Dom z garażem w projekcie bez wybudowanego garażu

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

saskiaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2013, 19:07
Dom z garażem w projekcie bez wybudowanego garażu

autor: saskiaa » 08 maja 2013, 19:17

Witam,

Chciałabym dowiedzieć się czy dom zostanie odebrany jeśli w jego projekcie jest garaż, ale nie został on wybudowany.
Zastanawiamy się nad budową domu Helike III, który w swoim projekcie ma garaż dwustanowiskowy.
Z kolei projekt Helike I jest identyczny jeśli chodzi o sam dom, a garażu nie ma.
Chcielibyśmy wybudować na razie sam dom, a garaż dostawić w przyszłości.
Czy jeśli zdecydujemy się na projekt z garażem, zrobimy pod niego fundamenty ale go nie wybudujemy to dom może zostać uznany za niezgodny z projektem?
Czy lepiej kupić projekt Helike I a całą sprawę z dobudowaniem garażu zostawić na później?

adam_50
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 354
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:34
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
Re: Dom z garażem w projekcie bez wybudowanego garażu

autor: adam_50 » 12 maja 2013, 12:47

I tak będziesz musiała występować o nowe pozwolenie (nowy projekt), ale ... .
Jeżeli garaż w wariancie III odpowiada Ci, Twoje gusta się nie zmienią i nie ma dużej różnicy w cenie - kup ten wariant - będzie dobra podkładka do nowego pozwolenia (czyli taniej).
Gotowiec i tak musisz adaptować więc wykreślisz garaż dla obecnego zamierzenia.

dancer
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2013, 13:52
Re: Dom z garażem w projekcie bez wybudowanego garażu

autor: dancer » 26 cze 2013, 23:45

W ostatnim czasie interesowałam się wyceną nieruchomości, ponieważ była mi potrzebna profesjonalna usługa . Zależało mi na naprawdę dobrym systemie i znalazłam taki, który zadowoli najbardziej wybrednych e-propertyrating.pl.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów