Gofrownica

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

koko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 06 sie 2012, 9:32
Gofrownica

autor: koko » 18 cze 2013, 9:32

Robicie gofry w domu? Zastanawiam się nad zakupem gofrownicy bo nie jest to drogi wydatek ale czy te domowe nie różnią się od tych z cukierni czy lodziarni?

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Gofrownica

autor: grrregg » 16 lip 2013, 20:00

najważniejsza jest moc - to ona sprawia, że gofry są chrupiące, dawno temu kupiłem maarki mpm produkt i wciąż dobrze grzeje choć ma już 8 lat

OdkurzaczWodny
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:49
Re: Gofrownica

autor: OdkurzaczWodny » 17 lip 2013, 11:48

Najważniejsze jest wyrobienie odpowiedniego ciasta,to będzie tutaj absolutną podstawą. Poza tym gofrownica nie jest dużym wydatkiem,moim zdaniem to sprzęt który powinien znaleźć się w każdej kuchni.

Kamil_1991
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 lip 2013, 9:23
Lokalizacja: MD
Re: Gofrownica

autor: Kamil_1991 » 18 lip 2013, 9:51

Różnicy nie ma żadnej ale to zależy od przepisu wedle którego pieczesz gofry. (np. w instrukcji do swojej gofrownicy dostałem 4 różne przepisy na gofry, różniące się m. in. ilością jaj, cukru itd.). Większość domowych gofrownic robi mniejsze gofry niż w budkach ze smakołykami, więc zwróć uwagę na wielkość i moc. W domu mam Adler AD31 i średnio jestem z niej zadowolony. Robi dobre gofry ale trochę małe i ma niezbyt dużą moc (700 W) ale w ostateczności można polecić ten sprzęt.
Modułowy program do aranżacji wnętrz - abrys

mefisto
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 26 wrz 2013, 10:48
Re: Gofrownica

autor: mefisto » 23 sty 2014, 10:59

My robimy sami gofry i chleb. Samemu wychodzi taniej i smaczniej. Wypiekacze do chleba to świetna sprawa, dokładnie wymiesza i rozpoczyna pieczenie jak ciasto już wyrośnie i nie trzeba pilnować tego procesu.

Marcin F.
Re: Gofrownica

autor: Marcin F. » 13 lut 2014, 11:12

Różnica jest taka że te domowe lepiej smakują, a te z miasta lepiej wyglądają. (mój subiektywny punkt widzenia :) )

mpbud
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2014, 11:49
Re: Gofrownica

autor: mpbud » 26 lut 2014, 16:02

Wiele zależy od ciasta, ale przepisów jest tyle, że można próbować i próbować. Ale sam nie kupił bym gofrownicy, bo gofry robione były by raz na jakiś czas, więc dla mnie to zbędny wydatek.

kaspian
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2014, 15:54
Re: Gofrownica

autor: kaspian » 02 mar 2014, 16:05

mam gofrownice mpm i totalna porażka gofry przywierają bo ma za mała moc. Po prostu grzałka nie wyrabia z ogrzewaniem i wszystko się przywiera. Patrz za czymś co ma około 900 wat.

bruno360
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Sokołów Podl
Re: Gofrownica

autor: bruno360 » 02 mar 2014, 19:10

Domowa gofrownica jest Ok! pod warunkiem ze ma moc min 2000W. Zazwyczaj te tanie mają do 1000W dlatego cena jest niska.Mała moc gofrownicy sprawia że gofry są lekko surowe w środku.
Z własnego doświadczenia to mogę polecić gofrownicę z której wychodzą dwa gofry pełnowymiarowe takie jak ze sklepu i taką która ma grzałkę w górnej i dolnej obudowie.

Awatar użytkownika
yettti
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2014, 19:34
Re: Gofrownica

autor: yettti » 16 mar 2014, 19:43

A ja odradzam w ogóle zakup gofrownicy. U mnie na początku była wykorzystywana a teraz się kurzy. Nie mówię, że tak jest u każdego, ale jednak takie rzeczy często pozostają niewykorzystywane.

frankiewicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:05
Re: Gofrownica

autor: frankiewicz » 25 sty 2015, 19:16

U nas żona kupiła i mówi, że właśnie wszystko zależy od ciasta. My mieliśmy dwie jedną na prostokątne gofry a drugą na te okrągłe czy serduszka, już nie pamiętam ale zdecydowanie n\ta pierwsza jest lepsza. Gofry wychodzą pyszne, chrupiące.. W tej drugiej to nie gofry a goferki.

frankiewicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:05
Re: Gofrownica

autor: frankiewicz » 25 sty 2015, 19:17

U nas żona kupiła i mówi, że właśnie wszystko zależy od ciasta. My mieliśmy dwie jedną na prostokątne gofry a drugą na te okrągłe czy serduszka, już nie pamiętam ale zdecydowanie n\ta pierwsza jest lepsza. Gofry wychodzą pyszne, chrupiące.. W tej drugiej to nie gofry a goferki.

ogrodniczka31
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:42
Re: Gofrownica

autor: ogrodniczka31 » 21 kwie 2015, 18:06

Moim zdaniem gofrownica się przydaje. Sama mam taką starą, z dużą mocą i gofry wychodzą pyszne.
Zdecydowanie lepsze niż kupne. Podobnie zresztą jest z chlebem. Niby można gu kupić wszędzie, ale ten pieczony samodzielnie nie ma sobie równych. Piekłam w maszynie, potem w piekarniku. Teraz oglądam materiały do budowy pieca: http://www.vitcas.pl/materialy-do-budow ... chlebowego . Chociaż mąż raczej nie zgodzi się na postawienie go w kuchni, więc mogę sobie pomarzyć tylko ;)

sluchowicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2015, 8:25
Kontaktowanie:
Re: Gofrownica

autor: sluchowicz » 02 cze 2015, 8:33

Wszystko zależy od przepisu na ciasto, jak masz dobry przepis to według mnie wychodzą jeszcze lepsze niż można kupić na mieście. Chociaż wiadomo, że zawsze może się coś nie udac .

Mrcn55
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2015, 11:03
Kontaktowanie:
Re: Gofrownica

autor: Mrcn55 » 10 cze 2015, 11:15

Owszem przepis jest ważny ale tak jak wcześniej zostało wspomniane ważną rolę odgrywa również moc urządzenia


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów