Projekt domu "Przed kominkiem"

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Enerbau » 26 maja 2013, 1:31

Drodzy budowniczy domów " Przed kominkiem", będę Wam niesamowicie wdzięczny jeżeli opublikujecie na forum rachunki za ogrzewanie Waszych wyśnionych domów. Obawiam się, że nikt się na to nie zdecyduje, aby się nie ośmieszyć i przyznać do zrobienia największego głupstwa w życiu.
Wyjątkiem będzie niejaka Magda SH, która reprezentuje projektanta w/w domu. Jak do tej pory nie odniosła się ona merytorycznie do zadanych wcześniej pytań. Świadczy to tylko o tym, że jest zainteresowana na złowieniu jak największej liczby leszczy w osobach potencjalnych inwestorów. :evil:

Magda SH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 23 sty 2010, 9:59
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Magda SH » 26 maja 2013, 15:43

żałosne ....
jak mamy wysłać rachunki jeśli większość z nas, budujących jest na etapie wykańczania?? albo dopiero rozpoczyna budowę? Ja nie reprezentuje projektanta - bezpodstawne oskarżenia - ja po prostu buduję swój wymarzony dom!. Więcej się na ten temat nie wypowiem, bo po co się denerwować. A Pan z Enerbau bardzo chce zareklamować swoją firmę i coś nam wcisnąć...

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Enerbau » 26 maja 2013, 23:39

Żałosne jest chwalenie się na forum domem, na którego ogrzewanie trzeba będzie później wydać majątek. Nie domagam się od inwestorów rachunków za ogrzewanie (proszę wskazać, gdzie o to prosiłem), tylko informacji o zapotrzebowaniu domu na energię potrzebną do jego ogrzania w kWh/m2/rok. Taka informacja pozwoli inwestorowi ocenić ile będzie musiał zapłacić w przyszłości za ogrzewanie. Nie próbuję też niczego sprzedać. Proszę wskazać, w którym poście usiłowałem "wcisnąć" Pani nasze produkty. Nasza oferta przeznaczona jest do domów niskoenergetycznych, a nie
"durszlaków"! Gdyby miała Pani odrobinę samokrytyki, to przyznałaby Pani, że buduje nie dom marzeń, a koszmarów. Być może na dzień dzisiejszy cena za ogrzewanie nie jest znaczącą pozycją w Pani budżecie, tylko że dom buduje się na całe życie , a nie na kilka lat.

Magda SH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 23 sty 2010, 9:59
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Magda SH » 27 maja 2013, 10:00

Rachunków za ogrzewanie domagał się Pan w poprzednim poscie! Tak samo oskarżył mnie Pan że jestem przedstawicielem projektanta. Niech Pan da już spokój.Zapotrzebowanie na energię podane było kilka postow wyżej. Ktoś kto czyta forum napewno zauważył. A to czy ten dom będzie dla mnie marzeniem czy koszmarem to już nie Pana sprawa. Stać mnie na utrzymanie tego domu, inaczej bym go nie budowała!!.
Proszę porozmawiać sobie z kimś innym kompetentnym na forum bo ze mną się Pan nie dogada. Może ktoś inny ma na to ochotę. Ja nie. Więcej nie skomentuje Pana wypowiedzi.

nady
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 09 lip 2012, 14:17
Lokalizacja: małopolska
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: nady » 28 maja 2013, 22:47

Mam pytanie - czy ktoś a Was montował rolety zewnetrzne w swoim domu. Planowalismy Integro, ale ocieplenie ich raczej nie przykryje ( a nie chcę cofać okna w głab) Znalazłam gotowe nadproża ceramiczne do rolet ZFE Ziegel, ale na cały dom wychodzi bardzo drogo, więc nie wiem czy warto. Może ktoś cos słyszał o tych nadprożach, albo montował rolety u siebie i coś doradzi.....

agawa80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 31 mar 2011, 6:59
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: agawa80 » 09 cze 2013, 20:26

cze miłośnicy przed kominkiem,. my się wprowadziliśmy, najgorsze mamy za sobą . wykończeniówka wykańcza!
ale warto bo jesteśmy zadowoleni, dom jest naprawdę wygodny. a jestem wybredna, innego bym nie chciała.jeszcze ,mamy sporo do zrobienia , ale da się mieszkać
. zycze zebyscie tez byli zadowoleni z waszych!a będziecie bo projekt , mimo kilku wad, jest super.
pozdr
agawa

Magda SH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 23 sty 2010, 9:59
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Magda SH » 10 cze 2013, 1:01

Cześć Agawa:) gratuluje przeprowadzki!! I bardzo proszę o zdjęcia wnętrz:) my jesteśmy na etapie tynków, za 2 tygodnie pochwale się rezultatem:) pozdrawiam i życzę, by dobrze się wam mieszkało!

nady
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 09 lip 2012, 14:17
Lokalizacja: małopolska
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: nady » 10 cze 2013, 9:28

Agawa naprawdę z przyjemnością obejrzymy zdjęcia wnętrz (i nie tylko) Twojego domku :D Czyli jesteś na finiszu tej długiej drogi z budową, my za to dopiero na początku - pozwolenie na dniach.....
Dlatego dodawajcie zdjęcia, a ja będę z chęcią korzystać z dobrych rad. I jeszcze jedno - czy jest ktoś z małopolskiego lub podkarpackiego na forum, fajnie byłoby zobaczyć gotowy domek zanim zaczniemy. Pozdrawiam

Magda SH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 23 sty 2010, 9:59
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Magda SH » 10 cze 2013, 11:50

Nady, my wprawdzie budujemy na śląsku, okolice mikołowa, ale zapraszamy:) i życzymy wytrwałości:) pozdrawiam

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: asolt » 10 cze 2013, 18:25

Enerbau pisze:Koszty utrzymania tego domu są porażające. Za gaz trzeba będzie zapłacić rocznie 10 500 zł.
Bez kosztów konserwacji , napraw i wymiany części zamiennych. Do tego dojdą jeszcze koszty energii elektrycznej potrzebnej dla pomp i całego zasilania w energię.




Kol. Enerbau nie zwrócił uwagi na fakt ze podana wartość obciązenia cieplnego dla tej powierzchni i zakładając nawet słabe ocieplenie jest duzo za duza. Domy o podobnej powierzchni i nawet standartowym ocieplenieniu nie przekraczają granicy 8000-9000 W.
Dane które podała Magda_SH są całkowicie niewiarygodne, co mnie nie dziwi gdyż wielokrotnie wykonywałem obliczenia ozc i zawsze dane w projekcie były zawozone o ok 100-150 %.
Oczywiscie cały czas piszę o obciązeniu cieplnym. Jezeli chodzi o zapotrzebowanie na ciepło dane projektowe rownież sa na ogół zawyzone. Im starszy jest projekt i im wieksze zmiany w ociepleniu, oknach i tp. tym róznica jest większa.

Magda SH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 23 sty 2010, 9:59
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Magda SH » 11 cze 2013, 0:48

[quote="Enerbau]Dla przykładu w domu wzorcowym o powierzchni 135 m2, ogrzewanym energią elektryczną, całkowite zużycie energii roczne na ogrzewanie, CWU i wszystkich sprzętów domowych zasilanych energią elektryczną wyniosło w okresie od 20.04.2011 do 19.11.2012, 7583 kWh. Przy aktualnej cenie za energię elektryczną (0,62 zł brutto) wynosi to 4701 zł.
http://www.enerbau.pl/index.php/produkt ... wy-zużycie energii
Zakładając, że ogrzewanie pochłonęło 60 % energii elektrycznej, to koszt samego ogrzewania wyniósł
2820 zł w ciągu roku.[/quote]

Dziękuję że ktoś mnie obronił w tej kwesti. Mam też zastrzeżenie do powyższych słów. Dom wzorcowy ma 135m, a masz przed kominkiem 200. Po drugie, przedstawione zostały miesiące ciepłe, a wiadomo że w zimowe energii potrzeba więcej. A poza tym jeśli nawet 60% poszło na energię, to wychodzi 2820na pół roku i to jeszcze w ciepłe miesiące.
Dane które ją podałam to tak jak napisał Asolt, to dane z projektu, więc są przypuszczalnie nie miarodajne.
Pozdrawiam magda

nady
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 09 lip 2012, 14:17
Lokalizacja: małopolska
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: nady » 11 cze 2013, 7:12

Magda dzięki za zaproszenie, w sumie z Tarnowa autostradą to rzut beretem :wink:

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: asolt » 11 cze 2013, 7:37

Magda SH pisze:[quote="Enerbau]Dla przykładu w domu wzorcowym o powierzchni 135 m2, ogrzewanym energią elektryczną, całkowite zużycie energii roczne na ogrzewanie, CWU i wszystkich sprzętów domowych zasilanych energią elektryczną wyniosło w okresie od 20.04.2011 do 19.11.2012, 7583 kWh. Przy aktualnej cenie za energię elektryczną (0,62 zł brutto) wynosi to 4701 zł.
http://www.enerbau.pl/index.php/produkt ... wy-zużycie energii
Zakładając, że ogrzewanie pochłonęło 60 % energii elektrycznej, to koszt samego ogrzewania wyniósł
2820 zł w ciągu roku.[/quote]

Dziękuję że ktoś mnie obronił w tej kwesti. Mam też zastrzeżenie do powyższych słów. Dom wzorcowy ma 135m, a masz przed kominkiem 200. Po drugie, przedstawione zostały miesiące ciepłe, a wiadomo że w zimowe energii potrzeba więcej. A poza tym jeśli nawet 60% poszło na energię, to wychodzi 2820na pół roku i to jeszcze w ciepłe miesiące.
Dane które ją podałam to tak jak napisał Asolt, to dane z projektu, więc są przypuszczalnie nie miarodajne.
Pozdrawiam magda[/quote]


Dane z projektu są całkowicie nie miarodajne, w zasadzie trzeba wykonac powtórne obliczenia uwzgledniające lokalizacje, usytowanie, zmiany w ociepleniu, wsp. zainstalowanych okien drzwi, rodzaj wentylacji itd. Dopiero wtedy mozna mówic o kosztach ogrzewania tego budynku. Z zasady nie powinno sie opierac na danych projektowych za wyjatkiem projektów indywidualnych z obliczeniami ozc dla tego konkretnego budynku i uwzgledniające te wszystkie czynniki które wczesniej wymieniłem.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Enerbau » 12 cze 2013, 12:32

Magda SH pisze:[quote="Enerbau]Dla przykładu w domu wzorcowym o powierzchni 135 m2, ogrzewanym energią elektryczną, całkowite zużycie energii roczne na ogrzewanie, CWU i wszystkich sprzętów domowych zasilanych energią elektryczną wyniosło w okresie od 20.04.2011 do 19.11.2012, 7583 kWh. Przy aktualnej cenie za energię elektryczną (0,62 zł brutto) wynosi to 4701 zł.
http://www.enerbau.pl/index.php/produkt ... wy-zużycie energii
Zakładając, że ogrzewanie pochłonęło 60 % energii elektrycznej, to koszt samego ogrzewania wyniósł
2820 zł w ciągu roku.[/quote]

Dziękuję że ktoś mnie obronił w tej kwesti. Mam też zastrzeżenie do powyższych słów. Dom wzorcowy ma 135m, a masz przed kominkiem 200. Po drugie, przedstawione zostały miesiące ciepłe, a wiadomo że w zimowe energii potrzeba więcej. A poza tym jeśli nawet 60% poszło na energię, to wychodzi 2820na pół roku i to jeszcze w ciepłe miesiące.
Dane które ją podałam to tak jak napisał Asolt, to dane z projektu, więc są przypuszczalnie nie miarodajne.
Pozdrawiam magda[/quote]


Jeżeli dla Pani okres od 2.04.2011 do 19.11.2012 jest okrsem półrocznym, to gratuluję zdolności
do czytania za zrozumeniem, albo rozumienia tego co zostało napisane.
Podaję jeszcze raz dokładny link do strony domu wzorcowego. Poprzedni był źle skopiowany.
http://www.enerbau.pl/index.php/produkt ... ie-energii

Magda SH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 23 sty 2010, 9:59
Re: Projekt domu "Przed kominkiem"

autor: Magda SH » 17 cze 2013, 22:50

przepraszam, źle przeczytałam, wybaczy mi Pan? Pozdrawiam...


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów