Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marcin12314
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2013, 8:00
Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: marcin12314 » 18 cze 2013, 8:03

Witam,
chciałbym kupić agregat tynkarski ale nie wiem od czego zacząć, dlatego proszę o radę osoby które są w temacie.
Agregat potrzebny jest mi aby wykonać teraz ok 400m tynku wewnątrz hali, a w dalszej perspektywie mam do wykonania kilka tys. metrów tynku i dlatego planuję kupić maszynę dla siebie przyuczyć dwie osoby a na początek siebie i jazda.
Posiadam kompresor 50l dwu cylindrowy wydajności ok 300l/min
Mam również pompę do wody w miarę wydajną.
Teraz czy mogę te dwie rzeczy zaadoptować do maszyny którą kupie bez tego wyposażenia??
Nie chciałbym wydać kilkanaście tys zł na sprzęt, dysponuję kwotą ok 3000zł
czy coś takiego + mój sprzęt wystarczy [link do oferty na Allegro wygasł] ??
czy taki sprzęt to jest już komplet tylko podłączam i działam [link do oferty na Allegro wygasł] ??
czy może taki http://otomoto.pl/putzmeister-K167876.html [link do oferty na Allegro wygasł]
Co powinno wchodzić w skład kompletnego gotowego do pracy agregatu tynkarskiego, łącznie z akcesoriami??

nutia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 05 cze 2013, 13:02
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: nutia » 12 lip 2013, 13:44

Wszystkie niezbędne maszyny stolarskie możesz dostać w Penny Dobroszyce. jest to firma działająca od 1991 roku. http://www.penny.pl/

kosmad
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:14
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: kosmad » 16 lip 2014, 8:33

Mam trochę mniejszy dylemat i mniejszą przestrzeń, ale podobnego pokroju. Powierzchnia ok. 100 m2 i raczej na tym się moja kariera tynkarska skończy. Słyszeliście o maszynie Mai 4 you? Myślałem o kupnie/wypożyczeniu. Dobrze pamiętam, że w łazience lepiej nałożyć tynk cementowo wapienny?

Fraczek12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2013, 8:08
Lokalizacja: Polska
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: Fraczek12 » 16 lip 2014, 12:17

Dobrze pamiętasz ;) Taki tynk ma większą paroprzepuszczalność i woda się nie będzie gromadzić w ścianach. Jak będziesz nakładał potem w łazience płytki ceramiczne, to nie zapomnij położyć listew tynkarskich, będzie łatwiej przy pionowaniu. Pomyśl o agregatorze Kaleta A5, leki i łatwy w obsłudze, obsługuje materiał workowany. Możesz kupić choćby przez bmb technologie, tam cię przy okazji trochę poinstruują.
Zdobywam wiedzę, nie siedzę!

kosmad
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:14
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: kosmad » 21 lip 2014, 13:01

A właśnie, u nich można chyba nie tylko kupić, ale i wypożyczyć. Opłaca się wypożyczać? Instrukcje mi jakoś szczególnie nie są potrzebne pomagałem teściowi ostatnio, to mnie przeszkolił.

Fraczek12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2013, 8:08
Lokalizacja: Polska
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: Fraczek12 » 22 lip 2014, 14:45

Ano można wypożyczyć ale z bmb serwis. Jak na jeden remont to może faktycznie sobie pożycz, bo to jest większa inwestycja. 15 tys. piechotą w tym kraju nie chodzi.
Zdobywam wiedzę, nie siedzę!

RosaAtra
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2016, 19:44
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: RosaAtra » 17 cze 2016, 21:44

Jeśli chodzi o agregaty tynkaskie to polecam sklep Tarwis http://www.tarwis.pl/ tam znajdziesz szeroki asortyment tych maszyn, a także części zamiennych, profesjonalne doradztwo i miły kontakt, zadzwoń do nich, polecam

magicb12
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 11 sie 2016, 8:57
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: magicb12 » 02 kwie 2017, 8:56

Chce polecić agregaty tynkarskie tworzące i serwisujące firma Malek (http://agregatymalek.pl/). To jest duża rodzinna firma, która działa na rynku od wielu lat. Przez wiele lat zdobyła ogromne doświadczenie zawodowe i techniczne, Maja duży park maszynowy. Mają również taką usługę jak leasing. Miałem okazję skorzystać z ich usług, także polecam.

kad.tad
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 paź 2018, 14:09
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: kad.tad » 06 lis 2018, 11:01

Ja również polecam agregaty firmy Małek, wysokiej jakości do tego profesjonalna i pomocna obsługa

michalskiart
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:09
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: michalskiart » 25 mar 2019, 10:18

zalezy na jak dlugo chcesz go uzywac. jak na jeden raz to warto wypozyczyc, ja pozyczalem przy remoncie od Malka. profesjonalna firma i chlopaki fajnie mi doradzili. Nie ma sensu chyba kupowac odrazu tak drogiej maszyny.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: luiza82 » 28 mar 2019, 10:36

Polecam zakup u www.pagat.com.pl. Oferują między innymi agregaty tynkarskie, malarskie i szpachlarskie. Szeroki wybór wysokiej klasy urządzeń. Cenowo konkurencyjnie.

viki42
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: viki42 » 04 kwie 2019, 9:31

Tutaj http://budmar-mb.pl/pl/ sprawdź. I agregaty tynkarskie, i malarskie znajdziesz. Zresztą nie tylko to - inne akcesoria typu rusztowania również. Myślę, że dobra oferta więc warto sprawdzić.

michalskiart
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:09
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: michalskiart » 05 kwie 2019, 13:07

Polecam małka, dobre maszyny i wogole obszerna oferta.

DawidObu
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2019, 10:29
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: DawidObu » 06 kwie 2019, 10:33

Niestety kompletnie się na tym nie znam.

darekfry
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:37
Re: Agregat tynkarski jaki wybrac na potrzeby własne??

autor: darekfry » 06 kwie 2019, 11:39

Ja u Malka w leasing bralem bo sie nie oplaca kupowac, tam ci chlopaki doradza zreszta. wogole njlepiej u prof zasiegnac opinii.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów