroizolację (papa) to nic tylko kłaść styropian.

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Leje sie z sufitu

autor: konkret2 » 21 lip 2013, 19:49

wykonawca pisze:konkret odpisal
[ Ale brednie w dodatku wykonawcy całe szczęście, że pączków a nie budowlanego.]

konkret2 - zajmij sie tym co umiesz najlepiej czyli folia w ogrodach i nie pisz bzur o stosowaniu jej w pomieszczeniach mieszkalnych - a najlepiej byloby zebys owinal sobie glowe i pochodzi chwile a potem napisal czy siersc masz mokra-- to tak bardzo delikatnie


Uzasadnij przeciwwskazania do stosowania folii w pomieszczeniach mieszkalnych. tak , tak wszystko ma oddychać i brednie w tym stylu.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów