Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

evohome
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2013, 18:03
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: evohome » 05 cze 2013, 5:57

Nie bardzo rozumiem poruszenie. Wypowiedzi dotyczące systemu Evohome są merytoryczne
i nie ma tu ani jednej wzmianki na temat systemu sterowania OPP.
Myślę że moja wiedza na temat OPP jest zdecydowanie większa niż Pańska na temat Evohome .
Proszę pisać na temat, wypowiedzi nie dotyczą systemu evohome.
Zapraszam do zapoznania się z systemem Evohome nie jest to dla Pana konkurencja
a wręcz przeciwnie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 cze 2013, 7:01

Nie bardzo rozumiem poruszenie. Wypowiedzi dotyczące systemu Evohome są merytoryczne

poruszenie... merytoryczne...
Żeby sprzedawać elementy, lub całe systemy pośredniego ( centralnego ) ogrzewania - należy utrzymać inwestorów w przekonaniu, że izolowanie nie jest ekonomiczne, że jest złe!

Czemu, więc ma nie poruszać propagowanie pośrednio złych izolacji w aspekcie, gdy Polska podpisała zobowiązanie, że za 7 lat domy wyłącznie zeroenergetyczne???
Kolejna sprawa to: czy ma sens lepsza automatyka do systemu ogrzewania, który z natury rzeczy (płacimy za ciepło wytworzone nie odebrane) nie potrafi produkować mniej niż 8000-9000 kWh - To są najniższe zanotowane roczne zużycia najmniejszych kotłowni gazowych w mieszkaniach 40-50m2, gdzie takie mieszkania ( w tym samym budynku) ogrzewane niecentralnie zużywały 3000-3500kWh.
Czy to takie niezrozumiałe merytorycznie?

gogo4
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 cze 2013, 8:21
Lokalizacja: Elbląg
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: gogo4 » 05 cze 2013, 8:32

Witam ,
po przejściach naszych znajomych Interesuje nas system Evohome
trochę już poczytałam na ten temat. Nie wiem czy możemy zastosować go w naszym domu?.
Dom 230m2, piec gazowy kondensacyjny , ogrzewanie podłogowe około 130m2 i 6 kaloryferów , ciepła woda z pompy ciepła.
Jakie są możliwości i ile będzie kosztował taki zestaw. :lol:
Evohome
Interesuje mnie evohome dom 220m , 130m2 ogrzewanie podłogowe i 6 kaloryferów

evohome
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2013, 18:03
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: evohome » 05 cze 2013, 8:55

Witam Panią ,

oczywiście system regulacji strefowej Evohome doskonale zdaje egzamin w takich budynkach jak Pani.
Jak najbardziej możemy sterować układem mieszanym tj. podłogowym i grzejnikowym jednocześnie.
Co do źródła ciepła nie ma praktycznie ograniczeń, także sterowanie pracą kotła gazowego kondensacyjnego jest możliwe. System pozwala obniżyć koszty eksploatacji w porównaniu do rozwiązań standardowych do 35% ale mamy przypadki gdzie były to większe oszczędności przy zachowaniu bardzo dużego komfortu .
Co do ciepłej wody użytkowej możemy również sterować z poziomu systemu Evohome ale ma Pani pompę ciepła i nie wiemy czy pracuje samodzielnie czy jest wspomagana przez kocioł.
Aby dobrać system i wycenić mamy jeszcze trochę za mało informacji. Zapraszam na stronę Evohome i proszę złożyć zapytanie przygotujemy dla Pani ofertę

Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 cze 2013, 9:07

Słabo, ale izolowany dom 230m2 - potrzebuje na ogrzewanie 6600kWh. Minus 35% daje nam 4300kWh -
KTÓRY CENTRALNY SYSTEM TAK MAŁO POTRAFI SPALIĆ? Można merytorycznie?

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: fpz » 05 cze 2013, 12:52

Kolejny do Kichot próbuje walczyć z wiatrakami (brzęczykowski)
Do evohome: Nie ufam temu systemowi. Dlaczego? Jak można sterować piecem? Kotłem bym jeszcze rozumiał

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 cze 2013, 13:06

Wie Pan... są ogromne braki w wiedzy. Do dziś się spotyka centralne ogrzewanie, a co za tym idzie przyklejanie izolacji za murem na fundamencie - uważam, że fizykę warto znać (podobnie jak zasadę pisania nazwisk) - kto ją zna nie popełnia centralnego ogrzewania. Czeka nas przejście na systemy zeroenergetyczne, a wiatraki... mogą się przydać.
Pozdrawiam .

evohome
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2013, 18:03
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: evohome » 05 cze 2013, 15:42

Kocioł to może być na węgiel , a jeszcze niedawno gotowali brudy w kotłach w pralni.
do tego Evohome nie słuzy . Rozumiem wątpliwości

gogo4
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 cze 2013, 8:21
Lokalizacja: Elbląg
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: gogo4 » 05 cze 2013, 19:41

Witam ,
mam dodatkowe pytania
1. czy mogę zaprogramować oddzielnie każdy pokój w czasie i temperaturze(strefę)
2. czy jest program wakacyjny
3. czy mogę zmienić chwilowo parametry
4. jakie parametry mogę nastawiać i odczytywać na panelu dotykowym
5. jaki jest zasięg
6. mamy zamontowany zawór mieszający do podłogówki czy evohome go obsłuży czy musimy
kombinować inaczej
7. w jakim miejscu powinien być panel dotykowy

to tyle :roll:
Evohome

Interesuje mnie evohome dom 220m , 130m2 ogrzewanie podłogowe i 6 kaloryferów

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: Enerbau » 05 cze 2013, 22:10

gogo4, ha ha, :lol: ,evohome wzywa posiłki?













Nie po to izolujemy, by robić centralne.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 cze 2013, 7:01

gogo4 pisze:Witam ,
mam dodatkowe pytania
1. czy mogę zaprogramować oddzielnie każdy pokój w czasie i temperaturze(strefę)
2. czy jest program wakacyjny
3. czy mogę zmienić chwilowo parametry
4. jakie parametry mogę nastawiać i odczytywać na panelu dotykowym
5. jaki jest zasięg
6. mamy zamontowany zawór mieszający do podłogówki czy evohome go obsłuży czy musimy
kombinować inaczej
7. w jakim miejscu powinien być panel dotykowy

to tyle :roll:

Wszystko to można prosto i tanio zrobić - w ogrzewaniu niecentralnym - 130m2 podłogowego + 90m2 w grzejnikach to koszt z automatyka pokojową i strefową 16 000 zł (na gotowo).
Zaletą są - precyzja, faktyczne opłaty za każde pomieszczenie, najniższe koszty eksploatacji.

Jedyną wadą, trzeba zaizolować dom.

W starych centralnych systemach płacimy za ciepło wytworzone w kotłowni a nie za to co odbierzemy, dlatego sterowanie pokojami, czy strefami - jest możliwe choć drogie, ale nie ma praktycznego wpływu na rachunek. No i taki stary ( centralny ) system zupełnie się nie sprawdza w domach izolowanych.

Należy się zdecydować co nas interesuje:
1 dom nieizolowany zużycie na ogrzewanie ponad 30 kWh/m2 rocznie
2 - dom izolowany do 30kWh/m2
3 dom energooszczędny do 15 kWh/m2 rocznie
4 dom pasywny 0 kWh
5 samowystarczalny
6 plus energetyczny

evohome
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2013, 18:03
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: evohome » 06 cze 2013, 8:46

. Dzień dobry ,

1. Może Pani zaprogramować każdą strefę oddzielnie w dowolnym czasie oraz określić
dowolną temperaturę.
2. Oczywiście system posiada program wakacyjny który możemy zdefiniować sami , można
również zdefiniować, programy okolicznościowe np. święta, party itp.
3. Może Pani zmienić parametry chwilowo z poziomu panela sterowniczego lub w dowolnej strefie.
4. Na poziomie użytkownika może Pani określić parametry j.w. tj. czas , temperaturę , programy
okolicznościowe, temp. c.w.u. itp. Na panelu z poziomu użytkownika możemy odczytać
temperatury we wszystkich strefach , temperatury zadane , czas , datę , błędy itp.
5. System Evohome pracuje na częstotliwości 868MHz i jest bardzo stabilny , nie mieliśmy
przypadku utraty sygnału czy błędów w regulacji, zasięg do 30m.
6. Evohome może sterować zaworem mieszającym z każdym siłownikiem trzypunktowym,
z kontrolą temperatury za mieszaczem oraz sterowaniem pompą mieszacza. W Pani przypadku
zapewne zawór pracuje na potrzeby ogrzewania podłogowego i nie ma tu żadnych
ograniczeń.
7. Panel Evotouch może pełnić dwie funkcje, tylko panela sterowniczego wtedy nie ma znaczenia
gdzie będzie umieszczony, jeżeli będzie pełnił również funkcję czujnika temperatury powinien być
umieszczony w obrębie pierwszej strefy np. salon.
Panel sterowniczy może być montowany na ścianie lub w przenośnej "stacji dokującej"
z zasilaczem.

Pozdrawiam

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: fpz » 06 cze 2013, 9:42

za wikipedią:
piec urządzenie wykorzystujące ciepło w sposób bezpośredni, w odróżnieniu od "kotła" w którym podgrzewany jest czynnik pośredni, np.: woda instalacyjna

A mnie piec sie kojarzy z piecem kaflowym, piecem akumulacyjnym. Ewentualnie moi koledzy używali pieców - ale to byli gitarzyści.
Nie wiedziałem, że do tego słuzy evohome
Za Honeywell
System evohome steruje grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym, zaworami strefowymi, zaworem mieszającym, kotłami w instalacjach domowych i użyteczności publicznej

Proponuje jeszcze raz odbyć szkolenie w firmie Honeywell. Twój autorytet niestety zmalał. Dla mnie nie jesteś fachowcem tylko handlowcem i to po kursach suto zakrapianymi różnej maści trunkami. Wśród handlowców zdążają się fachowcy, nawet takiego kolegę mam, do którego klienci się zwracają panie inżynierze, znam tez nawrt projektantów, którzy z nim konsultuja projekty oczywiście w kontekście zastosowanych urządzeń. On też na kocioł nie mówi piec.

pikadil
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2013, 20:33
Lokalizacja: Toruń
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: pikadil » 07 cze 2013, 12:55

Posiadam evohome od ponad roku rewelacja . Długo się z żoną zastanawialiśmy ale był to najlepszy zakup jeśli chodzi o ogrzewanie. Komfort super rachunki takie o jakich nas zapewniano.
Mamy ogrzewanie podłogowe w całym domu i jest automatyka do podłogówki czy mogę dostać informację na temat funkcjonowania. Całość działa super nie mamy żadnych zastrzeżeń ale na regulatorze jak mamy obniżenie temperatury i tak czasami zapalają się kontrolki czy jest to poprawne działanie?
Mam system Evohome od roku rewelacja .Długo się zastanawiałem nad zakupem, było warto.Mamy podłogówkę w całym domu super komfort rachunki takie na jakie liczyliśmy (zawsze by się chciało lepiej :) ).

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Sterowanie ogrzewaniem Evohome czy warto

autor: Enerbau » 07 cze 2013, 14:31

Tekst na poziomie 3 klasy szkol podstawowej. ( W stylu: mama, a Jasiowi się oczy świecą czy on jest napalony?)
Evohome skończ waść, wstydu oszczędź :!:


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot], Proximic [Crawler] i 72 gości

Gotowe projekty domów