Rozdrabniacz WC i bulgotanie w rurach

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

slimohnr
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 05 cze 2013, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Rozdrabniacz WC i bulgotanie w rurach

autor: slimohnr » 05 cze 2013, 10:21

Witam wszystkich

Musiałem zastosować pomporozdrabniacz WC w nowej instalacji odpływowej
Schemat:

Obrazek

Tak jak widać na schemacie do urządzenia podłączony jest bezpośrednio kompakt WC oraz rurą fi40 wanna.
W rurze odpływowej fi100 jest kielich fi 50 w który włożony jest trójnik do którego dochodzą:
- ujście z pompy
- ujście z umywalki w łazience
- ujście ze zlewozmywaka w kuchni

Opis problemu
Podczas spuszczania wody w toalecie "bulgocze" mi z otworu w zlewozmywaku w kuchni. Dziwne bo w umywalce w łazience jest ok choć jest mniejsza odległość niż od zlewozmywaka. Podczas wypuszczania wody z wanny ten problem nie występuje (prawdopodobnie lżejsza praca pompy, pompa włącza się tylko na sekundę).

Nie wiem czy jest to wina syfonu (inne syfony pod zlewozmywakiem i pod umywalką - pod umywalką jest głęboki syfon, jest nim więcej wody niż pod zlewozmywakiem) i czy wymiana syfonu rozwiązałaby sprawę.

Czytałem gdzieś szukając rozwiązania problemu, że można zastosować odpowietrzacz ale nie wiem co to jest, jak i gdzie się go montuje.

Czy mają Państwo pomysł jak rozwiązać ten problem?
Za odpowiedź serdecznie dziękuje.
Pozdrawiam
Adrian

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Rozdrabniacz WC i bulgotanie w rurach

autor: Bolas » 05 cze 2013, 11:09

Jakiś miesiąc temu pisalismy o NAPOWITRZACZU proszę poszukać namalowane schematy. To nie jest rozwiązanie problemu a tylko jego zniwelowanie kanalizacja nadal będzie bez wentylacji. Prawdopodobnie wymiana na większy syfon też by pomogła.

slimohnr
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 05 cze 2013, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Re: Rozdrabniacz WC i bulgotanie w rurach

autor: slimohnr » 05 cze 2013, 12:58

Dziękuje bardzo za odpowiedź/
Jestem nowy na tym forum i nie mogę znaleźć tych schematów.
Czy mógłby Pan pomóc?

Pozdrawiam
Adrian

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Rozdrabniacz WC i bulgotanie w rurach

autor: Bolas » 05 cze 2013, 13:57

vt/33621/0/odor-ze-zlewow

Przeczytałem jeszcze raz co pan napisał. Do instalacji ściekowej ciśnieniowej a taką jest odcinek od rozdrabniacza do trójnika 100 nie powinna być zamontowana żadna kanalizacja grawitacyjna.

slimohnr
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 05 cze 2013, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Re: Rozdrabniacz WC i bulgotanie w rurach

autor: slimohnr » 05 cze 2013, 14:10

Bardzo dziękuje, będę kombinował po powrocie do domu.

WeraM
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 cze 2013, 17:24
Lokalizacja: Kraków
Re: Rozdrabniacz WC i bulgotanie w rurach

autor: WeraM » 07 cze 2013, 17:39

znajomi nie dawno mieli podobny problem. Dość nie przyjemny zapach przy tym niestety też występował. Wiem że zadzwonili po jakiegoś fachowca i następnego dnia zaproponował rozwiązanie i do teraz wszystko jest idealnie. Więc polecam tutaj.
W otoczeniu kwiatów wszystko wygląda inaczej...

Volt-rom
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 12 maja 2013, 14:49
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Rozdrabniacz WC i bulgotanie w rurach

autor: Volt-rom » 07 cze 2013, 22:40

Proszę pokombinować z założeniem odpowietrzenia, czyli połączenia części, gdzie normalnie woda nie występuje z powietrzem atmosferycznym, Przy pracy rozdrabniacza podnosi się poziom wody, ponieważ odpływ jest za wolny.

slimohnr
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 05 cze 2013, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Re: Rozdrabniacz WC i bulgotanie w rurach

autor: slimohnr » 10 cze 2013, 12:50

Witam,

dziękuje wszystkim za opinie, czy jest ktoś w stanie powiedzieć gdzie mogę zamówić taki odpowietrznik? (rura odpływowa fi40)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Rozdrabniacz WC i bulgotanie w rurach

autor: Bolas » 10 cze 2013, 17:10

Ludziska ODPOWIETRZNIK usuwa powietrze z instalacji a to ma być NAPOWIETRZACZ. Wygląda to tak i dostaniesz to w każdym dobrym sklepie hydraulicznym lub hurtowni (dobry to nie to samo co market). Dokup od razu trójnik.


Obrazek


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów