jakie drzwi

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

wie123
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 paź 2012, 14:11
jakie drzwi

autor: wie123 » 16 cze 2013, 15:56

Jakie drzwi zewnetrzne(wejsciowe) najlepiej załozyc w terenie gorzystym i ktore sa dużo bardziej stabilniejsze na oddziaływanie warunków atmosferycznych (wiatr, śnieg, deszcz) drewniane czy metalowe?

AGM005
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2012, 18:34
Lokalizacja: DTR
Re: jakie drzwi

autor: AGM005 » 29 cze 2013, 12:04

Wiatr ,śnieg i deszcz nie są aż tak groźne. Bardziej niebezpieczne dla drzwi jest działanie słońca. Jeżeli drzwi nie są osłonięte, są narażone na silne nagrzewanie ,szczególnie ciemne kolory. A czy to będą drewniane czy metalowe wcześniej czy później odczują skutki silnego nasłonecznienia. Ja jestem zwolennikiem drzwi drewnianych.

sunn333
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:14
Re: jakie drzwi

autor: sunn333 » 18 lip 2013, 15:42

gdy ma się wątpliwości to najlepiej udać się na targi, gdzie uzyskamy obiektywne i rzetelne informacje, tym bardziej, że już niedługo w Warszawie będą odbywać się Międzynarodowe Targi Technologii Produkcji Okien i Drzwi (10.09.-12.09'13 r.), link do darmowej rejestracji dla odwiedzających: http://targiprodukcjiokienidrzwi.pl/zwi ... a-on-line/

drewniany dziad
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 08 sie 2013, 12:39
Lokalizacja: Łódź
Re: jakie drzwi

autor: drewniany dziad » 12 sie 2013, 11:50

Myślę, że drewniane drzwi będą lepsze. U siebie w domu zamontowałem drewniane, bo bardziej mi się podobały. Co prawda nie mieszkam w terenie górzystym, ale nie widzę żadnych problemów z drzwiami, a mają już dobrych kilka lat. Przetrwały mroźne zimy i upały w lato. Też miałem problem z doborem, ale w sklepie w którym kupowałem (Makra w Łodzi) doradzili mi jakie drzwi bedą dla mnie najodpowiedniejsze, jakiej firmy. radziłbym dopytać w sklepie.

Kamila68
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2013, 20:49
Re: jakie drzwi

autor: Kamila68 » 19 sie 2013, 21:36

na pewno drewniane, sama takie mam i nie narzekam, są solidne i łatwo je ewentualnie naprawić :) ja polecam drzwi drewniane Parmax, mam je ju dosyć długo, a sprawdzają się świetnie, zero problemów, na prawdę warte ceny

Priglif
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2013, 17:10
Re: jakie drzwi

autor: Priglif » 06 wrz 2013, 17:13

Też szukam jakichś solidnych zewnętrznych drzwi, z dobrą termoizolacją, także, gdyby ktoś miał coś jeszcze do zaproponowania, to będę wdzięczny za porady.

Dorsien
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2013, 11:21
Re: jakie drzwi

autor: Dorsien » 04 paź 2013, 13:43

Priglif pisze:Też szukam jakichś solidnych zewnętrznych drzwi, z dobrą termoizolacją, także, gdyby ktoś miał coś jeszcze do zaproponowania, to będę wdzięczny za porady.


O Gerdzie może powinieneś pomyśleć? U nas jest i nigdy nie mieliśmy z nią kłopotów. Najsolidniejsze blachy, bardzo dobre zamki i termoizolacja na wysokim poziomie (opatentowane ościeżnice perforowane).

xfinlandia
Re: jakie drzwi

autor: xfinlandia » 04 paź 2013, 21:43

Jeśli jesteście ze zlecenia, to Waszą pracę wyceniam na 1 zł od posta. Wysilcie się trochę, bo te posty są mało inteliegentne.

kartonik44
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 paź 2013, 12:05
Kontaktowanie:
Re: jakie drzwi

autor: kartonik44 » 07 paź 2013, 13:35

My też mamy w domu drzwi zewnętrzne firmy Gerda i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Nic się z nimi nie dzieje, są w takim samym stanie, jak zostały założone 3 lata temu.

tomek1919
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2013, 9:39
Lokalizacja: Błota
Kontaktowanie:
Re: jakie drzwi

autor: tomek1919 » 11 paź 2013, 8:48

Też stoję przed wyborem drzwi. Zastanawiam się pomiędzy Gedy a Art-Tom. Ten 2 to mały lokalny producent drzwi drewnianych, a Gedy to wiadomo... marka. Drzwi z Art-Tom wyglądają na solidniejsze i są trochę tańsze ale czy warto?

gidus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:57
Re: jakie drzwi

autor: gidus » 21 lis 2013, 20:09

Witam,

Art-tom odradzam. Mam od roku drzwi z Art-tom-u. Drewniane, meranti (okleina). Po roku drzwi się wypaczyły.(dobre warunki, zadaszone itd) Serwis raz przyjechał (po 2 tygodniach dzwonienia), wymienił uszczelki, wyregulował. Trochę pomogło. Teraz serwis twierdzi, że to kwestia regulacji, a krzywizna jest w granicach normy.
Straszą mnie, że jak przyjadą - to odpłatnie, ponieważ regulacja leży w gestii użytkownika. Regulowałem je dwa popołudnia - bez szans. W końcu po drobnych moich przeróbkach zaczepów blokad dociągających, udało mi się je uszczelnić. Generalnie nie dajcie się nabrać, że drzwi drewniane wykonane w "cudownej, super nowoczesnej technologii" nie pracują.
Czytajcie warunki gwarancji !!. Jak mówi stare porzekadło: Pierwszy samochód kupuje się od sprzedawcy, drugi od serwisu. Serwis mają do niczego.

pozdrawiam Gidus

xfinlandia
Re: jakie drzwi

autor: xfinlandia » 23 lis 2013, 13:18

Możesz sprecyzować swój post?
Jaki masz model (grubość drzwi), w której technologii (płyta czy rama)? Jak przyłożysz poziomicę 2m to o ile jest ugięte skrzydło?
Generalnie nie zgadzam się, że drzwi muszą się wypaczać - dlatego proszę Cie o dodatkowe informacje. I ogólnie - raczej nie spotykałem sie z jaką krytyką Art-Tom więc moglo się zdarzyć, ale nie ze jest to norma. No i oczywiście serwis mógłby się bardziej wykazać - przynajmniej pokazując Ci, jak przeprowadzić taką regulację ;)

Histyss
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2014, 16:30
Re: jakie drzwi

autor: Histyss » 09 mar 2015, 18:08

Gerda cieszy się dobrą renomą i w moim odczuciu (popartym zresztą doświadczeniem) zasłużenie. Bo drzwi nie mają strasznie drogich, a jakościowo są więcej niż przyzwoite.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: jakie drzwi

autor: theme » 29 mar 2015, 11:24

Zgodzę się z tym, choć lata świetności Gerdy minęły. Konkurencja na rynku jest co raz większa i zmniejsza im się udział w ogólnokrajowej sprzedaży. Widzę jednak, że dobrze radzą sobie na inwestycjach w deweloperce.

Moim zdaniem za mało nowości i rozwoju firmy na przestrzeni ostatnich lat. Może to nie najszczęśliwsze porównanie, bo asortyment trochę inny ale chociażby firma Wikęd od wszczęcia produkcji drzwi do dnia dzisiejszego pokonała olbrzymią drogę wprowadzając szereg unowocześnień do swoich drzwi oraz tworząc nowe serie. Gerda choć dużo starsza i z większym rynkowym doświadczeniem nie poczyniła w tak krótkim czasie tak olbrzymich postępów. Taka moja subiektywna opinia.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: jakie drzwi

autor: tolkin » 31 mar 2015, 20:50

Moim zdaniem wystarczy samemu popatrzeć na technologię, pójść, dotknąć i samemu ocenić. Odbiegając od jakości, ale same rozwiązania niektórych producentów w ostatnim czasie są całkiem inne niż kiedyś. Akurat w budownictwie liczy się jakość i oszczędność, bo nie kupić czegoś, co może dać korzyść w przyszłości, jest po prostu rozsądniej... Już abstrahując od stolarki drzwiowej, zobaczcie co się dzieje w stolarce okiennej. Jakie były rozwiązania parę lat temu, a jakie są teraz.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów