Poprawa akustyki w mieszkaniu - proszę o pomoc!

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Farson
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2012, 21:17
Poprawa akustyki w mieszkaniu - proszę o pomoc!

autor: Farson » 10 wrz 2012, 21:30

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość chociaż częściowego wyciszenia dźwięków dochodzących od sąsiada z dołu.Mieszkam w kawalerce w bloku z płyty i od jakiegoś roku przeżywam codziennie koszmar, bo odkąd się wprowadzili sąsiedzi z dołu to nie mogę wypocząć we własnym domu.Nie chodzi tu odgłosy rozmów, tupanie (które nota bene także słyszę i to od sąsiadów z dołu właśnie - wspaniała akustyka).Sęk w tym, że sąsiad ma subwoofer i najbardziej przeszkadza mi to całe dudnienie tzn. dźwięki niskie.Bo nawet stopery do uszu nie pomogą na ten rodzaj dźwięku.Rozmawiałem z sąsiadem wielokrotnie, ale on uważa, ze wcale głośno nie ogląda TV i rzeczywiście policji do takiego przypadku nie wezwę, bo to ani libacja nie jest, ani jakoś super głośno nie gra, tylko te bassy.Jednak chciałbym w końcu móc nieco odpocząć, ponieważ jestem już strasznie tym zmęczony.Mieszkałem w akademiku i nie jestem jakoś super przewrażliwiony, ale to dudnienie doprowadza mnie do szału.

Czy istnieje jakaś w miarę bezinwazyjna metoda, aby było można zniwelować to całe dudnienie?Gdzieś wyczytałem, ze gruba wykładzina plus jakieś dodatkowe sprzęty typu szafki, czy półki na książki mogą pomóc, ale jakoś w to wątpię.

Jeśli nie da rady to jak najszybciej stąd uciekam, bo Bóg mi świadkiem, ze pewnego dnia zejdę tam do nich z nożem i ich zaszlachtuje :P

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Poprawa akustyki w mieszkaniu - proszę o pomoc!

autor: Interno » 11 wrz 2012, 7:59

Tego typu dźwięki są dokuczliwe ponieważ działają również poprzez konstrukcję budynku.
Nawet głuchy je odczuwa ponieważ dźwięk powoduje zmienne naprężenia w ciałach stałych.
Izolacja akustyczna w Twoim mieszkaniu da marne efekty.

IWB
Re: Poprawa akustyki w mieszkaniu - proszę o pomoc!

autor: IWB » 11 wrz 2012, 8:02

groźby karalne - uważaj na forach jeśli takie rzeczy piszesz bo szybko możesz żałować

to nie ty powinieneś założyć izolację dźwiękochłonną a sąsiad, takie są uroki współżycia z śpiewakami operowymi i perkusistami w bloku z wielkiej płyty. Regulamin bloku określa że cisza nocna jest po 22 i trwa do 6 rano więc sąsiad może robić co chce nawet słuchać muzyki czy oglądać filmy na kinie domowym nie zabronisz mu tego ale wszystko w granicach normy.

są firmy które specjalizują się w wyciszaniu pomieszczeń mieszkań etc, więc przyjadą zmierzą natężenie w dB i zaproponują rozwiązanie co do niskich dzwięków jest to problem.

Konrados79
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2013, 12:44
Re: Poprawa akustyki w mieszkaniu - proszę o pomoc!

autor: Konrados79 » 04 cze 2013, 12:40

W zasadzie widzę dwa sposoby na rozwiązanie tego problemu. Albo porozmawiasz z sąsiadem o zakupie i zamontowaniu u niego w pomieszczeniu w którym ogląda te swoje filmy basstrapów. Pułapki takie http://www.acousticity.pl/ustroje-akust ... cousticity będą pochłaniały nadmiar basu już na poziomie samego mieszkania sąsiada więc siłą rzeczy nie będą się wydostawały w takim natężeniu jak to się dzieje teraz do Twojego mieszkania (strop stanowi również pewną barierę ochronną).
Oczywiście zgadzam się z tym że nie ma sensu bawić się w wykładziny itp. To zmniejszy problem w tak niewielkim stopniu że różnica będzie w granicach błędu pomiarowego ;)
Inne rozwiązanie związane z wyższymi kosztami niestety, to zbudowanie izolacji akustycznej tak aby odizolować się od sąsiada i hałasu który on produkuje. Faktycznie są na rynku firmy które się zajmują tworzeniem takich warstw izolacyjnych. To też jest pewne rozwiązanie, choć wiąże sie z poniesieniem pewnych nie małych kosztów.
Never say never!

Jacek Danielewski
Re: Poprawa akustyki w mieszkaniu - proszę o pomoc!

autor: Jacek Danielewski » 24 cze 2013, 7:07

Proponuje przemyśleć zmianę mieszkania. Nie jest Pan jedyny z takim problemem to efekt rynkowy możliwości nabycia w cenie 500 zł 5 watów akustycznych.
Załatwia się to po drodze ekonomicznej utraty wartości nieruchomości lokalowej i zmusza sąsiada do
- zaprzestania
- wykupu mieszkania
Jeśli to wspólnota można doprowadzić do wykupu tego sąsiada,


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów